September 12, 2021
Poloni-Rusi çerekfinalja e parë, vazhdojnë emocionet e Eurovollej 2021
Polonia dhe Rusia do të përballen me njëra-tjetrën në çerekfinalet e Kampionatit Europian të Voljebollit për Meshkuj në një finale të parakohshme në 14 shtator. Polakët […]
September 12, 2021
Manaj pret shansin e tij në Spezia-Udinese, edhe Cagliari-Genoa live në Oversport në 15.00
Cagliari-Genoa dhe Spezia-Udinese janë dy takime të tjera të ditës së sotme në kampionatin italian që do të zhvillohen në orën 15.00 dhe do të transmetohen […]
September 12, 2021
Torino-Salernitana për pikët e para në Serie A. Berisha e Vojvoda në stol, Ribery debuton për miqtë
Torino-Salernitana do të përballen në orën 15.00 në stadiumin “Grande Torino” në kërkim të pikëve të para në këtë sezon të Serie A. Takimi, ashtu si […]
September 12, 2021
Gabojnë pilotët e Mercedes, Max Verstappen niset i pari në Monza
Max Verstappen ka siguruar “Pole Position” dhe do të niset e pari në një piste që nuk e favorizon shumë skuadrën Red Bull. Holandezi, që fiton […]
September 12, 2021
Lautaro titullar në sulmin zikaltër, e diela e Serie A nis me Sampdoria-Inter në Oversport 1
Sampdoria-Inter do të jetë sfida e parë e ditës së sotme në Serie A, që do të transmetohet Live në kanalin Oversport 1 në orën 12.30. […]
September 12, 2021
Emma Raducanu fiton US Open, tenisi femëror ka një mbretëreshë të re
Emma Raducanu është fituesja e turneut US Open 2021 për femra. Tenistja angleze ka fituar finalen përballë adoleshentes kanadeze Leylah Annie Fernandez me rezultatin 2-0 (6-4,6-3), […]
September 12, 2021
Sa shumë vite larg elitës, Dinamo dhe Egnatia debutojnë sot në “Abissnet Superiore”
Pas një pritjeje të gjatë, rikthehen të luajnë mes më të mirave të futbollit shqiptar Dinamo dhe Egnatia, të cilat do të bëjnë debutimin e tyre […]
September 11, 2021
Historike: “Vetëm fikja e dritave e ndalte”, Eklent Kaçi kampion bote
“E vetmja gjë që mund ta ndalte shqiptarin Eklent Kaçi në finalen e Kampionatit Botëror të Bilardos në disiplinën 10-ball ishte fikja e dritave”. Kështu nis […]
September 11, 2021
Chiellini: Cristiano Ronaldo e shkuara, ky është Juventusi i Paulo Dybala!
Giorgio Chiellini, kapiteni i Juventusit, mendon se ndaj Napolit e meritonin një pikë. Qendërmbrojtësi, pas duelit të transmetuar në Oversport, për DAZN tha: “Ekipi ishte i […]
September 11, 2021
Atalanta e Gjimshitit në krizë, dorëzohet para të papërmbajtshmit Dusan Vlahovic
Atalanta e ka nisur keq kampionatin dhe sonte është mposhtur 1-2 nga Fiorentina. Një duel penalltish, që pa protagonist edhe Berat Gjimshitin e kombëtares sonë, i […]
September 11, 2021
Kapiteni Taipi: Kukësi me të njëjtat objektiva, 8 ekipe për titull
Kukësi e nis kampionatin në transfertë, në një duel kundër Egnatias së drejtuar nga Gugash Magani. Në prag të kësaj sfide ka folur kapiteni i verilindorëve, […]
September 11, 2021
Spalleti: Koulibaly i jashtëzakonshëm, Napoli im e meritoi totalisht fitoren
Napoli mposhti Juventusin, në një ndeshje që u transmetua drejtpërdrejt në Oversport. Skuadra e Luciano Spalleti e dominoi takimin dhe trajneri i skuadrës “Axurre” foli pas […]
September 11, 2021
Allegri: Paguam për gabimet, lojtarët nuk i qortoj! Po bëjnë hapa gjigantë përpara
Massimiliano Allegri sigurisht nuk është i lumtur pas humbjes që Juventusi pësoi kundër Napolit, ndeshje që u transmetua ekskluzivisht në Oversport në Shqipëri e Kosovë. Tekniku […]
September 11, 2021
Bayern i pamëshirshëm ndaj Leipzig, Chelsea me Lukakun është super
Bayern Munich dhe Chelsea nuk kanë falur. Bavarezët mposhtën RB Leipzig me rezultatin 4-1 në transfertë dhe si zakonisht mes shënuesve nuk mungoi goleadori Robert Lewandowski, […]
September 11, 2021
Ronaldo shkëlqen në Manchester: Rikujtova pse ky stadium quhet “Teatri i ëndrrave”
Cristiano Ronaldo debutoi sot me Manchester United përballë Newcastle United. Portugezi realizoi dygolësh në ndeshjen e tij të parë pas rikthim me fanellën e Red Devils […]
September 11, 2021
Napoli i pandalshëm, një fotograf përmbys Juventusin e shpërfytyruar të Allegrit
Tre ndeshje, tre fitores: Napoli nuk ndalet as nga Juventusi, që u dorëzua në “Diego Armando Maradona” në një ndeshje të dobët që u dominua krejtësisht […]
September 11, 2021
Rustem Hoxha nderon Ballkanin, Drenica thyen Prishtinën! Triumfon edhe Drita
Ballkani, Drita dhe Drenica bëhen “lokomotiva” e kampionat dardan të futbollit, pas kanë triumfuar në përballjet e sotme. Ekipi nga Suhareka triumfoi në shtesë ndaj Ulpianës, […]
September 11, 2021
PSG nuk ka kundërshtarë në Francë, Clermonte i Rashanit dorëzohet pa kushte
PSG marshon në Ligue 1 dhe ekipi i radhës që u dorëzua para superfuqisë së tyre ishte Clermonte. Parisienët triumfuan me rezultatin 4-0 dhe protagonist ishte […]
September 11, 2021
Erzeni e Bylisi nuk falin as jashtë fushe, triumfojnë edhe Besa e Korabi
Kategoria e Parë pritet të jetë interesante këtë sezon. Shumë skuadra pretendojnë ngjitjen në elitë dhe nuk do të jetë e lehtë për askënd. Duelet e […]
September 11, 2021
United “fluturon” me Cristiano Ronaldon, City i përgjigjet me një tjetër portugez
Manchester United ka fituar përballë Newcastle United në stadiumin “Old Trafford” me rezultatin 4-1, ndërkohë që edhe kampionët në fuqi të City nuk falën ndaj Leicester. […]
September 11, 2021
Wolfsburg i Van Bommel nuk ndalet, Dortmund fiton duelin e spektaklit
Wolfsburg nuk ndalet në Bundesliga. “Ujqit” kanë triumfuar në ndeshjen e katërt radhazi në kampionat, në po kaq të luajtura. Rivali i tyre, Greuther Furth, nuk […]
September 11, 2021
Empoli ulet me këmbë në tokë, Bajrami shënon në humbjen ndaj Venezias
Nedim Bajrami gjen golin e parë në Serinë A. Pas dy ndeshjeve fantastike në start me Empolin, ndaj Juves dhe Lacios, mesfushori i Kombëtares shqiptare të […]
September 11, 2021
Mourinho “show”: Protestojmë poshtë shtëpisë së menaxherit po nuk rinovoi Pellegrini
Roma përballet nesër në mbrëmje me Sassuolon, ndeshje që do të transmetohet live në Oversport. Trajneri Jose Mourinho ka dalë sot para mediave dhe ka folur […]
September 11, 2021
14 gola në dy ndeshje: Tirana e Vllaznia fitore me spektakël në debutim
14 gola të shënuar në dy ndeshje, aq sa edhe në hendboll mund t’i kishin zili. Vllaznia pas 7 vitesh ka fituar në Laç dhe e […]
September 11, 2021
Goli i Henry vendos pjesën e parë, Live në Oversport Empoli-Venezia
Goli i Thomas Henry në minutën e 13-të ka vendosur fatin e pjesës së parë në ndeshjen mes Empolit dhe Venezias. Goli i parë në kampionat […]
September 11, 2021
Tottenham provon humbjen e parë në kampionat, dëmtohet Eric Dier
Në javën e katërt të Premier League, vjen edhe humbja e parë në kampionat për Tottenham. Në fushën e Crystal Palace, londinezët dorëzohen në 15 minutat […]
September 11, 2021
Francesco Bagnaia niset i pari në Çmimin e Madh të Aragonës në MotoGP
Francesco Bagnaia arrin të fitojë “Pole Position” në Çmimin e Madh të Aragonës, etapa e 13-të e kampionatit botëror të MotoGP. Me një xhiro rekord, piloti […]
September 11, 2021
Pioli: Do të doja që Kessie të rinovonte, por nuk mund të vihet në diskutim impenjimi i tij
Ibrahimovic dhe Kessie janë në dispozicion të Stefano Piolit për ndeshjen e nesërme kundër Lazios: “Janë mirë, rikthehen në dispozicion të skuadrës. Zlatan nuk ka 90 […]
September 11, 2021
Emocione të shumta në Laç, 6 gola në pjesën e parë dhe shumë spektakël
Një pjesë e parë me të vërtetë e çmendur ajo e zhvilluar në Laç mes vendasve dhe Vllaznisë, duke dhuruar emocione të shumta dhe plot 6 […]
September 11, 2021
Inzagi: Mendjen tek sfida me Sampdorian, më pas fokusohemi te Reali
Pas sukseseve kundër Genoas dhe Veronas dhe pushimit për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, Interi i Simone Inzaghit do të rifillojë kampionatin në transfetën kundër Sampdorias me […]
Albanian