September 9, 2021
Messi shfryn ndaj kritikëve: Para se të fitonim Kupën e Amerikës na trajtonin si të dështuar
Lionel Messi si lojtari më përfaqësues dhe kapiten i Argjentinës ngre zërin dhe kërkon respekt për ekipin kombëtar. Në një intervistë për mediat pleshti argjentinas deklaroi: […]
September 5, 2021
Kaos në Brazil-Argjentinë, ndërpritet ndeshja nga autoritetet shëndetësore
E pabesueshme ajo që ka ndodhur në supersfidën e futbollit amerikano-jugor. 7 minuta pas fillimit të takimit, autoritet shëndetësore të San Paolos kanë ndërprerë ndeshjen,  sepse […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Botërorit për Amerikën Latine, Brazil-Argjentinë premton spektakël
Do të luhet sot në orën 21.00 në “Corinthians Arena” klasikja e futbollit të Amerikës Latine, supersfida Brazil- Argjentinë, e vlefshme për kualifikueset e Kupës së […]
September 3, 2021
Kualifikueset e “Katar 2022”: Brazili vendos rekord, Argjentina fitore “italiane
Janë zhvilluar ditën e djeshme ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2022 në Amerikën Latine si në gjithë botën. Dy ekipet e mirënjohura si Argjentina dhe Brazili kanë […]