August 27, 2021
Napoli, Drejtori Sportiv Giuntoli në punë për të sjellë në skuadër mesfushorin Amrabat. Ndërsa mbrojtësi grek Manolas, ka shprehur pëlqimin e tij për transferimin te skuadra e Olympiakos
Edhe pse na ndajnë pak ditë nga fundi i merkatos, nuk mund të themi që merkatoja e Napolit është e mbyllur. Giuntoli është në punë për […]
August 27, 2021
Mourihno rekord i ri: 50 fitore në Serie A . Trajneri i Romës është trajneri i parë në Serie A që ka arritur më shpejt numrin e 50 fitoreve, vetëm në 77 ndeshje në kampionatin italian
Jose Mourihno arrin një rekord të ri në karrierën e tij. Trajneri i Romës, falë fitores ndaj Fiorentinës u bë trajneri që ka arritur në më […]
August 27, 2021
Fiorentina, ja goditja Torreira: lojtari vjen në huazim me të drejtë blerje nga Arsenal
Lucas Torreira ka pranuar të transferohet te skuadra italiane e Fiorentinës pas dy viteve që ata e kërkonin mesfushorin. Sipas mediave italiane, uruguajani vjen në Itali […]
August 27, 2021
Juventus, dëmtohet sulmuesi i ri Brazilian Kaio Jorge. Dëmtim muskular, do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 1 muaj
Pas vizitave mjekësore është zbuluar një dëmtim në kofshën e majtë. Lojtari do të zhvillojë një kontroll të dytë për 10 ditë. Probleme që në fillim […]
August 27, 2021
Eder flet për krizën e Sunning: ‘’Kisha frikë për Interin, por kapiteni i Interit Handanoviç më siguroi për situatën atje”
Sulmuesi italo-brazilian, Eder ka luajtur me skuadra të ndryshme gjatë karrierës së tij. Skuadra e tij e fundit ka qënë skuadra kineze e Jiangsu, në të […]
August 27, 2021
Milan, Ibrahimoviç njofton shtyrjen e premieres së filmit të tij “Unë jam Zlatan”
Zlatan Ibrahimoviç është një ndër lojtarët më të njohur dhe të mirë në botë. Ai ka deklaruar se do të publikojë filmin e tij autobiografik së […]
August 27, 2021
Një kompani Amerikane synon blerjen e klubit të Genovës
Një kapitull i ri në telenovelën e shitjes së Genovës. Sipas mediave italiane një fond amerikan është i interesuar të blejë Genovën. Klubi Italian është në […]
August 26, 2021
Pas Correas, Inter do të bëjë disa vlerësime rreth Alexis Sanchez. Në rast largimi mund të afrohet sulmuesi i Sassuolos Scamacca
Me ardhjen gati të sigurt të Joaquin Correa, sulmi i Interit është në rregull nga ana kualitative dhe e numrave. Por sipas mediave italiane, drejtuesit dhe […]
August 26, 2021
Juventus, Ramsey ka refuzuar çdo lloj destinacioni për t’u larguar nga skuadra italiane: refuzimet e tij kanë bllokuar merkaton e skuadrës italiane
Mesfushori uellsian, Ramsey ka pësuar ditën e djeshme një dëmtim muskular që do ta lërë jashtë fushave të lojës për disa javë. Uellsiani ndërkohë ka refuzuar […]
August 21, 2021
Epoka e Re e Transmetimeve Sportive fillon Këtu!
Emocionet e Serie A 2021-2024 si kurrë më parë në Oversport dhe TIBO, edhe në formatin 4K. Duke nisur nga sot, “OVERSPORT”, platforma e dedikuar tërësisht sportit, […]
August 21, 2021
Inzaghi: ‘’Dzeko kërkesë e imja pavarsisht Lukakut”. Shpjegon largimin e belgut.
Debutim zyrtar në stolin e Interit për Simone Inzaghi kundrejt Genovës në javën e parë të kampionatit italian. Trajneri ka folur për sfidën në konferencë: “Nuk […]
August 21, 2021
Florenzi ka mbërritur në qytet
Mbrojtësi i datëlindjes 1991 ka mbërritur në Milano, gati për të nisur aventurën në klubin kuq e zi. Për zyrtarizimin priten vizitat mjekësore dhe firma në […]
July 24, 2021
AC Milan zbulon 2021 $ACM fan token European Summer Tour
AC Milan, në partneritet me Chiliz – krijuesit e Fan Tokens dhe aplikacionit të angazhimit të tifozëve Socios.com – janë të kënaqur që shpallin zyrtarisht turneun […]
July 24, 2021
Napoli: ndeshje mike me Wisla Krakow ne 4 gusht
Napoli do të luajë kundër Wisla Krakow në stadiumin Henryk Reyman më 4 gusht, i cili do te nis në 18:00 CEST. Pas Bayern Munchen, do […]
July 24, 2021
Mourinho ka vendosur tetë lojtarë të Romës në shitje
Jose Mourinho filloi seancën e tij të parë stërvitore me Romën në 8 korrik, por ai tashmë ka identifikuar disa lojtarë që ai dëshiron të largohen […]
July 24, 2021
Alarm në Serinë A teksa personat kundër vaksinimit përhapin panik
Një shpërthim i COVID-19 në skuadrën Spezia ka ngritur këmbanat e alarmit. Deri në 11 lojtarë kanë rezultuar pozitiv, duke e detyruar klubin të pezullojë ndeshjet […]
July 24, 2021
Juventus është shpresëplotë që Cristiano Ronaldo do të qëndrojë
Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved ka zbuluar se klubi po pret kthimin e Cristiano Ronaldos në stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të […]
Albanian