September 6, 2021
Shfryn Messi: Kemi 3 ditë në Brazil, pse e ndërprenë sapo filloi ndeshja?
Ndeshja më e madhe e Amerikës Latine, përballja Brazil-Argjentinë e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës, Katar 2022, u ndërpre në mënyrë të papritur pas […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Gjermania e Polonia të pamëshirshme, ngec Italia e rekordeve
Gjermania dhe Polonia kanë fituar me goleada, kurse Italia kampione Europe ngeci në një barazim 0-0 në transfertë me Zvicrën. Jorginho u ndal edhe nga 11 […]
September 5, 2021
Kaos në Brazil-Argjentinë, ndërpritet ndeshja nga autoritetet shëndetësore
E pabesueshme ajo që ka ndodhur në supersfidën e futbollit amerikano-jugor. 7 minuta pas fillimit të takimit, autoritet shëndetësore të San Paolos kanë ndërprerë ndeshjen,  sepse […]
September 5, 2021
Muriqi i heq fitoren Greqisë në shtesë, Spanja rikthehet me “poker” ndaj Gjeorgjisë
Kosova ka barazuar ndaj Greqisë me rezultatin 1-1, ndërkohë që Spanja që është në grup me Dardanët ka reaguar pas humbjes me Suedinë dhe ka mposhtur […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Anglia “dajak” Andorrës, Gareth Bale nderon Uellsin
Anglia nuk fal dhe mposht Andorrën me rezultatin 4-0, ndërkohë që edhe britanikët e tjerë, Uellsi, ka triumfuar në Bjellorusi. Kombëtarja e “Tre Luanëve” kishte përballë […]
September 5, 2021
Partizani bën goditjen e madhe në merkato, Ergys Kaçe firmos për një vit
Ergys Kaçe zyrtarisht është i Partizanit. Mesfushori ka zbarkuar në kryeqytet dhe ka nënëshkruar me “demat”, që më pas kanë dalë edhe me komunikatë zyrtare. “FK […]
September 5, 2021
Fantastik Armando Broja, Shqipëria feston me tifozët në “Elbasan Arena”
Kombëtarja shqiptare ka arritur një fitore të merituar përballë Hungarisë 1-0, në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës 2022. Në një “Elbasan Arena” të mbushur me […]
September 5, 2021
Gazidis qetëson tifozët e Milanit: Do rishohim çmimet e biletave në Champions
Në rrjetet sociale dhe jo vetëm, kishte shpërthyer protesta në lidhje me çmimet e biletave për ndeshjen e parë shtëpiake të Milanit në Champions League. Rikthimi […]
September 5, 2021
Moratti: CR7 e bëri detyrën, Juventusi jo! Kur sheh PSG-në mbetesh pa fjalë…
Në një intervistë të dhënë për “Messaggero”, ish-presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka vlerësuar pozitivisht paraqitjet e Cristiano Ronaldos në Itali dhe ka shënjestruar drejtuesit […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Botërorit për Amerikën Latine, Brazil-Argjentinë premton spektakël
Do të luhet sot në orën 21.00 në “Corinthians Arena” klasikja e futbollit të Amerikës Latine, supersfida Brazil- Argjentinë, e vlefshme për kualifikueset e Kupës së […]
September 5, 2021
Rreshtimi: Modul ndryshe dhe disa lëvizje, Shqipëri tjetër kundër Hungarisë
“Do mendohem mirë për modulin dhe formacionin”, kështu tha Edy Reja në konferencën për shtyp një ditë më parë dhe italiani duhet ta ketë ndarë mendjen. […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Franca ngec ndaj Ukrainës, Holanda “shkërmoq” Malin e zi
Franca nuk ia ka dalë të fitojë në transfertë kundër Ukrainën, kurse Holanda ndaj Malit të Zi ka bërë detyrën dhe ka fituar me rezultatin 4-0. […]
September 4, 2021
Italia vishet me ar, volejbolli europian i femrave ka një mbretëreshë të re
Italia është shpallur kampione e Europës në Volejboll për femra. Skuadra “axurre” ka mposhtur 3-1 Serbinë në finalen e madhe të Beogradit, duke fituar me përmbysje. […]
September 4, 2021
Vrioni: Vieri pika ime e dobët, CR7 më ka thënë një sekret! WSG Tirol perfekt për mua
Giacomo Vrioni e ka nisur mirë sezonin në Austri, ku është pjesë e WSG Tirol. Në pesë ndeshje sulmuesi shqiptar ka shënuar 3 gola dhe së […]
September 4, 2021
Vllaznia humb për një muaj një titullar, Esin Hakaj përvesh mëngët
Darko Bulatovic shqetëson Vllazninë. Mbrojtësi i krahut të majtë është dëmtuar në seancat stërvitore dhe do të mungojë gati një muaj. Malazezi ishte titular në ndeshjet […]
September 4, 2021
Zyrtare: Radamel Falcao në LaLiga sërish, rikthehet pas 8 vitesh
Radamel Falcao rikthehet pas tetë vitesh në LaLiga. Sulmuesi kolumbian ka nënshkruar ditën e sotme me Rayo Vallecano, klub që ka dalë edhe me njoftim në […]
September 4, 2021
Tenistja Camila Giorgi, foto sensuale me bikini në Instagram
Camila Giorgi është një teniste e sukesshme italiane, madje aktualisht qëndron në vendin e parë në renditjen e femrave në Itali. Por duket se 29 vjeçarja […]
September 4, 2021
Presidenti i Atletico: Griezmann e tregoi se donte të ishte me ne, tani luftë për çdo trofe
Antoine Griezmann është rikthyer tek Atletico Madrid, aty ku ai u bë yll i futbollit botëror dhe më pas bëri Barcelonën të paguajë 100 milion euro […]
September 4, 2021
Prezantohet Luuk de Jong: Kam shumë miq këtu te Barcelona
Sulmuesi i ri i Barcelonës, Luuk de Jong ka dhënë një intërvistë në faqen zyrtare të klubit: “Gjithmonë kam patur një marrëdhënie të mirë me Koeman […]
September 4, 2021
Rrëfehet Lukaku: Isha një lojtar i Interit, por ama mendja ime ishte në Londër
Në një intervistë për një television belg, Romelu Lukaku flet për largimin e tij nga Interi dhe transferimin në Londër. “Interi më hoqi nga telashet. Do […]
September 4, 2021
Reja: Polonia nuk na masakroi, të luajmë njëlloj! Për Hungarinë ka një “recetë”
Edy Reja, trajneri i Shqipërisë, para ndeshjes me Hungarinë në daljen për mediat deklaroi: “Kemi një ndeshje për të rikuperuar ndaj Hungarisë, pas atij rezultati të […]
September 4, 2021
Eliminimi në US Open trondit Osakën: Nuk e di kur do luaj sërish
Nuk kanë fund surprizat në US Open. Naomi Osaka, numri 3 në renditjen botërore, është eleminuar në turin e tretë të turneut. Leylah Fernandez, 18 vjeç, […]
September 4, 2021
Salernitana bën goditjen e madhe, Franck Ribery ylli i ri i skuadrës
Mori fund pritja e tifozëve të Salernitanës. Franck Ribery ka pranuar ofertën e klubit, pasi është konsultuar për disa orë me agjentin dhe familjen e tij. […]
September 4, 2021
Berisha: Shqipëri me personalitet, të ndreqim gabimet! Finale me Hungarinë
Etrit Berisha, portieri i Torinos dhe i kombëtares shqiptare, është shfaqur para mediave në prag të duelit që Shqipëria luan kundër Hungarisë, nesër prej orës 18:00 […]
September 4, 2021
Turqi-Holandë finalja e vogël e Kampionatit Europian, Live në Oversport në orën 17.00
Kampionati Europian i Volejbollit për femra do të japë verdiktet e tij ditën e sotme. Në orën 17.00 në “Stark Arena” të Beogradit Turqia dhe Holanda […]
September 4, 2021
Zyrtare: Kukësi përforcohet në prapavijë, firmos me Kristin Markun
Kristi Marku rikthehet në Superiore. Mbrojtësi për herë të fundit në elitën e futbollit shqiptar kishte luajtur me Lushnjën, kurse më pas u aktivizua në Armeni […]
September 4, 2021
Kualifikueset vazhdojnë marshimin, sytë nga Holandë-Mali i Zi dhe Ukraine-Francë
Do të luhen sot një pjesë e ndeshjeve të raundit të pestë të kualifikueseve të Kupës së Botës 2022. Në Grupin A do të luhen ndeshjet […]
September 4, 2021
Preziosi mbyll një epokë, amerikanët e 777 Partners blejnë edhe Genoan
Tashmë ka një datë zyrtare: 14 shtator. Pikërisht në këtë ditë, pra në më pak se dy javë, parashikohet të jepet njoftimi zyrtar që do të […]
September 4, 2021
Shpërthen Tebas: Nuk po dinë më ç’të shpikin për të fundosur kampionatet!
Javier Tebas, presidenti LaLiga, nuk ka duruar dot pas intervistës së Arsene Ëenger në lidhje me zhvillimin e Kampionatit Botëror çdo dy vite. Spanjollit ende nuk […]
September 4, 2021
Telashe për Bernardeschin, 11 punëtorë të pasiguruar në resortin e tij
Telashe për Federico Bernardeschin jashtë fushës së blertë. Mesfushori i Juventusit ka marrë një gjobë të majme nga autoritetët lokale dhe i është pezulluar aktiviteti tregtar […]