September 16, 2021
Aston Martin konfirmon Vettel dhe Stroll edhe për sezonin e ardhshëm të Formula 1
Aston Martin ka zyrtarizuar konfirmimin e Sebastian Vettel dhe Lance Stroll edhe për sezonin e ardhshëm. Skuadra britanike, që zuri vendin e Racing Point këtë vit, […]
September 12, 2021
Daniel Ricciardo triumfon në Itali, “xixa” mes Verstappen e Hamilton
Daniel Ricciardo ka triumfuar në Çmimin e Madh të Italisë, pasi dy pilotët që luftojnë për titullin kampion, Verstappen dhe Hamilton, patën një kontakt në mesin […]
September 12, 2021
Francesco Bagnaia e bën sefte në MotoGP, fiton Çmimin e Madh të Aragonës
Francesco Bagnaia arrin fitoren e parë në MotoGP në Çmimin e Madh të Aragonës. Piloti ka zgjedhur mënyrën më të mirë për të hyrë në listën […]
September 12, 2021
Gabojnë pilotët e Mercedes, Max Verstappen niset i pari në Monza
Max Verstappen ka siguruar “Pole Position” dhe do të niset e pari në një piste që nuk e favorizon shumë skuadrën Red Bull. Holandezi, që fiton […]
September 11, 2021
Francesco Bagnaia niset i pari në Çmimin e Madh të Aragonës në MotoGP
Francesco Bagnaia arrin të fitojë “Pole Position” në Çmimin e Madh të Aragonës, etapa e 13-të e kampionatit botëror të MotoGP. Me një xhiro rekord, piloti […]
September 11, 2021
Sporti nuk ndalet as në kohëra të vështira, çfarë ndodhte në 11 shtatorin e 20 viteve më parë?
11 shtatori i vitit 2001 ka ndryshuar historinë e kohëve moderne, sulmi ndaj Kullave Binjake ka lënë një shenjë në jetën e secilit prej nesh, na […]
September 7, 2021
Hamilton gjen shokun e skuadrës, Mercedes afron Russell në 2022
Pas tre viteve të kaluar tek skuadra Williams, George Russell bën kapërcimin e duhur në karrierë, duke u bashkuar me Lewis Hamilton tek Mercedes në sezonin […]
September 6, 2021
Bottas ndryshon skuadër, piloti i Alfa Romeos që nga sezoni i ardhshëm i Formula 1
Është nxehur merkatoja e pilotëve në Formula 1. Pas lajmit për tërheqjen e Kimi Raikkonen në fund të sezonit, Alfa Romeo zyrtarizon Valtteri Bottas si pilot […]
September 4, 2021
Raikkonen pozitiv me Covid, Kubica në pistë në Çmimin e Madh të Holandës
Kimi Raikkonen nuk do të marrë pjesë në Çmimin e Madh të Holandës, pasi ka rezultuar pozitiv me Coronavirus. Piloti finlandez nuk mund të garojë në […]
Albanian