September 3, 2021
Ronaldo zyrtarisht në librin e rekordeve Guinness: “Rekordet janë për t’u thyer”
111 golat e shënuar me fanellën e kombëtares portugeze kanë ngjitur Cristiano Ronaldo-n në krye të listës së golashënuesve të skuadrave përfaqësuese. Talenti portugez ka kaluar […]
September 3, 2021
Eriksen mbetet pa Champions, Inzaghi tregon listën e lojtarëve
Inzaghi ka zyrtarizuar zgjedhjet e tij përfundimtare për listën e lojtarëve që do të dorëzohet në UEFA. Nga 27 lojtarët e organikës aktuale, tekniku ka zgjedhur […]
September 3, 2021
Kualifikueset e “Katar 2022”: Brazili vendos rekord, Argjentina fitore “italiane
Janë zhvilluar ditën e djeshme ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2022 në Amerikën Latine si në gjithë botën. Dy ekipet e mirënjohura si Argjentina dhe Brazili kanë […]
September 3, 2021
1000 ndeshje si trajner për Mourinho, në Romë i kërkojnë titullin
Në ndeshjen e ardhshme kundër Sassuolo-s në kampionat Mourinho do të arrijë një rekord të veçantë në karrierë, plot 1000 ndeshje si trajner. Në 23 shtator […]
September 3, 2021
35 ndeshje pa humbje, Italia e Mancinit vendos rekorde
Nuk mund të thuhet se rikthimi në fushën e blertë i Italisë pas fitimit të Kampionatit Europian 2020 shkoi në mënyrën më të mirë, pasi barazimi […]
September 3, 2021
Gjunjëzohet Spanja, ndalet Italia. Belgjika dhe Gjermania bëjnë detyrën
Shumë gola dhe një surprizë e madhe në ndeshjet kualifikuese për Botërorin, Katar 2022. Rezultati më surprizues, padyshim vjen nga Stokholmi, aty ku Suedia vendase mundi […]
September 3, 2021
Zyrtare: Huazim i thatë dhe Barça që paguan shumë pak, Pjanic “pasha” te Besiktas
Miralem Pjanic e dinte shumë mirë se nuk kishte vend te Barcelona. Mesfushori boshnjak dëshironte të rikthehej te Juventusi, por ajo lëvizje nuk u bë e […]
September 2, 2021
Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”: Polonia “dajak” Shqipërisë, Anglia poker Hungarisë
Shqipëri e brishtë ndaj Polonisë. Humbja me rezultatin 4-1 e thotë diçka të tillë. Kuqezinjtë pësuan disfatë në një ndeshje që ishte si finale, ku mundësitë […]
September 2, 2021
Kosova ia del me një autogol, thyen Gjeorgjinë dhe merr 3 pikët e para
Kosova ka marrë fitoren e parë në kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Dardanët e drejtuar nga Bernard Challandes mposhtën Gjeorgjinë me rezultatin minimal 1-0 në transfertë. […]
September 2, 2021
VIDEO/ Manual si të mos shënosh gol, “shpikjen” e bën Lee Jae-sung
Koreja e Jugut ka barazuar pa gola me Irakun në kualifikueset e Katar 2022 në zonën e Azisë. Vendasit dominuan totalisht, por nuk ia dolën të […]
September 2, 2021
Tirana ndërron shtëpi, publikohen çmimet e aboneve
Nuk do të jetë “Selman Stërmasi” shtëpia zyrtare e Tiranës për sezonin e ri. Bardheblutë e kryeqytetit kanë vendosur të transferohen në “Air Albania” për të […]
September 2, 2021
Di Maria nuk ka frikë: Ronaldo e Mourinho ziheshin në dhomat e zhveshjes
Në një intervistë të gjatë për TyC Sports, Angel Di Maria ka treguar karrierën e tij dhe marrëdhëniet që ka patur me disa nga figurat më […]
September 2, 2021
Çmenduri për biletat, tani kushtojnë deri në 3000 euro prej Cristiano Ronaldos
Cristiano Ronaldo çoi peshë tifozët e Manchester United. Sulmuesi u ble te Juventusi dhe direkt ka pasur ndikim në kampin e “Djajve të kuq”. Të shtunën […]
September 2, 2021
Olivier Giroud me Covid, izolohet nga ekipi
Olivier Giroud ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur Milani përmes një reagimi zyrtar në faqen e vet në internet, duke siguruar […]
September 2, 2021
“Nuk jemi Robotë”, Chicharito “kurë” kundër depresionit
Shëndeti mendor i atletëve është një temë shumë aktuale, duke marrë në konsideratë rastet edhe më të shpeshta të sportistëve që pranojnë se kanë vuajtur nga […]
September 2, 2021
Gazidis i kënaqur me merkaton: Jemi më të fortë
Donnarumma dhe Calhanoglu u larguan me parametër zero për shkak të skadimit të kontratës, por Milani arrriti të reagojë duke ndërhyrë në merkato duke afruar disa […]
September 2, 2021
Polonia shumë e fortë? FSHF motivon kombëtaren me një duel të 37 viteve më parë
Shqipëria e drejtuar nga Edy Reja përballet sonte me Poloninë prej orës 20:45. Kuqezinjtë të mos dalin pa pikë nga kjo ndeshje. FSHF ka menduar edhe […]
September 2, 2021
Partizani “e mbulon në ar” Ergys Kaçen, Tirana e sfidon hapur
Ergys Kaçe mund të luajë në Superiore sezonin e ardhshëm futbollistik. Mesfushori, i cili ka qenë shpesh pjesë e kombëtares, është lojtar i lirë pas largimit […]
September 2, 2021
Meret i dëmtuar, Ospina në Kolumbi. Alarm te Napoli për portën
Lajmi i keq për Napolin është dëmtimi i Alex Meret. Një rrufe në qiell të hapur për një portier që ishte rikthyer fuqishëm nën urdhrat e […]
September 2, 2021
Gjirokastra në zi, humb jetën një emër i madh Luftëtarit
Luftëtari humbet një nga emrat e spikatur të futbollit gjirokastrit. Mustafa Hysi është ndarë nga jeta ditën e sotme, pas një ataku kardiak. Një ish-lojtar i […]
September 2, 2021
“Kujdes me Van Dijk”, tifozi që tenton “selfie”-n merr reagimin e papritur
Virgil Van Dijk nuk është i mirë vetëm për sparkata në fushë, pasi di të bëjë të tilla edhe jashtë. Pas ndeshjes me Norvegjinë, që Holanda […]
September 2, 2021
“Luajnë vetëm për para”, Mahrez: Nuk i kam thënë këto fjalë
Riyad Mahrez përgënjeshtron artikullin e The Sun, ku pretendohej se ai deklaronte se shokët e ekipit nuk e pëlqenin futbollin dhe luanin vetëm për para. ❌ […]
September 2, 2021
Vieri: Interi një hap para Juves! Ronaldos s’i gjendet pasues, Icardi më mirë se Kean
Christian Vieri është realist kur pyetet për sulmin e Juventusit. Largimi i Cristiano Ronaldos lë boshllëk te bardhezinjtë dhe për Bobon tani peshorja ka shkuar në […]
September 2, 2021
3 të përjashtuar nga lista Champions, ja zgjedhjet e Piolit
Brenda mesnatës së sotme, kuqezinjtë duhet të çojnë në UEFA listën zyrtare të lojtarëve që do ta përfaqësojnë në Champions, pas një mungese të gjatë 7 […]
September 2, 2021
Italia për thellimin e rekordit, Mancini u beson kampionëve ndaj Bullgarisë
Perfeksioni duhet të vazhdojë! Italia e Roberto Mancinit zbret në fushën e blertë sonte si kampione Europe. Ora 20:45 do i ngulë shumicën e italianëve para […]
September 2, 2021
85 milion në arka, Interi rikuperon financat
Pavarësisht largimeve të Lukaku-t dhe Hakimi-t, duket se drejtuesit zikaltër po vazhdojnë që të mbajnë konkuruese skuadrën falë objektivave të qartë teknikë dhe financiar. Punës shumë […]
September 2, 2021
Kampionati Europian i Volejbollit, peshat e rënda zbresin në Oversport
Ka startuar në 1 shtator Kampionati Europian i Volejbollit 2021 për meshkuj, që për herë të dytë do të zhvillohet në katër vende: Poloni, Republikë Çeke, […]
September 2, 2021
Nga ferri, në parajsë: Të pathënat e jetës së Eduardo Camavinga
Eduardo Camavinga ka lindur në Miconje, një komunitet i vogël në një kamp refugjatësh në Angola. Në vitin 2003, ai dhe familja e tij u vendozën […]
September 2, 2021
“Ekip i shkatërruar, Agnelli katastrofa perfekte”, shpërthejnë ultrasit e Juves
2 banderola të vendosura nga grupi i tifozëve ultras Viking, në kangjellat e jashtme të stadiumit “Allianz” kontesojnë zgjedhjet e klubit bardhezi në merkato dhe kritikojnë […]
September 2, 2021
“Cristiano Shpulla” dhe uniku Pepe te festa e rekordit, “çuditë” në Portugali-Irlandë
Rekord i vendosur, nerva dhe festë e veçantë në golin e fitores së Portugalisë. Cristiano Ronaldo ishte në qendër të vëmendjes në duelin e fituar kundër […]