September 16, 2021
De Sciglio shqetësimi i Juventusit, humb duelin me Milanin
Juventusi po mendon për ndeshjen me Milanin të dielën në Serie A, ndërkohë që trajneri Massimiliano Allegri i është gëzuar dy rikthimeve. Federico Chiesa dhe Federico […]
September 16, 2021
Danieli ia kalon babit dhe gjyshit, më i riu nga dinastia Maldini që debuton në Champions
Liverpool-Milan është një ndeshje që ka hyrë në histori. Jo vetëm për historinë e lavdishme të dy skuadrave, që për herë të parë në Champions nuk […]
September 16, 2021
Buffon ndihet në formë: Dua të drejtoj një skuadër kombëtare
Gigi Buffon, portieri aktual i Parmës, ka dhënë një intervistë të gjatë për “BeInSports” ku flet për të ardhmen e tij në botën e futbollit, pasi […]
September 16, 2021
Beppe Marotta: Lautaro është rritur profesionalisht, meriton një kontratë të re
Administratori i deleguar i skuadrës zikaltër ka folur për mundësinë e rinovimit të kontratës së Lautaro Martinezit: “Është më shumë një zgjatje kontrate, se sa një […]
September 15, 2021
Të dielën supersfida Juventus-Milan, programi i ndeshjeve të Serie A në Oversport
Java e katërt e Serie A është programuar për t’u zhvilluar e ndarë në katër ditë. 4 ditë plot spektakël dhe emocione në kanalet Oversport, që […]
September 15, 2021
Cagliari gjen pasardhësin e Semplicit, zyrtarizohet bashkëpunimi me Walter Mazzarrin
Drejtuesit e Cagliarit nuk i kanë pritur mirë rezultatet e skuadrës në këtë start të Serie A (një pikë e vetme në tre ndeshje të luajtura) […]
September 14, 2021
Zyrtare: Igor Tudor në vend të Di Francesco, merr drejtimin e Hellas Verona
Hellas Verona i rikthehet “fiksimit” të trajnerëve krotavë. Dy sezonet e fundit Ivan Juric bëri një punë shumë të mirë, ndërsa me largimin e tij në […]
September 14, 2021
Zyrtare: As te Cagliari nuk durojnë, shkarkohet Leonardo Semplici
Leonardo Semplici nuk është më trajner i Cagliari. Klubi nga Sardenja ka marrë vetëm një pikë në tre javët e para në kampionat dhe humbja 2-3 […]
September 14, 2021
Probleme me tendinën e Akilit, Zlatan Ibrahimovic “trondit” Milanin
Bakayoko nuk do të jetë mungesa e vetme e Milanit në ndeshjen e Champions League kundër Liverpool në “Anfield”. Mesfushori u dëmtua ndaj Lazios dhe pritet […]
September 14, 2021
Një tjetër trajner “kokë turku”, klubi i Serie A e shkarkon pas 3 javësh kampionat
Ditë shkarkimesh në Serie A. Hellas Verona largoi trajnerin Eusebio Di Francesco, ndërkohë që të nëjjtën gjë ka bërë edhe Cagliari me kreun e pankinës. Gianluca […]
September 14, 2021
“Lokomotiva”, surprizat dhe Juventusi “pikiatë”: Situata në Serie A pas 3 javësh
Kanë përfunduar tre javët e para në Serie A. Skuadrat italiane na kanë dhuruar shumë emocione gjatë këtyre tre javëve dhe shumë ndeshje kanë përfunduar ashtu […]
September 14, 2021
Interi kërkon me ngulm portierin Onana, gjiganti spanjoll e rivalizon
Samir Handanovic është drejt fundit të karrierës dhe nuk ofron më garancinë e mëparshme. Interi duhet të gjejë një tjetër portier për të zëvendësuar sllovenin. Andre […]
September 14, 2021
Giroud gati për Piolin, Milani humb për tre javë prurjen e merkatos së verës
Milani po mendon për ndeshjen e nesërme në Champions League kundër Liverpool dhe trajneri Stefano Pioli ka bërë bilancin për grupin e lojtarëve. Olivier Giroud, pasi […]
September 14, 2021
Vieri: Juve të luajë mirë, ndaj ka fanellë të rëndë! Edhe Napoli për titull
Juventusi e ka nisur në mënyrën më të keqe kampionatin. Bardhezinjtë kanë marrë vetëm një pikë në tre ndeshje dhe pas humbjes kundër Napolit, ka folur […]
September 14, 2021
Zyrtare: Hellas Verona me komunikatë, shkarkohet Eusebio Di Francesco
Eusebio Di Francesco zyrtarisht nuk është më trajneri i Hellas Verona. Mediat në Itali e kishin bëër fakt shkarkimin e tij, pas tre humbjeve në tre […]
September 14, 2021
Di Francesco i shkarkuar, Hellas Verona tenton krahun e djathtë të Pirlos
Eusebio Di Francesco nuk do të jetë trajner i Hellas Verona, pas tre javësh kampionët. Skuadra e tij u mposht edhe nga Bologna dhe drejtuesit nuk […]
September 14, 2021
Tronditje pankinash në Serie A: Shkarkohet i pari, një tjetër në rrezik
Tre ndeshje, tre humbe: Eusebio Di Francesco nuk është më trajner i Hellas Verona. Humbja e djeshme kundër Bologna ka qenë vendimtare. Drejtuesit e klubit italian […]
September 13, 2021
Bologna cinike, triumfon ndaj Hellas Verona dhe vendos “rekord” pikësh
Bologna e ka nisur sezonin në mënyrë fantastike. Skuadra e Mihajlovic ka triumfuar me rezultatin minimal 1-0 kundër Hellas Verona dhe numëron 7 pikë në tre […]
September 13, 2021
Szczesny fut në dilema Juventusin, dy emra të njohur në “skaner” që tani
Juventusi u mposht nga Napoli dhe në shënjestër është vënë menjëherë portieri Szczesny. Polaku gaboi te goli barazimit dhe tashmë kanë nisur të qarkullojnë zëra për […]
September 13, 2021
Njësoj siç bëri ai 27 vite më parë, Carlo Mazzone: Mourinho është romanist i vërtetë
Gezimi i shfrenuar i Mourinhos pas golit të El Shaarawy-t në minutat e fundit të ndeshjes kundër Sassuolo u ka kujtuar shumë tifozëve të Romës vrapin […]
September 13, 2021
Mjekët zikaltër konfirmojnë: Dëmtim i rëndë për Sensin, të paktën një muaj larg fushës
Lajme të këqija në kampin zikaltër. Dyshimet e djeshme në lidhje me dëmtimin e Stefano Sensit në ndeshjen kundër Sampdorias, janë konfirmuar sot nga analizat mjekësorë […]
September 13, 2021
Presidenti Scaroni frenon entuziazmin e tifozëve kuqezi: Shpejt të flasim për titull
Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ul entuziazmin në kampin kuqezi pas fitores së bukur kundër Lazios. “Ishte një ndeshje e madhe, u kënaqëm të gjithë. Por, […]
September 13, 2021
Ibrahimovic nuk ka ndërmend të plaket, 23 sezone radhazi që shënon
Milan triumfoi përballë Lazios me shifrat 2-0 dhe një prej golave e shënoi Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi suedez zëvendësoi Leaon në pjesën e dytë dhe brenda 3 […]
September 13, 2021
Bakayoko viktimë e koreve raciste, Milani bën gati padinë për tifozët e Lazios
Mesfushori i Milanit, Tiemoue Bakayoko, debutoi mbrëmjen e djeshme për herë të dytë si lojtar i kuqezinjve përballë Lazios, ndërkohë që u përball me skena të […]
September 13, 2021
Mourinho “show”: Po vrapoja si fëmijë, thashë gënjeshtra para të gjithëve
Roma triumfoi kundër Sassuolo me rezultatin 2-1, ndërkohë që për trajneri Jose Mourinho ishte një ndeshje speciale. Për “Special One” dueli i mbrëmjes së djeshme ishte […]
September 13, 2021
Bologna-Verona mbyll javën e tretë të Serie A, live në Oversport 1 në orën 20.45
Sfida Bologna-Verona, që do të luhet sot në në orën 20.45 në stadiumin “Renato Dall’Ara” dhe do të transmetohet live në Oversport, do të mbyllë javën […]
September 12, 2021
Roma me hap pretendenti, El Shaarawy e nderon dhe i jep fitoren e tretë
Roma ndjek hapin e Milanit dhe Napolit, duke fituar ndeshjen e tretë radhazi në Serie A. Kryeqytetasit triumfuan në shtëpi kundër Sassuolos me rezultatin e ngushtë […]
September 12, 2021
Sarri: Media gabon me Immobile, Giroud doli kampion pa asnjë gol! Sherri? Gjest që nuk bëhet
Tension në fund të ndeshjes mes Milanit dhe Lazios. Përballja që nxori milanistët fitues me rezultatin 2-0 solli “konflikte” pas vërshëllimës e fundit. Një përplasje me […]
September 12, 2021
Pioli: Ibra nuk plaket kurrë, Leao ka veç një problem! Lojtarëve duhet t’u gjesh “butonin”
“Ëndrrat tona mbeten të mëdha, por ne duhet të ëndërrojmë gjatë natës dhe të punojmë gjatë ditës për t’i realizuar këto ëndrra”. Kështu është shprehur trajneri […]
September 12, 2021
Lazio e fjetur në Milano, Leao e Zlatan Ibrahimovic “tërbojnë” Sarrin
Milani marshon! Kuqezinjtë kanë mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Lazion dhe kryesojnë së bashku me Napolin pas tre javësh kampionat në Serie A. Dueli i […]
Albanian