September 16, 2021
Delet i prishnin gjumin, Ronaldo ndryshon vilën luksoze në Manchester
Rikthimi në Manchester ishte vendimi i duhur i Cristiano Ronaldos, por Aventura nuk ka nisur ashtu siç duhet në lagjen e tij. Sulmuesi portugez është dashur […]
September 15, 2021
Cristiano Ronaldo, ai që thyen rekordet, Champions është liga e tij
Nuk kanë fund rekordet që vendos Cristiano Ronaldo. Në ndeshjen e djeshme në Bernë kundër Young Boys, portugezi shënoi golin e radhës në Ligën e Kampioneve, […]
September 13, 2021
Ferguson tregon rolin e tij në transferim: Nuk e shihja dot Ronaldon me fanellën e Manchester City
Në ditën e tij të prezantimit tek Manchester United, Cristiano Ronaldo theksoi se ish trajneri i tij Alex Ferguson, kishte luajtur një rol vendimtar për ta […]
September 11, 2021
Chiellini: Cristiano Ronaldo e shkuara, ky është Juventusi i Paulo Dybala!
Giorgio Chiellini, kapiteni i Juventusit, mendon se ndaj Napolit e meritonin një pikë. Qendërmbrojtësi, pas duelit të transmetuar në Oversport, për DAZN tha: “Ekipi ishte i […]
September 11, 2021
Ronaldo shkëlqen në Manchester: Rikujtova pse ky stadium quhet “Teatri i ëndrrave”
Cristiano Ronaldo debutoi sot me Manchester United përballë Newcastle United. Portugezi realizoi dygolësh në ndeshjen e tij të parë pas rikthim me fanellën e Red Devils […]
September 11, 2021
Vjen momenti i Cristiano Ronaldos tek Manchester United
Cristiano Ronaldo do të debutojë për herë të dytë me Manchester United këtë fundjavë përballë Newcastle United. Trajneri i Red Devils, Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar […]
September 10, 2021
Allegri: CR7 s’donte të luante për Juventusin, s’ka kuptim të shohim prapa
Massimiliano Allegri, trajneri i Juventusit, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Napolit është ngacmuar sërish për Cristiano Ronaldon. Tekniku i bardhezinjve është treguar […]
September 9, 2021
Ronaldo ankohet për privatësinë: Ndjehem si në burg, është e vështirë të jesh person publik
Një burg luksi, por sërish burg mbetet. Kështu ndjehet Ronaldo në jetën e tij dhe këtë e ka deklaruar në një intervistë për mediat angleze: “Nuk […]
September 7, 2021
Ronaldo: Juve e fortë edhe pa CR7, Ibra shkëmb! Titulli? Ta fitoje Interi
Ronaldo Fenomeni është një nga sulmuesit më të mëdhenj dhe sigurisht ai nuk e harron Interin dhe kampionatin Italian. Së fundmi presidenti i Rayo Vallecano ka […]
September 5, 2021
Moratti: CR7 e bëri detyrën, Juventusi jo! Kur sheh PSG-në mbetesh pa fjalë…
Në një intervistë të dhënë për “Messaggero”, ish-presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka vlerësuar pozitivisht paraqitjet e Cristiano Ronaldos në Itali dhe ka shënjestruar drejtuesit […]
September 4, 2021
Vrioni: Vieri pika ime e dobët, CR7 më ka thënë një sekret! WSG Tirol perfekt për mua
Giacomo Vrioni e ka nisur mirë sezonin në Austri, ku është pjesë e WSG Tirol. Në pesë ndeshje sulmuesi shqiptar ka shënuar 3 gola dhe së […]
September 2, 2021
Çmenduri për biletat, tani kushtojnë deri në 3000 euro prej Cristiano Ronaldos
Cristiano Ronaldo çoi peshë tifozët e Manchester United. Sulmuesi u ble te Juventusi dhe direkt ka pasur ndikim në kampin e “Djajve të kuq”. Të shtunën […]
September 2, 2021
“Cristiano Shpulla” dhe uniku Pepe te festa e rekordit, “çuditë” në Portugali-Irlandë
Rekord i vendosur, nerva dhe festë e veçantë në golin e fitores së Portugalisë. Cristiano Ronaldo ishte në qendër të vëmendjes në duelin e fituar kundër […]
September 2, 2021
Askush si ai, Ronaldo s’njeh limite: 111 gola me ekipin kombëtar
Nuk kanë fund rekordet e Cristiano Ronaldo: kundër Irlandës në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës 2022, portugezi shënoi dopietë duke arritur 111 gola me fanellën […]
July 24, 2021
Juventus është shpresëplotë që Cristiano Ronaldo do të qëndrojë
Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved ka zbuluar se klubi po pret kthimin e Cristiano Ronaldos në stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të […]
Albanian