September 15, 2021
Koeman pranon dominimin bavarez: Ka diferenca të mëdha, por e ardhmja është jona
Bayern Munich dominoi në stadiumin “Camp Nou” dhe mposhti 3-0 Barcelonën vendase në debutimin sezonal në Ligën e Kampioneve. Tekniku i spanjollëve, Ronald Koeman, pranon se […]
September 15, 2021
Leroy Sane për Timo Werner? Gazetari i Bild i vë vulën këtij operacioni në merkato
Leroy Sane, edhe pse gradualisht po e merr veten te Bayern Munich me trajnerin Julian Nagelsmann në krye të ekipit, mbetet një emër i përfolur. Së […]
September 14, 2021
Bayern i tregon muskujt Barcelonës, Juventusi dhe Chelsea nuk falin në Champions
Bayern Munich ka treguar edhe një herë forcën kundër Barcelonës, duke fituar me rezultatin 3-0 në “Camp Nou”. Me të njëjtat shifra ka triumfuar edhe Juventusi […]
September 14, 2021
Rikthehet Champions: Barça-Bayern supersfida, në fushë edhe Juventusi e United
Barcelona-Bayern Munich është “maja”, dueli që të gjithë e presin mbrëmjen e sotme në Champions League. Sfida e tyre e fundit, që bavarezët e fituan 8-2 […]
September 13, 2021
Nagelsmann: Barcelona jo dhe aq keq! U mungon vetëm ekstravaganca e Messit
Julian Nagelsmann, trajneri i Bayern Munich, ka dale para mediave sot dhe ka folur për ndeshjen kundër Barcelonës në Champions League. Tekniku normalisht do donte ta […]
September 13, 2021
Koeman: Barcelona ime mund ta godasë Bayernin! Rinovimi? E ardhmja ime e parëndësishme
Ronald Koeman, trajneri i Barcelonës, ka dalë para mediave në prag të ndeshjes që katalanasit luajnë kundër Bayern Munich në Champions League. Fillimisht tekniku holandez foli […]
September 12, 2021
Rummenigge: Refuzuam transferimin rekord të Ribery, donim t’i çonim mesazh botës
Karl-Heinz Rummenigge ka lënë detyrën si CEO te Bayern Munich dhe së fundmi ka dhënë një intervistë të gjatë për AS në Spanjë. Mes shumë temave, […]
September 12, 2021
“Reus është mësuar ashtu”, Zorc përvishet ndaj Salihamidzic: Mbylle gojën, kush kujton se je?!
Marco Reus u largua para kohe nga kombëtarja e Gjermanisë dhe u mendua se kjo ndodhi për shkak dëmtimi, por ditën e djeshme ai ishte titullar […]
September 11, 2021
Bayern i pamëshirshëm ndaj Leipzig, Chelsea me Lukakun është super
Bayern Munich dhe Chelsea nuk kanë falur. Bavarezët mposhtën RB Leipzig me rezultatin 4-1 në transfertë dhe si zakonisht mes shënuesve nuk mungoi goleadori Robert Lewandowski, […]
September 10, 2021
“Mund të behët Luka Modric i ri”, Bayern Munich firmos me talentin 16-vjeçar
Lovor Zvonarek, talenti kroat që krahasohet me Luka Modric, ka nënshkruar një kontratë afatgjatë me Bayern Munich, për shumën e 1.8 milion eurove. Në marrëveshjes, sipas […]
September 1, 2021
Jerome Boateng tek Lioni për dy sezonet e ardhshme
Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit, Lion njofton se Jerome Boateng do të jetë pjesë e skuadrës deri në vitin 2023. Mbrojtësi gjerman ishte […]
Albanian