September 9, 2021
Koeman i kundërpërgjigjet Pjaniç: Kemi mesfushorë më të mirë se ai
Pjaniç ka luajtur për Barcelonën në sezonin 2020/2021 nën drejtimin e Koeman dhe ai u aktivizua shumë pak. Për aktivizimin e tij të pakët lojtari akuzoi […]
September 9, 2021
Ibrahimovic dhe Kessie të gatshëm kundër Lazio, Pioli vendos aktivizimin
Tashmë nuk ka më dyshime: Zlatan Ibrahimovic dhe Franck Kessie do të jenë në dispozicion të Stefano Piolit për ndeshjen e të dielës kundër lazios. Të […]
September 9, 2021
Dorëzohen në Brazil: Italia rekordmene absolute, 37 ndeshje pa humbje
Tani tifozët në Brazil duhet të dorëzohen. Me fitoren ndaj Lituanisë, Italia hyri definitivisht në histori me rezultatin e tyre 37 ndeshje pa humbje radhazi. Rekordin […]
September 9, 2021
Milani i sjell gjithmonë fat, Immobile kërkon të harrojë kombëtaren
Sa herë që kritikohej për paraqitjet e tij me skuadrën kombëtare, Immobile kthehej tek Lazio dhe u mbyllte gojën kritikëve me paraqitjet e tij në skuadrën […]
September 9, 2021
Ronaldo ankohet për privatësinë: Ndjehem si në burg, është e vështirë të jesh person publik
Një burg luksi, por sërish burg mbetet. Kështu ndjehet Ronaldo në jetën e tij dhe këtë e ka deklaruar në një intervistë për mediat angleze: “Nuk […]
September 9, 2021
Panik në ajër për Gjermaninë, qetëson Federata: Lojtarët dhe stafi janë mirë
Tre ndeshje, tre fitore, golavarazhi 12-0. Nuk mund të debutonte më mirë se kaq në krye të skuadrës kombëtare gjermane, trajneri Hansi Flick. Gjithçka po shkonte […]
September 9, 2021
Bullgari-Bjellorusi për një vend në 1/8 e finales, edhe Republikë Çeke-Itali live në Oversport
Kemi mbërritur në ditën e fundit të ndeshjeve të grupeve të Kampionatit Europian të Volejbolllit për meshkuj që transmetohet live në Oversport. Janë përcaktuar 14 skuadrat […]
September 9, 2021
Goretzka dhe Kimmich për t’u vlerësuar, bëjnë gjestin e madh në Gjermani
Dy mesfushorët e qendrës së Bayernit dhe Gjermanisë, Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich kanë treguar që përveç futbollistë të mëdhenj janë dhe njerëz të mëdhenj. Ata […]
September 9, 2021
Pas trazirave mes tifozëve dhe lojtarëve, Liga Franceze jep vendimin për Nice-Marseille
Ndeshja e kampionatit francez midis Nices dhe Marseille, e cila u ndërpre në 22 gusht për shkak të sherrit të madh midis tifozëve, lojtarëve dhe stafeve […]
September 9, 2021
Mourinho ndihet roman: Skuadra është si unë, projekti shumë ambicioz
“Shpresoj që skuadra të bëhet ashtu siç jam unë. Të gjithë lojtarët duhet ta ndjejnë që unë do jap çdo gjë timen për Romën. Të gjithë […]
September 9, 2021
Chiesa në dyshim për Napolin, Allegri me dhimbje koke
Problemi muscular i Chiesas po mban në alarm, Massimiliano Allegrin dhe gjithë Juventusin, sepse ky është një moment kyç në sezonin e filluar keq nga skuadra […]
September 9, 2021
Duka ul euforinë: Tetori vendimtar, të qëndrojmë me “këmbë në tokë”
Suksesi i arritur në ndeshjen e fundit kundër San Marinos, por sidomos rezultati aktual në tabelën e renditjes në Grupin I, ka bërë që tifozët kuqezi, […]
September 9, 2021
Reja beson tek mrekullia: Duhet të fitojmë ndeshjet e mbetura kundër rivalëve direktë
Fitorja 5-0 përballë San Marinos ka kënaqur trajnerin Edi Reja, që shpreson që skuadra të vazhdojë të paraqitet kështu edhe në ndeshjet e mbetura të grupit […]
September 9, 2021
US Open, Sakkari mposht Pliskova dhe shkon për herë të parë në gjysmëfinale
Gjysmëfinalistja e fundit e US Open për femra është grekja Maria Sakkari, që ka mposhtur 2-0 (6-4,6-4) tenisten çeke Karolina Pliskova, numrin 4 në renditjen e […]
September 9, 2021
Starova pranon kandidimin, garë e fortë për postin e presidentit në FSHF
Shkurti i vitit 2022 rikthen zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit. Sytë janë nga gara për president të këtij institucioni, që prej dy dekadash drejtohet nga […]
September 9, 2021
Djokovic shumë i fortë për Berrettinin, kualifikohet në US Open dhe beson tek Grand Slami
Zgjat vetëm një set ëndrra e Matteo Berrettinit në ndeshjen çerekfinale kundër Novak Djokovic në US Open. 25 vjeçari roman, numri 8 në renditjen e përgjithshme […]
September 8, 2021
Përcaktohen çiftet e para të 1/8-ve të finales, kualifikohen favoritët në Eurovolley 2021
Janë përcaktuar çiftet e para të 1/8-ve të finales së Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Poloni-Finlandë dhe Rusi-Ukrainë janë dy sfidat që do të […]
September 8, 2021
Gjermania e Italia e rekordeve triumfojnë me goleada, Belgjika bën detyrën
Gjermania dhe Italia nuk falin. Kampionët e Europës u rikthyen te fitorja, pasi mposhtën 5-0 Lituaninë dhe vijojnë serinë e ndeshjeve pa humbje. Moise Kean realizoi […]
September 8, 2021
Kosova kapitullon ndaj Spanjës në Prishtinë, Greqia i bën gjëmën Suedisë
Spanja është shumë e fortë për Kosovën. Iberikët triumfuan në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultatin e pastër 2-0 dehe i gëzohen edhe humbjes që Suedia rivale […]
September 8, 2021
Shqipëri me 5 yje ndaj San Marinos, Polonia ngec me Anglinë dhe jemi të dytët
Shqipëria feston dyfish, triumfon 5-0 kundër San Marinos dhe ndalimin e Polonisë ndaj Anglisë. Kuqezinjtë ngjiten në vendin e dytë me 12 pikë në grupin I […]
September 8, 2021
Dikur pjesë e moshave te Juves, tani në Superiore: Partizani zyrtarizon sulmuesin
Andrija Filipovic është zyrtarisht i Partizanit. Sulmuesi ishte regjistruar dhe sot ka mbërritur në Shqipëri. Klubi i kuq ka dalë me komunikatë dhe ka konfirmuar lëvizjen […]
September 8, 2021
Juventusi me plan të qartë, piketon objektivin kryesor në merkato
Aurelien Tchouameni, ky është objektivi kryesor që Juventusi ka për verën e ardhshme. Mesfushori qendror i Monaco u tentua edhe tani. Gjithsesi, që të kryhej transferimi […]
September 8, 2021
Japonia heq dorë, Botërori i Klubeve rrezikohet dhe FIFA vihet në siklet
Botërori për klubet rrezikon të mos zhvillohet. Japonia ka hequr dorë nga zhvillimi i këtij kompeticioni të përvitshëm. Shkak është bërë situata e rëndë e krijuar […]
September 8, 2021
Pioli: Ky, Milani më i mirë që stërvit! E lehtë të merresh me Ibrahimovic, do luaje me Giroud
Stefano Pioli, trajneri i Milanit, ka qenë pjesë e eventit “Campioni sotto le stelle” dhe aty ka folur edhe për skuadrën e tij.  “Milani që po […]
September 8, 2021
“Çfarë të tha Pepe”, Bekim Balaj i jep përgjigjen epike kuriozitetit të Cikalleshit
Sokol Cikalleshi dhe Bekim Balaj, për shkak dëmtimesh, nuk mund të luajnë kundër San Marinos sonte. Dy sulmuesit e kombëtares janë motivuar nga fitorja kundër Hungarisë […]
September 8, 2021
Koloni shqiptarësh në Turqi, zyrtarizohet edhe Herolind Shala i Kosovës
Herlond Shala ka ndryshuar ekip dhe kampionat. Mesfushori i Kosovës, i cili ka qenë dhe pjesë e kombëtares shqiptare, i është bashkuar skuadrës së Erzurumspor në […]
September 8, 2021
Viti 2021, Memphis Depay më shumë “gola” sesa ndeshje
Për njerëzimin viti 2021 është viti i vaksinës. Për Memphis Depay gjithashtu. Sulmuesi holandez është duke shkëlqyer si me Barcelonën, ashtu edhe me kombëtaren e Holandës. […]
September 8, 2021
Ronaldo: Mbappe ngjason me mua! Champions League? As Reali i Galaktikëve nuk e fitoi
Braziliani Ronaldo ka qenë një ndër yjet më të mëdha të futbollit botëror. Ai ka luajtur me Milanin, Real Madrid dhe Barcelonën. Fenomeni ishte i njohur […]
September 8, 2021
Mckennie nën akuzë, SHBA e largon nga kombëtarja për shkeljen e protokollit
Weston McKennie tërheq sërish vëmendjen, këtë herë jo për oferta. Mesfushori i Juventusit është larguar nga grumbullimi i kombëtares së SHBA-ve. Shkak është bërë shkelja e […]
September 8, 2021
Tre vite pas “kartonit” të Pjanic, Daniele Orsato arbitron Interin
Daniele Orsato rikthehet të arbitrojë Interin në një ndeshje të Serisë A. Pas 3 vitesh nga sfida e shumëdiskutuar mes zikaltërve dhe Juventusit, për një karton […]