September 15, 2021
Cagliari gjen pasardhësin e Semplicit, zyrtarizohet bashkëpunimi me Walter Mazzarrin
Drejtuesit e Cagliarit nuk i kanë pritur mirë rezultatet e skuadrës në këtë start të Serie A (një pikë e vetme në tre ndeshje të luajtura) […]
September 14, 2021
Zyrtare: As te Cagliari nuk durojnë, shkarkohet Leonardo Semplici
Leonardo Semplici nuk është më trajner i Cagliari. Klubi nga Sardenja ka marrë vetëm një pikë në tre javët e para në kampionat dhe humbja 2-3 […]
September 14, 2021
Një tjetër trajner “kokë turku”, klubi i Serie A e shkarkon pas 3 javësh kampionat
Ditë shkarkimesh në Serie A. Hellas Verona largoi trajnerin Eusebio Di Francesco, ndërkohë që të nëjjtën gjë ka bërë edhe Cagliari me kreun e pankinës. Gianluca […]
September 14, 2021
Tronditje pankinash në Serie A: Shkarkohet i pari, një tjetër në rrezik
Tre ndeshje, tre humbe: Eusebio Di Francesco nuk është më trajner i Hellas Verona. Humbja e djeshme kundër Bologna ka qenë vendimtare. Drejtuesit e klubit italian […]
Albanian