September 4, 2021
Partizani godet në limite, “blindon” krahun e djathtë me Albion Markun
Godet Partizani. Mbrojtësi i krahut të djathtë, Albion Marku, ka nënshkruar me “Demat” me formulën e huazimit. Kryeqytetasit arritën marrëveshjen për ta huazuar mbrojtësin nga Lokomotiva […]
September 4, 2021
Samuel Umiti kokë më kokë me presidentin Laporta, MD: Takim mes lotësh
Samuel Umtiti do të qëndrojë te Barcelona. Mbrojtësi francez ka pasur një takim me presidentin Joan Laporta dhe ka biseduar me të. Mundo Deportivo shkruan se […]
September 4, 2021
Në kombëtare e dine të dëmtuar, Mbappe stërvitet normalisht te PSG
Franca shkon në Ukrainë pa Mbappe. Bas barazimit zhgënjes 1-1 kundër Bosnjës, francezët shkojnë në Kiev pa yllin e skuadrës, që u largua të enjten nga […]
September 4, 2021
Majo Barbeito tërbon fansat: Vera nuk ka mbaruar akoma
Majo Barbeito partnerja seksi e Lucas Ocampos, ish-lojtarit të Milanit aktualisht pjesë e Sevillas, nuk heq dorë nga fiksimi i saj për të ekspozuar format e […]
September 4, 2021
Milani nuk po e bind dot Kessie, GDS: PSG po tenton transferimin
Franck Kessie me shumë mundësi do të largohet nga Milani. Mesfushori ka edhe një vit kontarët dhe deri më tani bisedimet për rinovimin nuk kanë shkuar […]
September 4, 2021
Raikkonen pozitiv me Covid, Kubica në pistë në Çmimin e Madh të Holandës
Kimi Raikkonen nuk do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Holandës, pasi ka rezultuar pozitiv me Coronavirus. Piloti finlandez nuk mund të garojë në […]
September 4, 2021
Eliminohet Tsitsipas nga US Open, Carlos Alcaraz e ardhmja e tenisit botëror
Ka ardhur edhe eleminimi i parë i bujshëm nga US Open: Tsitsipas, numri 3 në renditjen botërore, është mundur nga 18 vjeçari spanjoll Alcaraz në turin […]
September 4, 2021
Nga ish-i i Marseille, te Marku, Qaka e Maliki: Sa shumë zëra në merkaton e Superiores
Superiorja ende nuk ka nisur, ndërkohë që edhe merkato mbetet e hapur për një pjesë të klubeve. Madje mund të thuhet se po tentohen goditje të […]
September 4, 2021
Mancini bën kurthin për Zvicrën, gati Zaniolo e Pellegrini
Barazimi kundër Bullgarisë në kualifikueset e Kupës së Botës, ndeshja e parë 53 ditë pas triumfit në Euro 2020, ka bërë që të bien sirenat e […]
September 4, 2021
Mourinho këshillon Xhakën: Bëj vaksinën anticovid dhe je i sigurtë
Granit Xhaka ka rezultuar së fundmi pozitiv me Coronavirus dhe si rrjedhojë nuk mund të zbresi në fushën e blertë me Zvicrën e tij në ndeshjet […]
September 4, 2021
Pjanic pas largimit: Koeman më trajtoi si 15-vjeçar, tregoi mungesë respekti
Miralem Pjanic është transferuar nga Barcelona te Besiktas dhe normalisht nuk është ndjerë mirë për faktin që nuk ka marrë shpjegime nga trajneri Koeman. Klubi katalanas […]
September 4, 2021
Serbi-Itali finalja e madhe e Kampionatit Europian të Volejbollit, vetëm në Oversport
Italia, për femra, është skuadra e dytë finaliste e Kampionatit Europian të Volejbollit 2021. Skuadra “axurre” ka mposhtur 3-1 Holandën në ndeshjen gjysmëfinale të zhvilluar në […]
September 3, 2021
Serbia nuk njeh rivalë, përmbys Turqinë e shkon në finale
Serbia është finalistja e parë e Kampionatit Europian të Volejbollit për femra, pasi ka mundur 3-1 Turqinë. Një ndeshje shumë e bukur dhe plot emocione ka […]
September 3, 2021
Messias: Milani maksimumi në jetë, dua të fitoj kampionat e Champions
Ai është përforcimi i fundit i merkatos së Milanit: jo pak, si përgjegjësi. Por Junior Messias, mbart me vete një histori himni i së cilës është […]
September 3, 2021
Milani mund të “shpëtojë” nga Castillejo, CSKA e pret në Rusi
Samu Castillejo u la jashtë listës së Champions League nga Milani dhe duket se diçka e tillë nuk ka ndodhur rastësisht. Sulmuesi anësor me shumë mundësi […]
September 3, 2021
Khabib Nurmagomedov: Ronaldo kishte zgjedhur me kohë Manchesterin
Khabib Nurmagomedov ka treguar se Ronaldo iI tha atij një muaj më parë se kishte ndërmend të rikthehej të luante për Mançester United, pavarësisht zërave që […]
September 3, 2021
“Më jep 15 mijë € të mos flas”, ylli i Olympiacos mori mesazhin anonim para arrestimit
Ruben Semedo, i arrestuar pas akuzave për përdhunim nga një 17-vjeçare, raportohet të ketë marrë një mesazh anonim në Instagram para se të ndalohej nga forcat […]
September 3, 2021
Neymar mbipeshë? Përgjigjet braziliani: Jo, vesha bluzën e gabuar
Fundjavën e kaluar Neymar luajti ndeshjen e tij të parë sezonale me fanellën e Paris Saint-Germain. Në fitoren 2-1 kundër Reims, paraqitja e sulmuesit nuk ishtë […]
September 3, 2021
Cikalleshi ngjit shkallët një e nga një, tani një gol larg podiumit të goleadorëve kuqezi
Sokol Cikalleshi është një ndër sulmuesit më të mirë të kombëtares shqiptare. Në karrierën e tij ai ka luajtur me ekipe të ndryshme, në Superiore, Korenë […]
September 3, 2021
I pangopuri Mino Raiola, 34 milion paund për transferimin e Haaland
Pas shpërthimit me Borusian e Dortmundit zërat për një largim të Erling Haaland nga “Signal Iduna Park” gjatë merkatos së verës u shtuan shumë. Të gjitha […]
September 3, 2021
“I paarritshëm”, Georgina Rodriguez “merr me të mira” Ronaldo rekordmenin
E gjithë Bota përgëzoi Cristiano Ronaldon për suksesin e arritur. 111 golat me fanellën e kombëtares portugeze që i dhanë primatin e kryegolashënuesve të skuadrave përfaqsuese, […]
September 3, 2021
Hysaj, Bare e Manaj jashtë: Reja me tre dilema të mëdha para Hungarisë
Katër golat e Polonisë rëndojnë shumë te Shqipëria. Edy Reja do të duhet të punojë shumë me skuadrën deri para ndeshjes së të dielës, kundër Hungarisë. […]
September 3, 2021
“Firo” në kombëtaren e Bushit, Shqipëra U21 “manita” Akademisë së Futbollit
Shqipëria U21 do të luajë kundër Çekisë më 6 shtator, ndërkohë që FSHF ka njoftuar se dy prej lojtarëve të ftuar nuk do të jenë nën […]
September 3, 2021
Arsene Wenger sqaron projektin: Kupa e Botës çdo dy vjet, ja detajet
Arsene Wenger është drejtori i zhvillimit të futbollit në FIFA dhe e ka marrë shumë seriozisht punën e tij. Në fakt tekniku po çon përpara që […]
September 3, 2021
Efekti Abraham te Roma, drejtuesit në hall me çështjen e rinovimeve
Sulmuesi Tammy Abraham ishte blerja më e bujshme e kësaj merkatoje vere për Romën. Ai tashmë është një ndër lojtarët më të paguar të klubit. Rroga […]
September 3, 2021
Ibrahimovic vrapon drejt rikthimit, në fushë kundër Lazio-s
Zlatan Ibrahimovic ka dy ditë që po stërvitet rregullisht me grupin e lojtarëve të Milanit dhe ky është një lajm i shkëlqyer për Pioli-n, duke marrë […]
September 3, 2021
“Barcelona më lëndoi, doja të qëndroja”, Emerson Royal hap zemrën pas largimit
Lojtari më i ri i Tottenham, Emerson Royal, është pyetur nëse ndjehet i lënduar nga fakti që u ble dhe u shit nga Barcelona në të […]
September 3, 2021
Hungari-Angli: FIFA po heton thirrjet raciste ndaj lojtarëve anglez në “Puskas Arena”
FIFA po heton thirrjet raciste ndaj lojtarëve anglez gjatë fitores së djeshme ndaj Hungarisë 4-0, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Lojtarët që ishin pre […]
September 3, 2021
Sacchi “peshon” skuadrat italiane: Juve dhe Inter pa mentalitet europian
Në një intërvistë të dhënë për “Gazzetta dello Sport”, Arrigo Sacchi ka folur për skuadrat italiane që do të marrin pjesë në Ligën e Kampioneve këtë […]
September 3, 2021
S’ka surpriza, Gasperini i ka të gjithë gati për Champions
Atalanta ka dorëzuar në Uefa listën me 25 lojtarë që do të përfaqësojnë skuadrën zikaltër në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve. Është e njëjta […]