September 10, 2021
Vidal ankohet për kalendarin: 3 ndeshje në 8 ditë është një çmenduri
Mesfushori i Interit, Arturo Vidal ka komentuar për mediat kilene humbjen përballë Kolumbisë në kualifikueset e Kupës së Botës, duke theksuar se një rol të madh […]
September 10, 2021
Disfata ndaj Holandës rëndon, Turqia mbyll bashkëpunimin me Senol Gunes
Federata Turke e Futbollit ka njoftuar ditën e sotme se ka mbyllur bashkëpunimin me trajnerin e skuadrës përfaqësuese Senol Gunes për shkak të rezultateve të dobëta. […]
September 10, 2021
Neymar nuk duron më: Çfarë duhet të bëj më shumë me Brazilin të më respektojnë
Sulmuesi i Brazilit, Neymar, është deklaruar pas ndeshjes me Perunë, se meriton më shumë respekt nga mbështetësit e Seleçao. Ai shënoi dhe kontribuoi një asist, por […]
September 10, 2021
Messi bëhet legjendë, thyen rekordin e Peles. Brazili bën detyrën, fitojnë edhe Uruguaj dhe Kolumbia
Leo Messi ka shënuar një tregolësh fantastik me fanallën e Argjentinës së tij, në fitoren e pastër 3-0   kundër Bolivisë në ndeshjen e fundit kualifikuese të […]
September 9, 2021
Federata Angleze akuzon polakun Glik, FIFA po heton incidentin
Federata Angleze e futbollit ka akuzuar mbrojtësin polak Kamil Glik për abuzim racor në dëm të Kyle Walker në ndeshjen e të mërkuës Poloni-Angli 1-1. FIFA […]
September 9, 2021
Messi shfryn ndaj kritikëve: Para se të fitonim Kupën e Amerikës na trajtonin si të dështuar
Lionel Messi si lojtari më përfaqësues dhe kapiten i Argjentinës ngre zërin dhe kërkon respekt për ekipin kombëtar. Në një intervistë për mediat pleshti argjentinas deklaroi: […]
September 9, 2021
Dorëzohen në Brazil: Italia rekordmene absolute, 37 ndeshje pa humbje
Tani tifozët në Brazil duhet të dorëzohen. Me fitoren ndaj Lituanisë, Italia hyri definitivisht në histori me rezultatin e tyre 37 ndeshje pa humbje radhazi. Rekordin […]
September 9, 2021
Panik në ajër për Gjermaninë, qetëson Federata: Lojtarët dhe stafi janë mirë
Tre ndeshje, tre fitore, golavarazhi 12-0. Nuk mund të debutonte më mirë se kaq në krye të skuadrës kombëtare gjermane, trajneri Hansi Flick. Gjithçka po shkonte […]
September 8, 2021
Gjermania e Italia e rekordeve triumfojnë me goleada, Belgjika bën detyrën
Gjermania dhe Italia nuk falin. Kampionët e Europës u rikthyen te fitorja, pasi mposhtën 5-0 Lituaninë dhe vijojnë serinë e ndeshjeve pa humbje. Moise Kean realizoi […]
September 8, 2021
Kosova kapitullon ndaj Spanjës në Prishtinë, Greqia i bën gjëmën Suedisë
Spanja është shumë e fortë për Kosovën. Iberikët triumfuan në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultatin e pastër 2-0 dehe i gëzohen edhe humbjes që Suedia rivale […]
September 8, 2021
Mckennie nën akuzë, SHBA e largon nga kombëtarja për shkeljen e protokollit
Weston McKennie tërheq sërish vëmendjen, këtë herë jo për oferta. Mesfushori i Juventusit është larguar nga grumbullimi i kombëtares së SHBA-ve. Shkak është bërë shkelja e […]
September 8, 2021
Emocionet e kualifikueseve të Botërorit: Kosovë-Spanjë dhe Poloni-Angli epiqendra e ditës
Sot janë ndeshjet e fundit për këtë muaj për kombëtaret dhe rrugëtimin e tyre drejt Botërorit 2022. Ato rikthehen në Tetor. Sot luajnë grupet B, C, […]
September 8, 2021
Kualifikueset e “Katar 2022”: Franca rikthehet te fitorja, Holanda e Norvegjia “makineri” golash
Franca është rikthyer te fitorja, ndërkohë që Holanda ka ndarë shapin nga sheqeri në duelin me Turqinë. Kampionët e botës bënë detyrën ndaj Finlandës, duke fituar […]
September 7, 2021
Louis van Gaal kundër gazetarëve: Skema 3-5-2 mund të jetë sulmuese
Gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes kundër Turqisë, trajneri i Holandës, Louis van Gaal nuk e ka pritur mirë pyetjen e një gazetari në […]
September 7, 2021
Paraqitjet zhgënjyese të Francës, Pogba: Nuk jemi më ekipi më i fortë në botë
Paraqitja zhgënjyese e Francës në Euro2020 po vazhdon edhe në kualifikueset e Botërorit 2022. “Gjelat” në vetëm katër ditë kanë marrë dy barazime radhazi kundër Bosnjes […]
September 7, 2021
Trajneri i Anglisë Southgate nuk mbështet as nuk e hedh posht propozimin e Wenger mbi Botërorin çdo dy vite.
“Ai më kontaktoi para dy javësh për këtë propozim, por kalendari duhet ndryshuar urgjentisht më pak ndeshje më shumë cilësi”. Arsene Wenger i ka kërkuar mbështetje […]
September 7, 2021
Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”: Franca e “dënuar”, spikat Holandë-Turqi
Sot zbresin në fushë kombëtaret për ndeshjet kualifikuese të Botërorit Katar 2022. Në grupin G, sfidë direkte për vendin e parë është ajo mes Holandës dhe […]
September 6, 2021
Tottenham gjobit rebelët, u larguan me kombëtaret pa lejen e klubit
Tottenhemi është i vendosur të gjobisë 3 lojtarët amerikano-jugorë, që nuk i’u bindën urdhërit të drejtuesve për të mos u bashkuar me skuadrat kombëtare për ndeshjet […]
September 6, 2021
Shfryn Messi: Kemi 3 ditë në Brazil, pse e ndërprenë sapo filloi ndeshja?
Ndeshja më e madhe e Amerikës Latine, përballja Brazil-Argjentinë e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës, Katar 2022, u ndërpre në mënyrë të papritur pas […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Gjermania e Polonia të pamëshirshme, ngec Italia e rekordeve
Gjermania dhe Polonia kanë fituar me goleada, kurse Italia kampione Europe ngeci në një barazim 0-0 në transfertë me Zvicrën. Jorginho u ndal edhe nga 11 […]
September 5, 2021
Kaos në Brazil-Argjentinë, ndërpritet ndeshja nga autoritetet shëndetësore
E pabesueshme ajo që ka ndodhur në supersfidën e futbollit amerikano-jugor. 7 minuta pas fillimit të takimit, autoritet shëndetësore të San Paolos kanë ndërprerë ndeshjen,  sepse […]
September 5, 2021
Muriqi i heq fitoren Greqisë në shtesë, Spanja rikthehet me “poker” ndaj Gjeorgjisë
Kosova ka barazuar ndaj Greqisë me rezultatin 1-1, ndërkohë që Spanja që është në grup me Dardanët ka reaguar pas humbjes me Suedinë dhe ka mposhtur […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Anglia “dajak” Andorrës, Gareth Bale nderon Uellsin
Anglia nuk fal dhe mposht Andorrën me rezultatin 4-0, ndërkohë që edhe britanikët e tjerë, Uellsi, ka triumfuar në Bjellorusi. Kombëtarja e “Tre Luanëve” kishte përballë […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Botërorit për Amerikën Latine, Brazil-Argjentinë premton spektakël
Do të luhet sot në orën 21.00 në “Corinthians Arena” klasikja e futbollit të Amerikës Latine, supersfida Brazil- Argjentinë, e vlefshme për kualifikueset e Kupës së […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Franca ngec ndaj Ukrainës, Holanda “shkërmoq” Malin e zi
Franca nuk ia ka dalë të fitojë në transfertë kundër Ukrainën, kurse Holanda ndaj Malit të Zi ka bërë detyrën dhe ka fituar me rezultatin 4-0. […]
September 4, 2021
Kualifikueset vazhdojnë marshimin, sytë nga Holandë-Mali i Zi dhe Ukraine-Francë
Do të luhen sot një pjesë e ndeshjeve të raundit të pestë të kualifikueseve të Kupës së Botës 2022. Në Grupin A do të luhen ndeshjet […]
September 4, 2021
Mancini bën kurthin për Zvicrën, gati Zaniolo e Pellegrini
Barazimi kundër Bullgarisë në kualifikueset e Kupës së Botës, ndeshja e parë 53 ditë pas triumfit në Euro 2020, ka bërë që të bien sirenat e […]
September 4, 2021
Mourinho këshillon Xhakën: Bëj vaksinën anticovid dhe je i sigurtë
Granit Xhaka ka rezultuar së fundmi pozitiv me Coronavirus dhe si rrjedhojë nuk mund të zbresi në fushën e blertë me Zvicrën e tij në ndeshjet […]
September 3, 2021
Arsene Wenger sqaron projektin: Kupa e Botës çdo dy vjet, ja detajet
Arsene Wenger është drejtori i zhvillimit të futbollit në FIFA dhe e ka marrë shumë seriozisht punën e tij. Në fakt tekniku po çon përpara që […]
September 3, 2021
Hungari-Angli: FIFA po heton thirrjet raciste ndaj lojtarëve anglez në “Puskas Arena”
FIFA po heton thirrjet raciste ndaj lojtarëve anglez gjatë fitores së djeshme ndaj Hungarisë 4-0, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Lojtarët që ishin pre […]