September 16, 2021
Ikona e Schalke dhe Ajax tërhiqet nga futbolli, Huntelaar var këpucët në gozhdë
Klaas-Jan Huntelaar i ka dhënë fund karrierës së tij si futbollist profesionist. Pas largimit nga Schalke 04, sulmuesi hollandez ka vendosur që të mos firmosë me […]
September 16, 2021
Dridhet pankina e Solskjaer, në Manchester mendojnë për Zidane ose Conte
Humbja kundër Young Boysit në Ligën e Kampioneve, pavarësisht golit të shënuar nga Cristiano Ronaldo, mund t’i kushtojë pankinën trajnerit të Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer. […]
September 16, 2021
Leon Goretzka mbetet bavarez, rinovon kontratën me Bajernin deri në vitin 2026
Bajerni i Munihut blindon Leon Goretzkan, që rrezikonte të largohej me parametra zero, pasi i skadonte kontrata ne vitin 2022. Klubi bavarez ka zyrtarizuar rinovimin e […]
September 15, 2021
Zyrtare: Besart Berisha zbarkon në Kosovë, firmos me kampionët
Besart Berisha lë Australinë, ku është shënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në kampionat, dhe vesh fanellën e Prishtinës kampione të Kosovës. Zërat tani […]
September 15, 2021
Leroy Sane për Timo Werner? Gazetari i Bild i vë vulën këtij operacioni në merkato
Leroy Sane, edhe pse gradualisht po e merr veten te Bayern Munich me trajnerin Julian Nagelsmann në krye të ekipit, mbetet një emër i përfolur. Së […]
September 14, 2021
Çështja Mbappe, Leonardo: Reali nuk bëri ofertën e duhur, s’e imagjinojmë të na ikë
Kylian Mbappe prej kohësh lidhet me një kalim te Real Madrid, që këtë verë tentoi ta ofronte për shumën e 180 milion eurove. PSG nuk e […]
September 14, 2021
Interi kërkon me ngulm portierin Onana, gjiganti spanjoll e rivalizon
Samir Handanovic është drejt fundit të karrierës dhe nuk ofron më garancinë e mëparshme. Interi duhet të gjejë një tjetër portier për të zëvendësuar sllovenin. Andre […]
September 14, 2021
Pochettino: As qe e mendoja firmën me Leo Messin, Donnarumma “top”
Mauricio Pochettino, trajneri i PSG, ka folur në prag të ndeshjes së Champions League kundër Clubb Bruge dhe fokusi sigurisht ka qenë te afrimet e merkatos. […]
September 13, 2021
Ferguson tregon rolin e tij në transferim: Nuk e shihja dot Ronaldon me fanellën e Manchester City
Në ditën e tij të prezantimit tek Manchester United, Cristiano Ronaldo theksoi se ish trajneri i tij Alex Ferguson, kishte luajtur një rol vendimtar për ta […]
September 13, 2021
Bale bën me dhimbje koke Ancelottin, dëmtimi në tendinë e lë një muaj jashtë
Gareth Bale ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë për disa kohë, madje mund të humbasë ndeshjet e Uellsit në tetor. Sipas asaj që shkruajnë […]
September 13, 2021
Impakti i Cristiano Ronaldo te Manchester United, Pogba drejt rinovimit
Paul Pogba mund të qëndrojë te Manchester United. Mesfushori, i cili deri më tani nuk kishte pranuar rinovimin, po mediton qëndrimin te “Djajtë e kuq”. “The […]
September 13, 2021
Salihamidzic i bën presion Michael Zorcit: Rri urtë, se t’i mora yjet e skuadrës
Vazhdojnë polemikat në distancë në rrjetet sociale mes drejtorëve sportiv të dy klubeve më të mëdhenj të futbollit gjerman. Pasi drejtori i Borussia Dortmund, Michael Zorc […]
September 12, 2021
Celta Vigo “pickon” lehtë, Real Madrid i kthehet me “manita”
Real Madrid ka triumfuar me rezultatin 5-2 kundër Celta Vigo në shtëpi, por miqtë nuk është se ua bënë të lehtë. Ata shënuan që në minutën […]
September 12, 2021
Rummenigge: Refuzuam transferimin rekord të Ribery, donim t’i çonim mesazh botës
Karl-Heinz Rummenigge ka lënë detyrën si CEO te Bayern Munich dhe së fundmi ka dhënë një intervistë të gjatë për AS në Spanjë. Mes shumë temave, […]
September 12, 2021
Salah bëhet “shekullor” me gola, Liverpool i jep leksione Leeds-it në shtëpi
Liverpool ka marrë fitoren e radhës në “Elland Road” kundër Leed United, madje e ka bërë diçka të tillë me rezultatin 3-0. Të besuarit e Jurgen […]
September 12, 2021
Struga dhe Renova sulmojnë kreun në Maqedoninë e Veriur, Akademija e para
Shkëndija kampione e Maqedonisë së Veriut luan pas dy ditësh në derbi me Shkupin, por sot sërish protagoniste kanë qenë skuadrat shqiptare. Struga po kalon një […]
September 12, 2021
Gjilani frenohet nga Dukagjini i Dallkut, Feronikeli zhyt Llapin në Podujevë
Gjilani nuk ia ka dalë të ruajë ritmin e skuadrave kryesuese, pasi është ndalur ditën e sotme në shtëpi kundër Dukagjini. Skuadra e drejtuar nga Ismet […]
September 12, 2021
“Reus është mësuar ashtu”, Zorc përvishet ndaj Salihamidzic: Mbylle gojën, kush kujton se je?!
Marco Reus u largua para kohe nga kombëtarja e Gjermanisë dhe u mendua se kjo ndodhi për shkak dëmtimi, por ditën e djeshme ai ishte titullar […]
September 12, 2021
Përmbysje dramatike, Espanyoli i Bares dorëzohet në limite kundër Atletico Madrid
Atletico Madrid ka triumfuar me përmbysje ndaj skuadrës së Espanyol, ku luan edhe mesfushori i kombëtares shqiptare, Keidi Bare. Fieraku kishte mundësinë të luante kundër ish-skuadrës […]
September 12, 2021
Luftë drejtorësh sportiv! Michael Zorc përplaset me Salihamidzic: Kush mendon se je?
I ftuar në emisionin “Sky 90” drejtori sportiv i Bajernit të Mynihut, Hasan Salihamidzic ka kritikuar lojtarin e Dortmundit, Marco Reus, për largimin e parakohshëm nga […]
September 12, 2021
Probleme në sulm për Barcelonën, Braithwaite do të mungojë për një kohë të gjatë
Një lajm shumë i keq vjen për Ronald Koeman, pasi holandezi nuk mund të ketë në dispozicion Martin Braithwaite për tre ose katër muajt e ardhshëm. […]
September 11, 2021
Bayern i pamëshirshëm ndaj Leipzig, Chelsea me Lukakun është super
Bayern Munich dhe Chelsea nuk kanë falur. Bavarezët mposhtën RB Leipzig me rezultatin 4-1 në transfertë dhe si zakonisht mes shënuesve nuk mungoi goleadori Robert Lewandowski, […]
September 11, 2021
Ronaldo shkëlqen në Manchester: Rikujtova pse ky stadium quhet “Teatri i ëndrrave”
Cristiano Ronaldo debutoi sot me Manchester United përballë Newcastle United. Portugezi realizoi dygolësh në ndeshjen e tij të parë pas rikthim me fanellën e Red Devils […]
September 11, 2021
Rustem Hoxha nderon Ballkanin, Drenica thyen Prishtinën! Triumfon edhe Drita
Ballkani, Drita dhe Drenica bëhen “lokomotiva” e kampionat dardan të futbollit, pas kanë triumfuar në përballjet e sotme. Ekipi nga Suhareka triumfoi në shtesë ndaj Ulpianës, […]
September 11, 2021
PSG nuk ka kundërshtarë në Francë, Clermonte i Rashanit dorëzohet pa kushte
PSG marshon në Ligue 1 dhe ekipi i radhës që u dorëzua para superfuqisë së tyre ishte Clermonte. Parisienët triumfuan me rezultatin 4-0 dhe protagonist ishte […]
September 11, 2021
United “fluturon” me Cristiano Ronaldon, City i përgjigjet me një tjetër portugez
Manchester United ka fituar përballë Newcastle United në stadiumin “Old Trafford” me rezultatin 4-1, ndërkohë që edhe kampionët në fuqi të City nuk falën ndaj Leicester. […]
September 11, 2021
Wolfsburg i Van Bommel nuk ndalet, Dortmund fiton duelin e spektaklit
Wolfsburg nuk ndalet në Bundesliga. “Ujqit” kanë triumfuar në ndeshjen e katërt radhazi në kampionat, në po kaq të luajtura. Rivali i tyre, Greuther Furth, nuk […]
September 11, 2021
Tottenham provon humbjen e parë në kampionat, dëmtohet Eric Dier
Në javën e katërt të Premier League, vjen edhe humbja e parë në kampionat për Tottenham. Në fushën e Crystal Palace, londinezët dorëzohen në 15 minutat […]
September 11, 2021
Mezi presin debutimin e portugezit, tifozët i këndojnë Ronaldos rrugës për në stadium
Pritet që në orën 16.00 të ditës së sotme, Cristiano Ronaldo të debutojë me fanellën e Manchester United në ndeshjen shtëpiake kundër Newcastle. Atmosfera në qytetin […]
September 11, 2021
Rikthehet Kylian Mbappe për PSG, por disa yje të skuadrës nuk do të zbresin sot në fushë
PSG-ja do të luajë sonte në orën 17.00 ndeshjen e radhës në kampionat kundër Clermont. Skuadra pariziene ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për këtë […]
Albanian