September 15, 2021
Debutim perfekt për Sheriff Tiraspol, Dortmundi nuk fal në Stamboll
Sheriff Tiraspoli e ka kthyer në festë debutimin historik në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve duke mposhtur 2-0 në shtëpi Shakhtar Donetskun. Adama Traore […]
September 13, 2021
Salihamidzic i bën presion Michael Zorcit: Rri urtë, se t’i mora yjet e skuadrës
Vazhdojnë polemikat në distancë në rrjetet sociale mes drejtorëve sportiv të dy klubeve më të mëdhenj të futbollit gjerman. Pasi drejtori i Borussia Dortmund, Michael Zorc […]
September 12, 2021
“Reus është mësuar ashtu”, Zorc përvishet ndaj Salihamidzic: Mbylle gojën, kush kujton se je?!
Marco Reus u largua para kohe nga kombëtarja e Gjermanisë dhe u mendua se kjo ndodhi për shkak dëmtimi, por ditën e djeshme ai ishte titullar […]
September 11, 2021
Wolfsburg i Van Bommel nuk ndalet, Dortmund fiton duelin e spektaklit
Wolfsburg nuk ndalet në Bundesliga. “Ujqit” kanë triumfuar në ndeshjen e katërt radhazi në kampionat, në po kaq të luajtura. Rivali i tyre, Greuther Furth, nuk […]
September 8, 2021
93 milion euro për të thyer rekordin, kush është talenti i piketuar nga Liverpool
Liverpool po mendon të bëjë një goditje të madhe në merkato dhe të vendosë një rekord. “The Reds”, sipas asaj që raporton Daily Star, verën e […]
Albanian