September 15, 2021
Koeman pranon dominimin bavarez: Ka diferenca të mëdha, por e ardhmja është jona
Bayern Munich dominoi në stadiumin “Camp Nou” dhe mposhti 3-0 Barcelonën vendase në debutimin sezonal në Ligën e Kampioneve. Tekniku i spanjollëve, Ronald Koeman, pranon se […]
September 14, 2021
Bayern i tregon muskujt Barcelonës, Juventusi dhe Chelsea nuk falin në Champions
Bayern Munich ka treguar edhe një herë forcën kundër Barcelonës, duke fituar me rezultatin 3-0 në “Camp Nou”. Me të njëjtat shifra ka triumfuar edhe Juventusi […]
September 14, 2021
Interi kërkon me ngulm portierin Onana, gjiganti spanjoll e rivalizon
Samir Handanovic është drejt fundit të karrierës dhe nuk ofron më garancinë e mëparshme. Interi duhet të gjejë një tjetër portier për të zëvendësuar sllovenin. Andre […]
September 14, 2021
Rikthehet Champions: Barça-Bayern supersfida, në fushë edhe Juventusi e United
Barcelona-Bayern Munich është “maja”, dueli që të gjithë e presin mbrëmjen e sotme në Champions League. Sfida e tyre e fundit, që bavarezët e fituan 8-2 […]
September 13, 2021
Nagelsmann: Barcelona jo dhe aq keq! U mungon vetëm ekstravaganca e Messit
Julian Nagelsmann, trajneri i Bayern Munich, ka dale para mediave sot dhe ka folur për ndeshjen kundër Barcelonës në Champions League. Tekniku normalisht do donte ta […]
September 13, 2021
Koeman: Barcelona ime mund ta godasë Bayernin! Rinovimi? E ardhmja ime e parëndësishme
Ronald Koeman, trajneri i Barcelonës, ka dalë para mediave në prag të ndeshjes që katalanasit luajnë kundër Bayern Munich në Champions League. Fillimisht tekniku holandez foli […]
September 12, 2021
Probleme në sulm për Barcelonën, Braithwaite do të mungojë për një kohë të gjatë
Një lajm shumë i keq vjen për Ronald Koeman, pasi holandezi nuk mund të ketë në dispozicion Martin Braithwaite për tre ose katër muajt e ardhshëm. […]
September 10, 2021
Plan djallëzor për Ansu Fatin, Jorge Mendes vendos mbi “mina” Barcelonën
Ansu Fati mori numrin 10 te Barcelona, pas largimit te kapitenit Leo Messi. Sulmuesi i ri është nën kontratë deri verën e ardhshme me katalanasit. Në […]
September 10, 2021
Ronald Koeman “përkëdhel” Luuk De Jong: Më i rrezikshëm se Neymar
Trajneri i Barcelonës Ronald Koeman, ka lavdëruar afrimin e ri Luuk De Jong, në ditën e tij të parë të punës si futbollist i katalanasve. Tekniku […]
September 10, 2021
Aguero: Kini kujdes nga Barcelona! Unë të ikja prej Messit? Lajme boshe
“I thashë agjentit tim se nuk më interesonin paratë dhe se doja të vija në Katalonjë. Çdo lojtar dëshiron të luajë me Barcelonën”. Sergio Aguero është […]
September 9, 2021
Griezmann harron Barcelonën: Rikthimi te Atletico gjëja më e bukur e viteve të fundit
Blerja më e fundit e Atletico Madridit, Antoine Griezmann, është prezantuar në  stadiumin “Wanda Metropolitano”. Ish-sulmuesi i Barcelonës, që zhvilloi 102 ndeshje më klubin blaugrana dhe […]
September 9, 2021
Koeman i kundërpërgjigjet Pjaniç: Kemi mesfushorë më të mirë se ai
Pjaniç ka luajtur për Barcelonën në sezonin 2020/2021 nën drejtimin e Koeman dhe ai u aktivizua shumë pak. Për aktivizimin e tij të pakët lojtari akuzoi […]
September 7, 2021
Laporta: Griezmann profesionist i mirë, por nuk ishte lojtari i duhur për Barcelonën
Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka ndërhyrë në emisioni “Onze” në Esport 3, duke folur edhe për shitjen e Antoine Griezmann. “Të gjithë e dimë se […]
September 7, 2021
Pique del krah mbrojtësit Umtiti: Pse vërshëlleni atë, dikush ia ofroi kontratën
Samuel Umtiti u kthye në një çështje te Barcelona këtë verë, pasi mbrojtësit iu kërkua të largohej dhe nga ana tjetër nuk pranonte as të ndryshonte […]
September 4, 2021
Prezantohet Luuk de Jong: Kam shumë miq këtu te Barcelona
Sulmuesi i ri i Barcelonës, Luuk de Jong ka dhënë një intërvistë në faqen zyrtare të klubit: “Gjithmonë kam patur një marrëdhënie të mirë me Koeman […]
September 4, 2021
Samuel Umiti kokë më kokë me presidentin Laporta, MD: Takim mes lotësh
Samuel Umtiti do të qëndrojë te Barcelona. Mbrojtësi francez ka pasur një takim me presidentin Joan Laporta dhe ka biseduar me të. Mundo Deportivo shkruan se […]
September 4, 2021
Pjanic pas largimit: Koeman më trajtoi si 15-vjeçar, tregoi mungesë respekti
Miralem Pjanic është transferuar nga Barcelona te Besiktas dhe normalisht nuk është ndjerë mirë për faktin që nuk ka marrë shpjegime nga trajneri Koeman. Klubi katalanas […]
September 3, 2021
“Barcelona më lëndoi, doja të qëndroja”, Emerson Royal hap zemrën pas largimit
Lojtari më i ri i Tottenham, Emerson Royal, është pyetur nëse ndjehet i lënduar nga fakti që u ble dhe u shit nga Barcelona në të […]
September 3, 2021
Zyrtare: Huazim i thatë dhe Barça që paguan shumë pak, Pjanic “pasha” te Besiktas
Miralem Pjanic e dinte shumë mirë se nuk kishte vend te Barcelona. Mesfushori boshnjak dëshironte të rikthehej te Juventusi, por ajo lëvizje nuk u bë e […]
September 1, 2021
Dhjeta e Messit nuk është e paprekshme, Barcelona ia jep talentit të madh
Leo Messi tani është i PSG-së, ndërkohë që tifozët e Barcelonës kishin deri më sot kuriozitetin për lojtarin që do të merrte fanellën me numër 10. […]
Albanian