September 13, 2021
Gasperini: Himni i Champions të motivon, Atalanta ime në grup të komplikuar
Atalanta është gati të përballet me Villareal. Italianë janë në një grup edhe me Manchester United he young Boys dhe trajneri Gian Piero Gasperini mendon se […]
September 13, 2021
Unai Emery: Atalanta është në të njëjtin nivel me Milan, Inter e Juventus
Trajneri i Villarrealit, Unai Emery, ka folur në një konferencë për shtyp për sfidën kundër Atalantës në Ligën e Kampioneve: “E kisha parë Atalantën si luante […]
September 12, 2021
Shpërthen presidenti i Fiorentinës, Commisso: Turp për tifozët e Atalantës
Mbrëmjen e djeshme Fiorentina arriti një fitore të rëndësishme në shtëpinë e Atalanës, por Rocco Commisso nuk e shijoi plotësisht këtë sukses, për shkak të koreve […]
September 11, 2021
Atalanta e Gjimshitit në krizë, dorëzohet para të papërmbajtshmit Dusan Vlahovic
Atalanta e ka nisur keq kampionatin dhe sonte është mposhtur 1-2 nga Fiorentina. Një duel penalltish, që pa protagonist edhe Berat Gjimshitin e kombëtares sonë, i […]
September 11, 2021
Atalanta e Gjimshitit gati për Fiorentinën, Live në 20.45 në Oversport 1
Atalanta-Fiorentina do të jetë ndeshja e mbrëmjes e ditës së sotme të Serie A, takim që do të transmetohet Live në Oversport në orën 20.45. Bergamaskët […]
September 10, 2021
Dueli ndaj Fiorentinës, Gasperini: Atalanta më e penalizuara nga kombëtaret
Atalanta do të përballet nesër në mbrëmje, prej orës 20:45, me Fiorentinën, një ndeshje e vlefshme për javën e tretë të Serie A. Ky duel, si […]
September 6, 2021
Percassi: Vlahovic sulmuesi më i mirë i Serisë A. Muriel një kampion
Në një intervistë të gjatë të dhënë për “L’Eco di Bergamo”, presidenti i Atalanës, Antonio Percassi ka folur edhe për ndeshjen e radhës në kampionat, sfidën […]
September 3, 2021
S’ka surpriza, Gasperini i ka të gjithë gati për Champions
Atalanta ka dorëzuar në Uefa listën me 25 lojtarë që do të përfaqësojnë skuadrën zikaltër në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve. Është e njëjta […]
Albanian