September 15, 2021
Presidenti Zhang motivon skuadrën, 37 mijë bileta të shitura për sfidën ndaj Realit
Presidenti i Interit, Steven Zhang ka dashur t’i japë një mesazh të fortë të gjithë ambientit zikaltër, duke mbledhur në një takim online të gjithë lojtarët, […]
September 15, 2021
“Kam projekt me 10 miliard €”, De Laurentiis lëshon “bombën”: Ky sistem nuk bën më!
12 klubet u rebeluan dhe menduan të krijojnë Super League, por në fund  pre tyre u tërhoqën. Real Madrid, Juventus dhe Barcelona ëndërrojnë ende, por ka […]
September 15, 2021
Koeman pranon dominimin bavarez: Ka diferenca të mëdha, por e ardhmja është jona
Bayern Munich dominoi në stadiumin “Camp Nou” dhe mposhti 3-0 Barcelonën vendase në debutimin sezonal në Ligën e Kampioneve. Tekniku i spanjollëve, Ronald Koeman, pranon se […]
September 15, 2021
Çeki-Slloveni dhe Itali-Gjermani përcaktojnë 2 biletat e fundit për në gjysmëfinalet e Eurovolej 2021
Polonia dhe Serbia, dy skuadrat e kualifikuara mes katër më të mirave të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj, presin të mësojnë emrin e rivalëve që […]
September 15, 2021
Leroy Sane për Timo Werner? Gazetari i Bild i vë vulën këtij operacioni në merkato
Leroy Sane, edhe pse gradualisht po e merr veten te Bayern Munich me trajnerin Julian Nagelsmann në krye të ekipit, mbetet një emër i përfolur. Së […]
September 15, 2021
Cagliari gjen pasardhësin e Semplicit, zyrtarizohet bashkëpunimi me Walter Mazzarrin
Drejtuesit e Cagliarit nuk i kanë pritur mirë rezultatet e skuadrës në këtë start të Serie A (një pikë e vetme në tre ndeshje të luajtura) […]
September 15, 2021
Cristiano Ronaldo, ai që thyen rekordet, Champions është liga e tij
Nuk kanë fund rekordet që vendos Cristiano Ronaldo. Në ndeshjen e djeshme në Bernë kundër Young Boys, portugezi shënoi golin e radhës në Ligën e Kampioneve, […]
September 15, 2021
Milani rikthehet të luajë në Champions pas 7 vitesh, Inter-Real Madrid një tjetër përballje gjigandësh
Milani dhe Interi do të bëjnë debutimin e tyre sezonal në Ligën e Kampioneve mbrëmjen e sotme. Kampionët e Italisë do të presin në “San Siro” […]
September 14, 2021
Çështja Mbappe, Leonardo: Reali nuk bëri ofertën e duhur, s’e imagjinojmë të na ikë
Kylian Mbappe prej kohësh lidhet me një kalim te Real Madrid, që këtë verë tentoi ta ofronte për shumën e 180 milion eurove. PSG nuk e […]
September 14, 2021
Polonia shumë e fortë për Rusinë, kualifikohet në gjysmëfinale bashkë me Serbinë
Janë përcaktuar dy skuadrat e para që kualifikohen në gjysmëfinalet e  Kampionatin Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Polonia dhe Serbia fitojnë ndeshjet çerekfinale respektive dhe […]
September 14, 2021
Bayern i tregon muskujt Barcelonës, Juventusi dhe Chelsea nuk falin në Champions
Bayern Munich ka treguar edhe një herë forcën kundër Barcelonës, duke fituar me rezultatin 3-0 në “Camp Nou”. Me të njëjtat shifra ka triumfuar edhe Juventusi […]
September 14, 2021
CR7 s’mjafton për United, Young Boys i përmbys në shtesë! Çmenduri në Sevilla-Salzburg
Champions League nis me surpriza, kartonë të kuq dhe shumë penallti. Manchester United është mposhtur nga Young Boys në Zvicër, me rezultatin 1-2, që normalisht është […]
September 14, 2021
Zyrtare: Igor Tudor në vend të Di Francesco, merr drejtimin e Hellas Verona
Hellas Verona i rikthehet “fiksimit” të trajnerëve krotavë. Dy sezonet e fundit Ivan Juric bëri një punë shumë të mirë, ndërsa me largimin e tij në […]
September 14, 2021
Dikur tifoz me Interin, Ancelotti: Championsi special për mua e Realin, duam trofeun
Carlo Ancelotti, trajneri që ka triumfuar në Champions League me Milanin dhe Realin e Madridit, rikthehet në San Siro dhe sfidon në krye të ekipit spanjoll […]
September 14, 2021
Zyrtare: As te Cagliari nuk durojnë, shkarkohet Leonardo Semplici
Leonardo Semplici nuk është më trajner i Cagliari. Klubi nga Sardenja ka marrë vetëm një pikë në tre javët e para në kampionat dhe humbja 2-3 […]
September 14, 2021
Pioli: Të tregojmë se është edhe Milani këtu! Ibra? Nuk rrezikonim dot
“Të gjithë përvojat tona na kanë shërbyer për t’u rritur, për të bërë gabime, për të punuar në to dhe për t’u përmirësuar. Mendoj se fillimi […]
September 14, 2021
Klopp: Milan-Liverpool duhet në Champions League! Ibra, i jashtëzakonshëm
Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool, ka vlerësuar Milanin që do të përballet me skuadrën e tij në Champions League. Gjermani foli edhe për Zlatan Ibrahimovic, grupin […]
September 14, 2021
Probleme me tendinën e Akilit, Zlatan Ibrahimovic “trondit” Milanin
Bakayoko nuk do të jetë mungesa e vetme e Milanit në ndeshjen e Champions League kundër Liverpool në “Anfield”. Mesfushori u dëmtua ndaj Lazios dhe pritet […]
September 14, 2021
Një tjetër trajner “kokë turku”, klubi i Serie A e shkarkon pas 3 javësh kampionat
Ditë shkarkimesh në Serie A. Hellas Verona largoi trajnerin Eusebio Di Francesco, ndërkohë që të nëjjtën gjë ka bërë edhe Cagliari me kreun e pankinës. Gianluca […]
September 14, 2021
Inzaghi: Interit i duhet ndeshja perfekte ndaj Realit, Ancelotti trajner i madh
Champions League për Interin nis me një ndeshje të vështirë kundër Real Madrid, në Milano. Në prag të duelit që luhet nesër prej orës 21:00, trajneri […]
September 14, 2021
“Lokomotiva”, surprizat dhe Juventusi “pikiatë”: Situata në Serie A pas 3 javësh
Kanë përfunduar tre javët e para në Serie A. Skuadrat italiane na kanë dhuruar shumë emocione gjatë këtyre tre javëve dhe shumë ndeshje kanë përfunduar ashtu […]
September 14, 2021
Interi kërkon me ngulm portierin Onana, gjiganti spanjoll e rivalizon
Samir Handanovic është drejt fundit të karrierës dhe nuk ofron më garancinë e mëparshme. Interi duhet të gjejë një tjetër portier për të zëvendësuar sllovenin. Andre […]
September 14, 2021
Giroud gati për Piolin, Milani humb për tre javë prurjen e merkatos së verës
Milani po mendon për ndeshjen e nesërme në Champions League kundër Liverpool dhe trajneri Stefano Pioli ka bërë bilancin për grupin e lojtarëve. Olivier Giroud, pasi […]
September 14, 2021
Vieri: Juve të luajë mirë, ndaj ka fanellë të rëndë! Edhe Napoli për titull
Juventusi e ka nisur në mënyrën më të keqe kampionatin. Bardhezinjtë kanë marrë vetëm një pikë në tre ndeshje dhe pas humbjes kundër Napolit, ka folur […]
September 14, 2021
Përplasje titanësh për një vend në gjysmëfinale, Poloni-Rusi live në Oversport
Do të luhen sot dy ndeshje çerekfinale të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj. Holandë-Serbi në orën 17.30 dhe Poloni-Rusi në orën 20.30 do të transmetohen […]
September 14, 2021
Zyrtare: Hellas Verona me komunikatë, shkarkohet Eusebio Di Francesco
Eusebio Di Francesco zyrtarisht nuk është më trajneri i Hellas Verona. Mediat në Itali e kishin bëër fakt shkarkimin e tij, pas tre humbjeve në tre […]
September 14, 2021
Homazhet në “Selman Stërmasi” për Ylli Mihalin, Armand Duka me fjalë të ndjera
Ylli Mihali është ndarë nga jetë një ditë më parë dhe ditën e sotme janë bërë homazhet në nderim të tij. Fizioterapisti i kombëtares shqiptare të […]
September 14, 2021
Di Francesco i shkarkuar, Hellas Verona tenton krahun e djathtë të Pirlos
Eusebio Di Francesco nuk do të jetë trajner i Hellas Verona, pas tre javësh kampionët. Skuadra e tij u mposht edhe nga Bologna dhe drejtuesit nuk […]
September 14, 2021
Pochettino: As qe e mendoja firmën me Leo Messin, Donnarumma “top”
Mauricio Pochettino, trajneri i PSG, ka folur në prag të ndeshjes së Champions League kundër Clubb Bruge dhe fokusi sigurisht ka qenë te afrimet e merkatos. […]
September 14, 2021
Tronditje pankinash në Serie A: Shkarkohet i pari, një tjetër në rrezik
Tre ndeshje, tre humbe: Eusebio Di Francesco nuk është më trajner i Hellas Verona. Humbja e djeshme kundër Bologna ka qenë vendimtare. Drejtuesit e klubit italian […]
Albanian