September 14, 2021
Dënimi nga UEFA për trukime, Skënderbeu “feston” ndryshimin e masës
Të reja nga çështja “Skënderbeu”. Në numrin e sotëm të gazetës “Panorama Sport” raportohet se dënimi i korçarëve nga UEFA ka ndryshuar. Fillimisht dihej që bardhekuqtë […]
September 14, 2021
Rikthehet Champions: Barça-Bayern supersfida, në fushë edhe Juventusi e United
Barcelona-Bayern Munich është “maja”, dueli që të gjithë e presin mbrëmjen e sotme në Champions League. Sfida e tyre e fundit, që bavarezët e fituan 8-2 […]
September 13, 2021
Bologna cinike, triumfon ndaj Hellas Verona dhe vendos “rekord” pikësh
Bologna e ka nisur sezonin në mënyrë fantastike. Skuadra e Mihajlovic ka triumfuar me rezultatin minimal 1-0 kundër Hellas Verona dhe numëron 7 pikë në tre […]
September 13, 2021
Tuchel: Fitova Champions League të plotë, jo gjysmë! E ndjej si trofeun tim
Chelsea e nis rrugëtimin në Champions League kundër Zenit. Synimi janë tre pikët dhe trajneri Thomas Tuchel e përsërit, ndërkohë që në konferencën për shtypin theksoi […]
September 13, 2021
Eliminohet Franca në Eurovollej 2021, Çeki-Slloveni çifti i fundit çerekfinalist
Ndeshjet e fundit të fazës së 1/8-ve të finales së Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj kanë dhuruar surprizën më të madhe të këtij turneu. Republika […]
September 13, 2021
Gasperini: Himni i Champions të motivon, Atalanta ime në grup të komplikuar
Atalanta është gati të përballet me Villareal. Italianë janë në një grup edhe me Manchester United he young Boys dhe trajneri Gian Piero Gasperini mendon se […]
September 13, 2021
Allegri: Szczesny nuk preket, e kemi “recetën” për Malmon! Çerekfinalet në Champions, detyrim
Massimiliano Allegri kërkon që Juventusi i tij të reagojë në Champions League, pas humbjes së fundit ndaj Napolit në Serie A. Tekniku doli sot para mediave […]
September 13, 2021
Ferguson tregon rolin e tij në transferim: Nuk e shihja dot Ronaldon me fanellën e Manchester City
Në ditën e tij të prezantimit tek Manchester United, Cristiano Ronaldo theksoi se ish trajneri i tij Alex Ferguson, kishte luajtur një rol vendimtar për ta […]
September 13, 2021
Bale bën me dhimbje koke Ancelottin, dëmtimi në tendinë e lë një muaj jashtë
Gareth Bale ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë për disa kohë, madje mund të humbasë ndeshjet e Uellsit në tetor. Sipas asaj që shkruajnë […]
September 13, 2021
Juventus pa Chiesa dhe Bernardeschi kundër Malmos, rikthehen ata që munguan kundër Napolit
Federico Chiesa do të mungojë edhe në sfidën e nesërme në Ligën e Kampioneve që Juventusi do të luajë kundër Malmos. Mesfushori bardhezi nuk është grumbulluar […]
September 13, 2021
Unai Emery: Atalanta është në të njëjtin nivel me Milan, Inter e Juventus
Trajneri i Villarrealit, Unai Emery, ka folur në një konferencë për shtyp për sfidën kundër Atalantës në Ligën e Kampioneve: “E kisha parë Atalantën si luante […]
September 13, 2021
Szczesny fut në dilema Juventusin, dy emra të njohur në “skaner” që tani
Juventusi u mposht nga Napoli dhe në shënjestër është vënë menjëherë portieri Szczesny. Polaku gaboi te goli barazimit dhe tashmë kanë nisur të qarkullojnë zëra për […]
September 13, 2021
Njësoj siç bëri ai 27 vite më parë, Carlo Mazzone: Mourinho është romanist i vërtetë
Gezimi i shfrenuar i Mourinhos pas golit të El Shaarawy-t në minutat e fundit të ndeshjes kundër Sassuolo u ka kujtuar shumë tifozëve të Romës vrapin […]
September 13, 2021
Nagelsmann: Barcelona jo dhe aq keq! U mungon vetëm ekstravaganca e Messit
Julian Nagelsmann, trajneri i Bayern Munich, ka dale para mediave sot dhe ka folur për ndeshjen kundër Barcelonës në Champions League. Tekniku normalisht do donte ta […]
September 13, 2021
Armir Grima: Për fitore ndaj Kosovës, shpresoj të jemi surpriza e grupit
Trajneri Armir Grima, në një prononcim për fshf.org ka folur në lidhje me dy ndeshjet zyrtare kualifikuese ndaj Kosovës dhe Belgjikës, të vlefshme për Kampionatin Botëror […]
September 13, 2021
Koeman: Barcelona ime mund ta godasë Bayernin! Rinovimi? E ardhmja ime e parëndësishme
Ronald Koeman, trajneri i Barcelonës, ka dalë para mediave në prag të ndeshjes që katalanasit luajnë kundër Bayern Munich në Champions League. Fillimisht tekniku holandez foli […]
September 13, 2021
Ambasadorja e Oversport, Cindy Marina shkëlqen në fushën e mitikut “San Siro”
Spektakël dhe emocione dhuruan Milan e Lazio në ndeshjen e së dielës në “San Siro”, spektakël dhe emocione dhuroi edhe “skuadra” e Oversport me transmetimin Live […]
September 13, 2021
Rekord golash në javën e parë të Superiores, cilat janë arsyet e shpërthimit
Java e parë e Kategorisë Superiore nisi me emër të ri (tani quhet Abissnet Superiore), me tifozë (u rikthyen pas pandemisë), me VAR (për herë të […]
September 13, 2021
McGregor “lajthit”, forcat e sigurisë shmangin sherrin me reperin e njohur
Conor McGregor është i papërmbajtshëm. Luftëtari i UFC këtë herë ka qenë protagonist në ndarjen e çmimeve në “MTV VMs 2021” dhe ka pasur një zënkë […]
September 13, 2021
Nasri ndryshon profesion, bëhet komentator për platformën franceze Canal+
Samir Nasri ndryshon profesion. Ish-lojtari i Arsenalit dhe Manchester City do të jetë komentator i Ligës së Kampioneve për televizionin “Canal+”. Platforma televizive franceze ka zyrtarizuar […]
September 13, 2021
Supermodelja Jazzma Kendrick largohet nga Kapri me një dhuratë për ndjekësit e saj
Supermodelja Jazzma Kendrick largohet nga Kapri me një dhuratë për ndjekësit e saj në rrjetet sociale. “Do të kthehem në shtëpi, por më parë duhet të […]
September 13, 2021
Mjekët zikaltër konfirmojnë: Dëmtim i rëndë për Sensin, të paktën një muaj larg fushës
Lajme të këqija në kampin zikaltër. Dyshimet e djeshme në lidhje me dëmtimin e Stefano Sensit në ndeshjen kundër Sampdorias, janë konfirmuar sot nga analizat mjekësorë […]
September 13, 2021
Impakti i Cristiano Ronaldo te Manchester United, Pogba drejt rinovimit
Paul Pogba mund të qëndrojë te Manchester United. Mesfushori, i cili deri më tani nuk kishte pranuar rinovimin, po mediton qëndrimin te “Djajtë e kuq”. “The […]
September 13, 2021
Humbje e madhe për sportin kuqezi, ndahet nga jeta fizioterapisti Ylli Mihali
Një lajm i hidhur trondit futbollin shqiptar. Ylli Mihali, fizioterapisti që ka shërbyer për 27 vjet pranë skuadrës kombëtare, është ndarë nga jeta, pasi nuk ka […]
September 13, 2021
Presidenti Scaroni frenon entuziazmin e tifozëve kuqezi: Shpejt të flasim për titull
Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ul entuziazmin në kampin kuqezi pas fitores së bukur kundër Lazios. “Ishte një ndeshje e madhe, u kënaqëm të gjithë. Por, […]
September 13, 2021
Ibrahimovic nuk ka ndërmend të plaket, 23 sezone radhazi që shënon
Milan triumfoi përballë Lazios me shifrat 2-0 dhe një prej golave e shënoi Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi suedez zëvendësoi Leaon në pjesën e dytë dhe brenda 3 […]
September 13, 2021
Salihamidzic i bën presion Michael Zorcit: Rri urtë, se t’i mora yjet e skuadrës
Vazhdojnë polemikat në distancë në rrjetet sociale mes drejtorëve sportiv të dy klubeve më të mëdhenj të futbollit gjerman. Pasi drejtori i Borussia Dortmund, Michael Zorc […]
September 13, 2021
Bakayoko viktimë e koreve raciste, Milani bën gati padinë për tifozët e Lazios
Mesfushori i Milanit, Tiemoue Bakayoko, debutoi mbrëmjen e djeshme për herë të dytë si lojtar i kuqezinjve përballë Lazios, ndërkohë që u përball me skena të […]
September 13, 2021
Mourinho “show”: Po vrapoja si fëmijë, thashë gënjeshtra para të gjithëve
Roma triumfoi kundër Sassuolo me rezultatin 2-1, ndërkohë që për trajneri Jose Mourinho ishte një ndeshje speciale. Për “Special One” dueli i mbrëmjes së djeshme ishte […]
September 13, 2021
Bologna-Verona mbyll javën e tretë të Serie A, live në Oversport 1 në orën 20.45
Sfida Bologna-Verona, që do të luhet sot në në orën 20.45 në stadiumin “Renato Dall’Ara” dhe do të transmetohet live në Oversport, do të mbyllë javën […]
Albanian