September 16, 2021
De Sciglio shqetësimi i Juventusit, humb duelin me Milanin
Juventusi po mendon për ndeshjen me Milanin të dielën në Serie A, ndërkohë që trajneri Massimiliano Allegri i është gëzuar dy rikthimeve. Federico Chiesa dhe Federico […]
September 16, 2021
Ikona e Schalke dhe Ajax tërhiqet nga futbolli, Huntelaar var këpucët në gozhdë
Klaas-Jan Huntelaar i ka dhënë fund karrierës së tij si futbollist profesionist. Pas largimit nga Schalke 04, sulmuesi hollandez ka vendosur që të mos firmosë me […]
September 16, 2021
“Nga 1, te dhjeta”, UEFA “fiksohet” me Armando Brojën dhe e reklamon
Armando Broja shënoi dy gola me kombëtaren në ndeshjet e fundit, kundër Hungarisë dhe San Marinos. Sulmues nga Malësia e Madhe, që Chelsea e ka huazuar […]
September 16, 2021
Klopp: Milani në moment të mirë, ja pse ka shumë rëndësi kjo fitore
Jurgen Klopp i gëzohet fitores ndaj Milanit në Champions League, por nuk harron t’i vërë në dukje ato 10 minuta të fundit të pjesës së parë […]
September 16, 2021
Danieli ia kalon babit dhe gjyshit, më i riu nga dinastia Maldini që debuton në Champions
Liverpool-Milan është një ndeshje që ka hyrë në histori. Jo vetëm për historinë e lavdishme të dy skuadrave, që për herë të parë në Champions nuk […]
September 16, 2021
Buffon ndihet në formë: Dua të drejtoj një skuadër kombëtare
Gigi Buffon, portieri aktual i Parmës, ka dhënë një intervistë të gjatë për “BeInSports” ku flet për të ardhmen e tij në botën e futbollit, pasi […]
September 16, 2021
Delet i prishnin gjumin, Ronaldo ndryshon vilën luksoze në Manchester
Rikthimi në Manchester ishte vendimi i duhur i Cristiano Ronaldos, por Aventura nuk ka nisur ashtu siç duhet në lagjen e tij. Sulmuesi portugez është dashur […]
September 16, 2021
Milan je në rrugën e duhur, humbja në “Anfield” si leksioni perfekt
Milan humb ndaj Liverpulit. Një disfatë e cila gjithsesi shërben për rritjen. “Djalli” del nga “Anfield” me një humbje të merituar, e cila në vigjilje të […]
September 16, 2021
Media franceze kryqëzon PSG-në: Messi dhe Neymar nuk ndihmuan skuadrën
Kishte shumë pritshmëri për t’i parë për herë të parë bashkë Messin, Neymarin dhe Mbappenë. Pochettino i zbriti të tre si titullarë kundër Brugges dhe e […]
September 16, 2021
Aston Martin konfirmon Vettel dhe Stroll edhe për sezonin e ardhshëm të Formula 1
Aston Martin ka zyrtarizuar konfirmimin e Sebastian Vettel dhe Lance Stroll edhe për sezonin e ardhshëm. Skuadra britanike, që zuri vendin e Racing Point këtë vit, […]
September 16, 2021
ANALIZA/ Inter-Real Madrid, Ancelotti zuri “shah mat” Inzaghin
Është e vërtetë që Reali i Madridit u dominua për një pjesë të madhe të ndeshjes nga Interi i Simone Inzaghit, i cili e zbriti ekipin […]
September 16, 2021
Beppe Marotta: Lautaro është rritur profesionalisht, meriton një kontratë të re
Administratori i deleguar i skuadrës zikaltër ka folur për mundësinë e rinovimit të kontratës së Lautaro Martinezit: “Është më shumë një zgjatje kontrate, se sa një […]
September 16, 2021
Renditja e FIFA-s: Shqipëria “+3”, pozicion historik për Kosovën! Anglia në podium
Shqipëria ngjitet me tre shkallë në renditjen e FIFA-s për muajin shtator. Qeveria e futbollit botëror ka publikuar renditjen e përditësuar dhe fitoret me San Marinon […]
September 16, 2021
Janet Guzman, bukuroshja që ka magjepsur Lewis Hamilton
Quhet Janet Guzman dhe është një influencuese shumë e njohur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në Nju Jork flitet se bukuroshja është në një marrëdhënie […]
September 16, 2021
Ancelotti: Vuajtëm me Interin! Kujdes në këtë grup, e patë si fitoi Sheriff Tiraspol
Real Madrid fitoi plot vuajtje ndaj Interit në Champions League. Një gol i Rodrygo në fund të takimit ishte vendimtar, ndërkohë që pas ndeshjes foli trajneri […]
September 16, 2021
Dridhet pankina e Solskjaer, në Manchester mendojnë për Zidane ose Conte
Humbja kundër Young Boysit në Ligën e Kampioneve, pavarësisht golit të shënuar nga Cristiano Ronaldo, mund t’i kushtojë pankinën trajnerit të Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer. […]
September 16, 2021
Leon Goretzka mbetet bavarez, rinovon kontratën me Bajernin deri në vitin 2026
Bajerni i Munihut blindon Leon Goretzkan, që rrezikonte të largohej me parametra zero, pasi i skadonte kontrata ne vitin 2022. Klubi bavarez ka zyrtarizuar rinovimin e […]
September 16, 2021
Spalletti: Leicester një skuadër eksperte, ta nisim sa më mirë turneun
Luciano Spalletti prezanton kështu debutimin e Napolit në shtëpi në Europa Ligë kundër Leicester: “Do të jetë një ndeshje e fortë. E rëndësishme është që skuadra […]
September 16, 2021
Sarri: Duhet të reagojmë për vete dhe për tifozët tanë
Lazio është gati për të berë debutimin në Europa Ligë, në transfertën turke kundër Galatasaray. Tekniku Maurizio Sarri mendon të bëjë rotacion masiv në ndeshjen e […]
September 16, 2021
Inzaghi: Nëse luajmë kështu, kualifikimin nuk e vëmë në diskutim
Simone Inzaghi është shfaqur i mërzitur pas humbjes së minutave të fundit kundër Realit të Madridit: “Duhet të ishim më të kujdeshshëm, mungonte vetëm një minutë. […]
September 16, 2021
Pioli: Do të mësojmë nga gabimet, skuadra mund të përmirësohet akoma më shumë
Milani luftoi për fitoren, por në “Anfield” në ditën e rikthimit në Champions, pas 7 viteve, u mund 3-2 nga Liverpool. “Duhet të vlerësojmë “të kuqtë”, […]
September 15, 2021
Milan e Inter e nisin me humbje, Manchester City tenis me Leipzig
Një aksion model në minutat e fundit të ndeshjes, i finalizuar në gol nga Rodrygo, ka vendosur fatin e sfidës Inter-Real Madrid. Spanjollët fitojnë minimalisht 1-0 […]
September 15, 2021
Poloni-Slloveni dhe Serbi-Itali duelet që vendosin finalen e madhe të Eurovolej 2021
Janë përcaktuar 4 skuadrat më të mira të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Poloni-Slloveni dhe Serbi-Itali janë dy sfidat gjysmëfinale të këtij turneu, që […]
September 15, 2021
Debutim perfekt për Sheriff Tiraspol, Dortmundi nuk fal në Stamboll
Sheriff Tiraspoli e ka kthyer në festë debutimin historik në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve duke mposhtur 2-0 në shtëpi Shakhtar Donetskun. Adama Traore […]
September 15, 2021
Sarri mendon rotacionin, Strakosha dhe Muriqi titullarë kundër Galatasaray
Maurizio Sarri po bën përgatitjet e fundit për formacionin që do të hedhë në fushë në debutimin në Europa Ligë kundër Galatasaray. Tekniku i Lazios pritet […]
September 15, 2021
Mourinho: Kemi vend për përmirësime, do të provojmë të fitojmë Konferencë Ligën
Në vigjilje të ndeshjes së parë të grupeve të Konferencë Ligës kundër Cska Sofias, Jose Mourinho kërkon të ulë entuziazmin: “5 fitore nuk janë 50. Nuk […]
September 15, 2021
Zyrtare: Besart Berisha zbarkon në Kosovë, firmos me kampionët
Besart Berisha lë Australinë, ku është shënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në kampionat, dhe vesh fanellën e Prishtinës kampione të Kosovës. Zërat tani […]
September 15, 2021
Rummenigge flet për të gjithë: Lewandowski qëndron, largimi i Messit një humbje, ndërsa Ronaldo…
“Bajerni luajti shumë mirë dhe e meritoi fitoren. Është shumë shpejt për të folur për favoritë. Barcelona? Pa Messin duket si pa shpirt. Po kalojnë një […]
September 15, 2021
Të dielën supersfida Juventus-Milan, programi i ndeshjeve të Serie A në Oversport
Java e katërt e Serie A është programuar për t’u zhvilluar e ndarë në katër ditë. 4 ditë plot spektakël dhe emocione në kanalet Oversport, që […]
September 15, 2021
Allegri: Duhët të përmirësohemi, ishim mirë ndaj Malmo! Milani shumë i fortë
Massimiliano Allegri, trajneri i Juventusit, pas fitores së mbrëmshme në Champions League kundër Malmo, ka deklaruar për Sport Mediaset: “Kur luan në Champions gjithmonë ka pak […]
Albanian