September 2, 2021
Vetëm në Oversport: Turqi-Serbi dhe Holandë-Itali gjysmëfinalet e Eurovolley 2021
Kampionati Europian i Volejbollit për femra ka hyrë ne fazën e tij më interesante, pasi janë përcaktuar tashmë katër skuadrat gjysmëfinaliste të cilat do të diskutojnë […]
September 2, 2021
Askush si ai, Ronaldo s’njeh limite: 111 gola me ekipin kombëtar
Nuk kanë fund rekordet e Cristiano Ronaldo: kundër Irlandës në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës 2022, portugezi shënoi dopietë duke arritur 111 gola me fanellën […]
September 2, 2021
Rreshtimi: Reja racional, muskuj dhe shumë eksperiencë kundër Polonisë
Kjo është finalja e parë! Edy Reja e di mirë, sikurse e dinë edhe të gjithë futbollistët e kombëtares sonë. Në orën 20:45 kundër Polonisë do […]
September 1, 2021
Legia flet shqip, blen edhe Lirim Kastratin
Mesfushori Lirim Kastrati është blerja më e fundit e Legias së Varshavës. Kosovari po kryen vizitat mjekësore dhe më pas do të nënshkruajë kontratën zyrtare me […]
September 1, 2021
Lautaro Martinez i pari, Interi tenton të blindojë edhe dy yjet e mesfushës
Jo vetëm rinovimi i Lautaro Martinez, por Inter ka në plan të rinovojë kontratat edhe të futbollistëve të tjerë të rëndësishëm të ekipit. Pas sulmuesit Martinez, […]
September 1, 2021
Pele qetëson: Jam mirë, në spital për një kontroll rutinë
Mediat braziliane pretendonin se Pele po kalonte një gjendje jo të mirë shëndetsorë, pasi legjenda braziliane ishte parë në ambientet e një spitali. Pretendimet e medias […]
September 1, 2021
Jerome Boateng tek Lioni për dy sezonet e ardhshme
Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, Lion njofton se Jerome Boateng do të jetë pjesë e skuadrës deri në vitin 2023. Mbrojtësi gjerman ishte […]
September 1, 2021
Vorbulla Kostic, një shkronjë e harruar në email i mohoi transferimin te Lazio
Filip Kostic nuk u transferua te Lazio dhe tashmë po zbulohen edhe prapaskena të atyre gjërave që kanë ndodhur. Gianluca Di Marzio shkruan se Eintracht Frankfurt […]
September 1, 2021
Përralla e Messias: Nga puna si fatorino, në Champions me Milanin
Si një përrallë është historia e Junior Messias, që mund të shënojë gola në “San Siro” me fanellën e Milanit dhe mund të luajë në Champions […]
September 1, 2021
VAR vë në “alarm” arbitrat dhe FSHF-në, takim me trajnerët dhe kapitenët
Sistemi VAR ka “zbarkuar” edhe në Shqipëri. Për herë të parë u përdor në finalen e Superkupës mes Vllaznisë dhe Teutës, ndërkohë që do të përdoret […]
September 1, 2021
“Ku ka më mire se te City”, Ederson edhe pesë vite me kampionët e Anglisë
Manchester City nuk i ndal rinovimet. I radhës që ka nënshkruar është portieri Ederson, një nga pikat kyçe në skuadrën e drejtuar nga Pep Guardiola. “Qytetarët” […]
September 1, 2021
Ronaldo: Jam shumë i lumtur që u riktheva në shtëpi
Pas 12 viteve të sukseshme te Real Madrid dhe Juventus, ylli portugez e konsideron një rikthim në shtëpi, rikthimin në “Old Trafford”. Në një intervistë për […]
September 1, 2021
Dhjeta e Messit nuk është e paprekshme, Barcelona ia jep talentit të madh
Leo Messi tani është i PSG-së, ndërkohë që tifozët e Barcelonës kishin deri më sot kuriozitetin për lojtarin që do të merrte fanellën me numër 10. […]
September 1, 2021
Roma “mbretëresha” e merkatos në Serie A, Juventus ngel në klasë
Merkatoja është mbyllur zyrtarisht dhe deri në janar skuadrat e Serisë A do të vazhdojnë me organikën aktuale, me transferimet e kryera, të mira apo jo, […]
September 1, 2021
Taktika djallëzore në US Open, Murray për Tsitsipas: Nuk të respektoj më
Nuk i del inati tenistit skocez për humbjen ndaj Stefanos Tsitsipas dhe shkruan në Twitter: “Më pak kohë iu desh Jeff Bezos për të shkuar në […]
August 27, 2021
Napoli, Drejtori Sportiv Giuntoli në punë për të sjellë në skuadër mesfushorin Amrabat. Ndërsa mbrojtësi grek Manolas, ka shprehur pëlqimin e tij për transferimin te skuadra e Olympiakos
Edhe pse na ndajnë pak ditë nga fundi i merkatos, nuk mund të themi që merkatoja e Napolit është e mbyllur. Giuntoli është në punë për […]
August 27, 2021
Mourihno rekord i ri: 50 fitore në Serie A . Trajneri i Romës është trajneri i parë në Serie A që ka arritur më shpejt numrin e 50 fitoreve, vetëm në 77 ndeshje në kampionatin italian
Jose Mourihno arrin një rekord të ri në karrierën e tij. Trajneri i Romës, falë fitores ndaj Fiorentinës u bë trajneri që ka arritur në më […]
August 27, 2021
Fiorentina, ja goditja Torreira: lojtari vjen në huazim me të drejtë blerje nga Arsenal
Lucas Torreira ka pranuar të transferohet te skuadra italiane e Fiorentinës pas dy viteve që ata e kërkonin mesfushorin. Sipas mediave italiane, uruguajani vjen në Itali […]
August 27, 2021
Juventus, dëmtohet sulmuesi i ri Brazilian Kaio Jorge. Dëmtim muskular, do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 1 muaj
Pas vizitave mjekësore është zbuluar një dëmtim në kofshën e majtë. Lojtari do të zhvillojë një kontroll të dytë për 10 ditë. Probleme që në fillim […]
August 27, 2021
Eder flet për krizën e Sunning: ‘’Kisha frikë për Interin, por kapiteni i Interit Handanoviç më siguroi për situatën atje”
Sulmuesi italo-brazilian, Eder ka luajtur me skuadra të ndryshme gjatë karrierës së tij. Skuadra e tij e fundit ka qënë skuadra kineze e Jiangsu, në të […]
August 27, 2021
Milan, Ibrahimoviç njofton shtyrjen e premieres së filmit të tij “Unë jam Zlatan”
Zlatan Ibrahimoviç është një ndër lojtarët më të njohur dhe të mirë në botë. Ai ka deklaruar se do të publikojë filmin e tij autobiografik së […]
August 27, 2021
Një kompani Amerikane synon blerjen e klubit të Genovës
Një kapitull i ri në telenovelën e shitjes së Genovës. Sipas mediave italiane një fond amerikan është i interesuar të blejë Genovën. Klubi Italian është në […]
August 26, 2021
Pas Correas, Inter do të bëjë disa vlerësime rreth Alexis Sanchez. Në rast largimi mund të afrohet sulmuesi i Sassuolos Scamacca
Me ardhjen gati të sigurt të Joaquin Correa, sulmi i Interit është në rregull nga ana kualitative dhe e numrave. Por sipas mediave italiane, drejtuesit dhe […]
August 26, 2021
Juventus, Ramsey ka refuzuar çdo lloj destinacioni për t’u larguar nga skuadra italiane: refuzimet e tij kanë bllokuar merkaton e skuadrës italiane
Mesfushori uellsian, Ramsey ka pësuar ditën e djeshme një dëmtim muskular që do ta lërë jashtë fushave të lojës për disa javë. Uellsiani ndërkohë ka refuzuar […]
August 21, 2021
Epoka e Re e Transmetimeve Sportive fillon Këtu!
Emocionet e Serie A 2021-2024 si kurrë më parë në Oversport dhe TIBO, edhe në formatin 4K. Duke nisur nga sot, “OVERSPORT”, platforma e dedikuar tërësisht sportit, […]
August 21, 2021
Inzaghi: ‘’Dzeko kërkesë e imja pavarsisht Lukakut”. Shpjegon largimin e belgut.
Debutim zyrtar në stolin e Interit për Simone Inzaghi kundrejt Genovës në javën e parë të kampionatit italian. Trajneri ka folur për sfidën në konferencë: “Nuk […]
August 21, 2021
Florenzi ka mbërritur në qytet
Mbrojtësi i datëlindjes 1991 ka mbërritur në Milano, gati për të nisur aventurën në klubin kuq e zi. Për zyrtarizimin priten vizitat mjekësore dhe firma në […]
July 24, 2021
AC Milan zbulon 2021 $ACM fan token European Summer Tour
AC Milan, në partneritet me Chiliz – krijuesit e Fan Tokens dhe aplikacionit të angazhimit të tifozëve Socios.com – janë të kënaqur që shpallin zyrtarisht turneun […]
July 24, 2021
Napoli: ndeshje mike me Wisla Krakow ne 4 gusht
Napoli do të luajë kundër Wisla Krakow në stadiumin Henryk Reyman më 4 gusht, i cili do te nis në 18:00 CEST. Pas Bayern Munchen, do […]
July 24, 2021
Mourinho ka vendosur tetë lojtarë të Romës në shitje
Jose Mourinho filloi seancën e tij të parë stërvitore me Romën në 8 korrik, por ai tashmë ka identifikuar disa lojtarë që ai dëshiron të largohen […]