September 16, 2021
Aston Martin konfirmon Vettel dhe Stroll edhe për sezonin e ardhshëm të Formula 1
Aston Martin ka zyrtarizuar konfirmimin e Sebastian Vettel dhe Lance Stroll edhe për sezonin e ardhshëm. Skuadra britanike, që zuri vendin e Racing Point këtë vit, […]
September 15, 2021
Poloni-Slloveni dhe Serbi-Itali duelet që vendosin finalen e madhe të Eurovolej 2021
Janë përcaktuar 4 skuadrat më të mira të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Poloni-Slloveni dhe Serbi-Itali janë dy sfidat gjysmëfinale të këtij turneu, që […]
September 15, 2021
Çeki-Slloveni dhe Itali-Gjermani përcaktojnë 2 biletat e fundit për në gjysmëfinalet e Eurovolej 2021
Polonia dhe Serbia, dy skuadrat e kualifikuara mes katër më të mirave të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj, presin të mësojnë emrin e rivalëve që […]
September 14, 2021
Polonia shumë e fortë për Rusinë, kualifikohet në gjysmëfinale bashkë me Serbinë
Janë përcaktuar dy skuadrat e para që kualifikohen në gjysmëfinalet e  Kampionatin Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Polonia dhe Serbia fitojnë ndeshjet çerekfinale respektive dhe […]
September 14, 2021
Përplasje titanësh për një vend në gjysmëfinale, Poloni-Rusi live në Oversport
Do të luhen sot dy ndeshje çerekfinale të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj. Holandë-Serbi në orën 17.30 dhe Poloni-Rusi në orën 20.30 do të transmetohen […]
September 13, 2021
Eliminohet Franca në Eurovollej 2021, Çeki-Slloveni çifti i fundit çerekfinalist
Ndeshjet e fundit të fazës së 1/8-ve të finales së Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj kanë dhuruar surprizën më të madhe të këtij turneu. Republika […]
September 13, 2021
McGregor “lajthit”, forcat e sigurisë shmangin sherrin me reperin e njohur
Conor McGregor është i papërmbajtshëm. Luftëtari i UFC këtë herë ka qenë protagonist në ndarjen e çmimeve në “MTV VMs 2021” dhe ka pasur një zënkë […]
September 13, 2021
Nuk zhgënjejnë favoritët, sot mësohet çifti i fundit çerekfinalist i Eurovollej 2021
Janë përcaktuar edhe 2 takime të tjera çerekfinale të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj që po zhvillohet në Poloni dhe Çeki dhe që transmetohet live […]
September 13, 2021
Medvedev shuan ëndrrën e madhe të Djokovic dhe fiton US Open për herë të parë në karrierë
Daniil Medvedev shuan ëndrrën e Novak Djokovic për të fituar Grand Slam-in këtë sezon, pasi në finalën e US Open e mundi tenistin serb 3-0 (6-4,6-4,6-4) […]
September 12, 2021
Daniel Ricciardo triumfon në Itali, “xixa” mes Verstappen e Hamilton
Daniel Ricciardo ka triumfuar në Çmimin e Madh të Italisë, pasi dy pilotët që luftojnë për titullin kampion, Verstappen dhe Hamilton, patën një kontakt në mesin […]
September 12, 2021
Francesco Bagnaia e bën sefte në MotoGP, fiton Çmimin e Madh të Aragonës
Francesco Bagnaia arrin fitoren e parë në MotoGP në Çmimin e Madh të Aragonës. Piloti ka zgjedhur mënyrën më të mirë për të hyrë në listën […]
September 12, 2021
Poloni-Rusi çerekfinalja e parë, vazhdojnë emocionet e Eurovollej 2021
Polonia dhe Rusia do të përballen me njëra-tjetrën në çerekfinalet e Kampionatit Europian të Voljebollit për Meshkuj në një finale të parakohshme në 14 shtator. Polakët […]
September 12, 2021
Gabojnë pilotët e Mercedes, Max Verstappen niset i pari në Monza
Max Verstappen ka siguruar “Pole Position” dhe do të niset e pari në një piste që nuk e favorizon shumë skuadrën Red Bull. Holandezi, që fiton […]
September 12, 2021
Emma Raducanu fiton US Open, tenisi femëror ka një mbretëreshë të re
Emma Raducanu është fituesja e turneut US Open 2021 për femra. Tenistja angleze ka fituar finalen përballë adoleshentes kanadeze Leylah Annie Fernandez me rezultatin 2-0 (6-4,6-3), […]
September 11, 2021
Historike: “Vetëm fikja e dritave e ndalte”, Eklent Kaçi kampion bote
“E vetmja gjë që mund ta ndalte shqiptarin Eklent Kaçi në finalen e Kampionatit Botëror të Bilardos në disiplinën 10-ball ishte fikja e dritave”. Kështu nis […]
September 11, 2021
Francesco Bagnaia niset i pari në Çmimin e Madh të Aragonës në MotoGP
Francesco Bagnaia arrin të fitojë “Pole Position” në Çmimin e Madh të Aragonës, etapa e 13-të e kampionatit botëror të MotoGP. Me një xhiro rekord, piloti […]
September 11, 2021
Startojnë 1/8 e finales, Eurovollej rikthehet në Oversport me Poloni-Finlandë dhe Rusi-Ukrainë
Do të luhen sot dy ndeshjet e para të 1/8-ve të finales së Kampionatit Europian të Volejbollit për Meshkuj. Poloni-Finlandë dhe Rusi-Ukrainë janë dy sfidat që […]
September 11, 2021
Sporti nuk ndalet as në kohëra të vështira, çfarë ndodhte në 11 shtatorin e 20 viteve më parë?
11 shtatori i vitit 2001 ka ndryshuar historinë e kohëve moderne, sulmi ndaj Kullave Binjake ka lënë një shenjë në jetën e secilit prej nesh, na […]
September 11, 2021
Djokovic vazhdon marshimin në US Open, Medvedev e pret në finale
Nuk mjafton një Alexander Zverev në superformë për të ndalur Novak Djokovic, që shkon në finalen e US Open dhe është vetëm një ndeshje larg realizimit […]
September 10, 2021
Finale surprizë në US Open, dy adoleshente synojnë titullin e madh
Emma Raducanu dhe Leylah Annie Fernandez do të diskutojnë mes tyre finale e këtij sezoni të turneut US Open për femra. Britanikja ka mposhtur pastër 2-0 […]
September 10, 2021
Kampionati Europian i Volejbollit hyn në fazën e nxehtë, fillojnë ndeshjet me eleminim
Janë përcaktuar 16 skuadrat që do të vazhdojnë aventurën e tyre në Kampionatin Europian të Volejbollit për meshkuj. Kompeticioni futet në fazën më interesante, sepse tani […]
September 9, 2021
Usain Bolt: Ronaldo supergoditje, mendova rikthimin në pistë
Usain Bolt, tifoz i deklaruar i Manchester United, në një intervistë të dhënë për BBC ka komentuar rikthimin e Cristiano Ronaldos: “Është një blerje e madhe. […]
September 9, 2021
Bullgari-Bjellorusi për një vend në 1/8 e finales, edhe Republikë Çeke-Itali live në Oversport
Kemi mbërritur në ditën e fundit të ndeshjeve të grupeve të Kampionatit Europian të Volejbolllit për meshkuj që transmetohet live në Oversport. Janë përcaktuar 14 skuadrat […]
September 9, 2021
US Open, Sakkari mposht Pliskova dhe shkon për herë të parë në gjysmëfinale
Gjysmëfinalistja e fundit e US Open për femra është grekja Maria Sakkari, që ka mposhtur 2-0 (6-4,6-4) tenisten çeke Karolina Pliskova, numrin 4 në renditjen e […]
September 9, 2021
Djokovic shumë i fortë për Berrettinin, kualifikohet në US Open dhe beson tek Grand Slami
Zgjat vetëm një set ëndrra e Matteo Berrettinit në ndeshjen çerekfinale kundër Novak Djokovic në US Open. 25 vjeçari roman, numri 8 në renditjen e përgjithshme […]
September 8, 2021
Përcaktohen çiftet e para të 1/8-ve të finales, kualifikohen favoritët në Eurovolley 2021
Janë përcaktuar çiftet e para të 1/8-ve të finales së Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Poloni-Finlandë dhe Rusi-Ukrainë janë dy sfidat që do të […]
September 8, 2021
Dilemat e fundit të grupeve të Eurovolley 2021, Itali-Slloveni dhe Francë-Letoni në Oversport
Faza e ndeshjeve në Grupe, në Kampionatin Europian të Volejbollit për meshkuj 2021 po i afrohet fundit. Disa skuadra e kanë siguruar kualifikimin, ndërsa të tjerat […]
September 7, 2021
Eurovolley 2021: Rusia eliminon Spanjën, kualifikohen Gjermania dhe Sllovenia
Janë mbyllur ndeshjet e ditës së 7-të të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj. Serbia ka mposhtur 3-2 Greqinë në Grupin A. Kampionët në fuqi të […]
September 7, 2021
Hamilton gjen shokun e skuadrës, Mercedes afron Russell në 2022
Pas tre viteve të kaluar tek skuadra Williams, George Russell bën kapërcimin e duhur në karrierë, duke u bashkuar me Lewis Hamilton tek Mercedes në sezonin […]
September 7, 2021
Djokovic- Berrettini përplasen në çerekfinalet e US Open, kualifikohet edhe Zverev
Matteo Berrettini mbetet tenisti i vetëm që përfaqëson Italinë në këtë edicion të US Open. Tenisti roman ka arritur të mposhtë Oscar Otte 3-1 (6-4, 3-6, […]
Albanian