September 13, 2021
Nuk zhgënjejnë favoritët, sot mësohet çifti i fundit çerekfinalist i Eurovollej 2021
Janë përcaktuar edhe 2 takime të tjera çerekfinale të Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj që po zhvillohet në Poloni dhe Çeki dhe që transmetohet live […]
September 13, 2021
Medvedev shuan ëndrrën e madhe të Djokovic dhe fiton US Open për herë të parë në karrierë
Daniil Medvedev shuan ëndrrën e Novak Djokovic për të fituar Grand Slam-in këtë sezon, pasi në finalën e US Open e mundi tenistin serb 3-0 (6-4,6-4,6-4) […]
September 12, 2021
Celta Vigo “pickon” lehtë, Real Madrid i kthehet me “manita”
Real Madrid ka triumfuar me rezultatin 5-2 kundër Celta Vigo në shtëpi, por miqtë nuk është se ua bënë të lehtë. Ata shënuan që në minutën […]
September 12, 2021
Roma me hap pretendenti, El Shaarawy e nderon dhe i jep fitoren e tretë
Roma ndjek hapin e Milanit dhe Napolit, duke fituar ndeshjen e tretë radhazi në Serie A. Kryeqytetasit triumfuan në shtëpi kundër Sassuolos me rezultatin e ngushtë […]
September 12, 2021
Rummenigge: Refuzuam transferimin rekord të Ribery, donim t’i çonim mesazh botës
Karl-Heinz Rummenigge ka lënë detyrën si CEO te Bayern Munich dhe së fundmi ka dhënë një intervistë të gjatë për AS në Spanjë. Mes shumë temave, […]
September 12, 2021
Sarri: Media gabon me Immobile, Giroud doli kampion pa asnjë gol! Sherri? Gjest që nuk bëhet
Tension në fund të ndeshjes mes Milanit dhe Lazios. Përballja që nxori milanistët fitues me rezultatin 2-0 solli “konflikte” pas vërshëllimës e fundit. Një përplasje me […]
September 12, 2021
Pioli: Ibra nuk plaket kurrë, Leao ka veç një problem! Lojtarëve duhet t’u gjesh “butonin”
“Ëndrrat tona mbeten të mëdha, por ne duhet të ëndërrojmë gjatë natës dhe të punojmë gjatë ditës për t’i realizuar këto ëndrra”. Kështu është shprehur trajneri […]
September 12, 2021
“Raketa” Zguro: Skënderbe, të kërkoj falje! Nuk e meritoja kartonin e kuq
Vangjel Zguro do t’i mungojë Skënderbeut në ndeshjen me Partizanin në Korçë, pasi ditën e djeshme u ndëshkua me karton të kuq në sfidën ndaj Tiranës. […]
September 12, 2021
Lazio e fjetur në Milano, Leao e Zlatan Ibrahimovic “tërbojnë” Sarrin
Milani marshon! Kuqezinjtë kanë mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Lazion dhe kryesojnë së bashku me Napolin pas tre javësh kampionat në Serie A. Dueli i […]
September 12, 2021
Salah bëhet “shekullor” me gola, Liverpool i jep leksione Leeds-it në shtëpi
Liverpool ka marrë fitoren e radhës në “Elland Road” kundër Leed United, madje e ka bërë diçka të tillë me rezultatin 3-0. Të besuarit e Jurgen […]
September 12, 2021
Struga dhe Renova sulmojnë kreun në Maqedoninë e Veriur, Akademija e para
Shkëndija kampione e Maqedonisë së Veriut luan pas dy ditësh në derbi me Shkupin, por sot sërish protagoniste kanë qenë skuadrat shqiptare. Struga po kalon një […]
September 12, 2021
Gjilani frenohet nga Dukagjini i Dallkut, Feronikeli zhyt Llapin në Podujevë
Gjilani nuk ia ka dalë të ruajë ritmin e skuadrave kryesuese, pasi është ndalur ditën e sotme në shtëpi kundër Dukagjini. Skuadra e drejtuar nga Ismet […]
September 12, 2021
Daniel Ricciardo triumfon në Itali, “xixa” mes Verstappen e Hamilton
Daniel Ricciardo ka triumfuar në Çmimin e Madh të Italisë, pasi dy pilotët që luftojnë për titullin kampion, Verstappen dhe Hamilton, patën një kontakt në mesin […]
September 12, 2021
“Reus është mësuar ashtu”, Zorc përvishet ndaj Salihamidzic: Mbylle gojën, kush kujton se je?!
Marco Reus u largua para kohe nga kombëtarja e Gjermanisë dhe u mendua se kjo ndodhi për shkak dëmtimi, por ditën e djeshme ai ishte titullar […]
September 12, 2021
Kalimi te Milani, dyshja Hysaj-Muriqi dhe kandidimi për kreun e FSHF: Tare rrëfehet për Oversport
“Zakonisht nuk kam parashikime, por jam shumë optmisit prej formës në dy ndeshjet e para. Shpresojmë ta mbyllim me një fitore, pasi është shumë e rëndësishme […]
September 12, 2021
Genoa e Udinese fitore emocionuese, Salernitana bie edhe në Torino
Mbyllen tre duelet e radhës në Serie A, me Udinese që vazhdon me serinë e rezultateve pozitive, kurse Torino e Genoa marrin fitoren e para. Bardhezinjtë […]
September 12, 2021
Përmbysje dramatike, Espanyoli i Bares dorëzohet në limite kundër Atletico Madrid
Atletico Madrid ka triumfuar me përmbysje ndaj skuadrës së Espanyol, ku luan edhe mesfushori i kombëtares shqiptare, Keidi Bare. Fieraku kishte mundësinë të luante kundër ish-skuadrës […]
September 12, 2021
Dinamo e Kukësi super, Stephen Chinedu lë gjurmë që në debutim
Kukësi dhe Dinamo kanë marrë tre pikët e para në Abissnet Superiore, pasi triumfuan në transferta respektivisht ndaj Egnatias dhe Kastrioti. Blutë e kryeqytetit e treguan […]
September 12, 2021
Simone Inzaghi i mërzitur: Duhet ta kishim mbyllur ndeshjen
Është i mërzitur Simone Inzaghi për ndalesën e parë me Interin dhe këtë nuk e fsheh: “Jam i mërzitur, sepse një ndeshje të tillë,l mund dhe […]
September 12, 2021
Francesco Bagnaia e bën sefte në MotoGP, fiton Çmimin e Madh të Aragonës
Francesco Bagnaia arrin fitoren e parë në MotoGP në Çmimin e Madh të Aragonës. Piloti ka zgjedhur mënyrën më të mirë për të hyrë në listën […]
September 12, 2021
Luftë drejtorësh sportiv! Michael Zorc përplaset me Salihamidzic: Kush mendon se je?
I ftuar në emisionin “Sky 90” drejtori sportiv i Bajernit të Mynihut, Hasan Salihamidzic ka kritikuar lojtarin e Dortmundit, Marco Reus, për largimin e parakohshëm nga […]
September 12, 2021
Interi humb shkëlqimin dhe kreun, vetëm barazim në transfertën ndaj Sampdorias
Është mbyllur në barazim 2-2 sfida Sampdoria-Inter në stadiumin “Marassi” e transmetuar live në Oversport. Megjithëse të dyja skuadrat kërkuan suksesin, tashmë duhet të kenaqen me […]
September 12, 2021
Probleme në sulm për Barcelonën, Braithwaite do të mungojë për një kohë të gjatë
Një lajm shumë i keq vjen për Ronald Koeman, pasi holandezi nuk mund të ketë në dispozicion Martin Braithwaite për tre ose katër muajt e ardhshëm. […]
September 12, 2021
Shpërthen presidenti i Fiorentinës, Commisso: Turp për tifozët e Atalantës
Mbrëmjen e djeshme Fiorentina arriti një fitore të rëndësishme në shtëpinë e Atalanës, por Rocco Commisso nuk e shijoi plotësisht këtë sukses, për shkak të koreve […]
September 12, 2021
Interi kryeson 2-1 përballë Sampdorias, Lautaro shënon në fund të pjesës së parë
Është mbyllur me rezultatin 1-2 pjesa e parë e takimit mes Sampdorias dhe Interit. Të parët që kaluan në avantazh kanë qënë zikaltërit me një gol […]
September 12, 2021
Sara Pagliaroli, modelja bukuroshe që ka magjepsur Formula 1
Sara Pagliaroli është modelja 26 vjeçare që ka magjepsur Lance Stroll, pilotin kanadez të skuadrës Aston Martin në Formula 1. Të dy janë një çift mjaft […]
September 12, 2021
Zënkë mes trajnerëve pas Napoli-Juve, Spalletti-Allegrit: Mos më bëj moral
Napoli-Juventus, një sfidë plot emicione në fushë dhe shumë nervozizëm jashtë saj, madje ka patur edhe një debat mes dy trajnerëve Allegri dhe Spalletti në përfundim […]
September 12, 2021
“Zonja e vjetër” në krizë, drama juventine kuptohet në statistikat e ndeshjes kundër Napolit
Jo, kështu nuk e priste askush. Një pikë nga 9 të mundshmet, një skuadër që nuk njihet në fushën e blertë, pa pika referimi dhe me […]
September 12, 2021
Ndeshje e madhe në “San Siro”, transmetim ekskluziv dhe plot surpriza në Oversport
Padiskutim që ndeshja më e rëndësishme e ditës së sotme në Serie A është përballja Milan-Lazio. Në orën 18.00 në “San Siro” do masin forcat dy […]
September 12, 2021
Mourinho kërkon të festojë 1000 pankinat, 28 mijë tifozë në “Olimpico” në Roma-Sassuolo
28 mijë biletat e hedhura në treg (gjysma e kapacitit të stadiumit) për ndeshjen Roma-Sassuolo janë shitur të gjitha. Tifozët romanë të frymëzuar nga nisja shumë […]
Albanian