September 11, 2021
Djokovic vazhdon marshimin në US Open, Medvedev e pret në finale
Nuk mjafton një Alexander Zverev në superformë për të ndalur Novak Djokovic, që shkon në finalen e US Open dhe është vetëm një ndeshje larg realizimit […]
September 10, 2021
Finale surprizë në US Open, dy adoleshente synojnë titullin e madh
Emma Raducanu dhe Leylah Annie Fernandez do të diskutojnë mes tyre finale e këtij sezoni të turneut US Open për femra. Britanikja ka mposhtur pastër 2-0 […]
September 9, 2021
US Open, Sakkari mposht Pliskova dhe shkon për herë të parë në gjysmëfinale
Gjysmëfinalistja e fundit e US Open për femra është grekja Maria Sakkari, që ka mposhtur 2-0 (6-4,6-4) tenisten çeke Karolina Pliskova, numrin 4 në renditjen e […]
September 9, 2021
Djokovic shumë i fortë për Berrettinin, kualifikohet në US Open dhe beson tek Grand Slami
Zgjat vetëm një set ëndrra e Matteo Berrettinit në ndeshjen çerekfinale kundër Novak Djokovic në US Open. 25 vjeçari roman, numri 8 në renditjen e përgjithshme […]
September 7, 2021
Djokovic- Berrettini përplasen në çerekfinalet e US Open, kualifikohet edhe Zverev
Matteo Berrettini mbetet tenisti i vetëm që përfaqëson Italinë në këtë edicion të US Open. Tenisti roman ka arritur të mposhtë Oscar Otte 3-1 (6-4, 3-6, […]
September 6, 2021
US Open, vazhdon përralla Alcaraz. 18 vjeçar i parë në çerekfinalë pas plot 33 vitesh
Vazhdon përralla e bukur e Carlos Alcaraz në US Open. Pasi eleminoi numrin 3 të Botës, Stefanos Tsitsipas në turin e tretë të turneut, spanjolli ka […]
September 4, 2021
Eliminimi në US Open trondit Osakën: Nuk e di kur do luaj sërish
Nuk kanë fund surprizat në US Open. Naomi Osaka, numri 3 në renditjen botërore, është eleminuar në turin e tretë të turneut. Leylah Fernandez, 18 vjeç, […]
September 4, 2021
Eliminohet Tsitsipas nga US Open, Carlos Alcaraz e ardhmja e tenisit botëror
Ka ardhur edhe eleminimi i parë i bujshëm nga US Open: Tsitsipas, numri 3 në renditjen botërore, është mundur nga 18 vjeçari spanjoll Alcaraz në turin […]
September 1, 2021
Taktika djallëzore në US Open, Murray për Tsitsipas: Nuk të respektoj më
Nuk i del inati tenistit skocez për humbjen ndaj Stefanos Tsitsipas dhe shkruan në Twitter: “Më pak kohë iu desh Jeff Bezos për të shkuar në […]