September 8, 2021
Emocionet e kualifikueseve të Botërorit: Kosovë-Spanjë dhe Poloni-Angli epiqendra e ditës
Sot janë ndeshjet e fundit për këtë muaj për kombëtaret dhe rrugëtimin e tyre drejt Botërorit 2022. Ato rikthehen në Tetor. Sot luajnë grupet B, C, […]
September 8, 2021
93 milion euro për të thyer rekordin, kush është talenti i piketuar nga Liverpool
Liverpool po mendon të bëjë një goditje të madhe në merkato dhe të vendosë një rekord. “The Reds”, sipas asaj që raporton Daily Star, verën e […]
September 8, 2021
Dilemat e fundit të grupeve të Eurovolley 2021, Itali-Slloveni dhe Francë-Letoni në Oversport
Faza e ndeshjeve në Grupe, në Kampionatin Europian të Volejbollit për meshkuj 2021 po i afrohet fundit. Disa skuadra e kanë siguruar kualifikimin, ndërsa të tjerat […]
September 8, 2021
Kualifikueset e “Katar 2022”: Franca rikthehet te fitorja, Holanda e Norvegjia “makineri” golash
Franca është rikthyer te fitorja, ndërkohë që Holanda ka ndarë shapin nga sheqeri në duelin me Turqinë. Kampionët e botës bënë detyrën ndaj Finlandës, duke fituar […]
September 8, 2021
Milani në sulm që tani, nisin tratativat për rinovimin me Simon Kjaer
Milani i ka idetë e qarta dhe ka nisur nga puna për rinovimet e kontratave me lojtarët që dalin të lirë verën e ardhshme. Simon Kjaer […]
September 8, 2021
Javier Tebas po e tepron: Iku Leo Messi nga LaLiga? Kemi të rinj si Vinicius
Javier Tebas, presidenti i LaLiga, ka bërë së fundmi një koment për largimin e Leo Messit nga Barcelona dhe kampionati spanjoll. LaLiga humbet shumë në sytë […]
September 8, 2021
Shqipëria e “dënuar” ndaj San Marinos, Reja ka ende dilema për formacionin
Shqipëria është gati për tre pikët e radhës. Janë detyrim, duke pasur parasysh se kundër kuqezinjve zbresin në fushën e “Elbasan Arena” modestët e San Marinos. […]
September 7, 2021
Eurovolley 2021: Rusia eliminon Spanjën, kualifikohen Gjermania dhe Sllovenia
Janë mbyllur ndeshjet e ditës së 7-të të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj. Serbia ka mposhtur 3-2 Greqinë në Grupin A. Kampionët në fuqi të […]
September 7, 2021
Amerikano-Jugorët shqetësojnë Interin, por Dzeko dhe Sensi janë gati për Sampdorian
Ashtu si në debutimin në “San Siro” kundër Genoas, pa Lautaro (atëherë i skualifikuar) dhe pa Correa (ishte akoma te Lazio), por me Dzeko të mbështetur […]
September 7, 2021
Nuk ka vend tek Tirana, Musaj huazohet te Erzeni
Nuk ka vend tek Tirana, Musaj huazohet te Erzeni Duket se Tirana ka plotësuar organikën e saj dhe tashmë largon nga skuadra ata që nuk do […]
September 7, 2021
Nuk e jep asnjë TV. Çmenduri për të parë debutimin, 2500 paund bileta në Man.Utd-Newcastle
Debutimi i Cristiano Ronaldos me fanellën e Manchester United mund të shtyhet me një javë për shkak të karantinës, që e ka detyruar të jetojë i […]
September 7, 2021
“Kam akoma për të treguar”, Pastore prezantohet në LaLiga
Javier Pastore është prezantuar me skuadrën e tij të re, Elche në LaLiga. Argjentinasi ka folur edhe për aventurën e pafat tek Roma: “Vij nga tre […]
September 7, 2021
Skudrat më të shtrenjta në Europë? Dominim anglez, në “top10” veç Juve nga Serie A
Shumë tifozë pyesin dhe janë të interesuar se kush janë skuadra më të shtrenjta në botë. Për këtë arsye CIES, që është Qendra Ndërkombëtare për Studime […]
September 7, 2021
Milani bëhet frankofon, 5 lojtarë të formuar në Francë në organikë
Milanello po bëhet gjithnjë e më shumë frankofone, madje në stërvitjet e kuqezinjve më shumë dëgjohet frëngjisht se italisht. Sepse tek Milani është një koloni e […]
September 7, 2021
Zhvillime për pistën Brozoviç, babai-agjent është në Milano për rinovimin
Pas Lautaro Martinez, radha e Brozoviç për të arritur marrëvehjen e rinovimit. Tratativat e klubit zikaltër nuk mbarojnë me mbylljen e merkatos. Hapi tjetër është rinovimi […]
September 7, 2021
Sarri u beson krahëve, Pedro dhe Felipe Anderson armët plus kundër Milanit
Lazio e re e Maurizio Sarrit prezantohet në “San Siro”, në shtëpinë e Milanit, si e para e klasës. Në dy ndeshjet e para të Serie […]
September 7, 2021
Reja: Shqipëri me mentalitet tjetër! San Marino? Kujtoni pak ndeshjen e parë
Edy Reja, trajneri i Shqipërisë, në prag të duelit me San Marinon ka dalë para mediave dhe ka folur për rëndësinë e këtyre tre pikëve dhe […]
September 7, 2021
Louis van Gaal kundër gazetarëve: Skema 3-5-2 mund të jetë sulmuese
Gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes kundër Turqisë, trajneri i Holandës, Louis van Gaal nuk e ka pritur mirë pyetjen e një gazetari në […]
September 7, 2021
Hysaj: Kurrë Shqipëria s’ka pasur lojtarë të këtij niveli, kemi shanse për kualifikim
Shqipëria, pas triumfit ndaj Hungarisë, do kërkojë të marrë tre pikët e radhës kundër San Marinos. Ndeshja do të luhet prej orës 20:45 në “Elbasan Arena” […]
September 7, 2021
Hamilton gjen shokun e skuadrës, Mercedes afron Russell në 2022
Pas tre viteve të kaluar tek skuadra Williams, George Russell bën kapërcimin e duhur në karrierë, duke u bashkuar me Lewis Hamilton tek Mercedes në sezonin […]
September 7, 2021
Probleme për Ronaldon, A mund të ecësh me një Lamborghini me 30 km në orë?
Cristiano Ronaldo sapo është transferuar në shtëpinë e tij 6 milion paundëshe në Angli se bashkë me të gjithë koleksionin e makinave të tij. Dihet që […]
September 7, 2021
Gjesti i veçantë i United, kush ka blerë fanellën e Cavanit do të rimbursohet
Edinson Cavani është sulmuesi i shquar uruguajan i cili ka lozuar me skuadra të mirënjohura në karrierën e tij. Për momentin ai është sulmuesi i Manchester […]
September 7, 2021
Paraqitjet zhgënjyese të Francës, Pogba: Nuk jemi më ekipi më i fortë në botë
Paraqitja zhgënjyese e Francës në Euro2020 po vazhdon edhe në kualifikueset e Botërorit 2022. “Gjelat” në vetëm katër ditë kanë marrë dy barazime radhazi kundër Bosnjes […]
September 7, 2021
Roma kërkon mesfushorin Zakaria: është ai objektivi për Janarin
Denis Zakaria është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Borussia Monchengladbach dhe kombëtares së Zvicrës. Kontrata lojtarit me ekipin gjerman i skadon në 30 Qershor […]
September 7, 2021
Napoli, De Laurentiis në sulm: “Ka raste që të vjedhin kampionatin”
Pak ditë para ndeshjes ndaj Juventus, presidenti i Napolit De Laurentiis kthehet të flasë për mediat për të kaluarën dhe të tashmen e klubit: “Të ardhmen […]
September 7, 2021
“Buzëqesh” Milani, Ibrahimovic dhe Kessie rikthehen për ndeshjen ndaj Lazios
Mesfushori i Milanit, Franc Kessie, është rikthyer në stërvitje me pjesën tjetër të grupit dhe do jetë gati për ndeshjen kundër Lazios. Kuqezinjtë në dy sfidat […]
September 7, 2021
Trajneri i Anglisë Southgate nuk mbështet as nuk e hedh posht propozimin e Wenger mbi Botërorin çdo dy vite.
“Ai më kontaktoi para dy javësh për këtë propozim, por kalendari duhet ndryshuar urgjentisht më pak ndeshje më shumë cilësi”. Arsene Wenger i ka kërkuar mbështetje […]
September 7, 2021
Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”: Franca e “dënuar”, spikat Holandë-Turqi
Sot zbresin në fushë kombëtaret për ndeshjet kualifikuese të Botërorit Katar 2022. Në grupin G, sfidë direkte për vendin e parë është ajo mes Holandës dhe […]
September 7, 2021
Genoa, klubi më i vjetër i futbollit në Itali, feston ditëlindjen e 128-të
Klubi Genoa Cricket dhe Football lindi në 7 shtator të vitit 1893, klubi më i vjetër në hitorinë e futbollit Italian. Klubi kuqeblu mbush sot 128 […]
September 7, 2021
Laporta: Griezmann profesionist i mirë, por nuk ishte lojtari i duhur për Barcelonën
Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka ndërhyrë në emisioni “Onze” në Esport 3, duke folur edhe për shitjen e Antoine Griezmann. “Të gjithë e dimë se […]