September 11, 2021
Hiqet dënimi i FIFA-s, lojtarët brazilianë gati për të luajtur këtë fundjavë
Fifa ka marrë vendimin për të lënë të lirë futbollistët brazilianë, të luajnë në ndeshjet e kësaj fundjave në kampionat. Klubet e Premier Ligës, do lejohen […]
September 8, 2021
Japonia heq dorë, Botërori i Klubeve rrezikohet dhe FIFA vihet në siklet
Botërori për klubet rrezikon të mos zhvillohet. Japonia ka hequr dorë nga zhvillimi i këtij kompeticioni të përvitshëm. Shkak është bërë situata e rëndë e krijuar […]
September 4, 2021
Shpërthen Tebas: Nuk po dinë më ç’të shpikin për të fundosur kampionatet!
Javier Tebas, presidenti LaLiga, nuk ka duruar dot pas intervistës së Arsene Ëenger në lidhje me zhvillimin e Kampionatit Botëror çdo dy vite. Spanjollit ende nuk […]
September 3, 2021
Hungari-Angli: FIFA po heton thirrjet raciste ndaj lojtarëve anglez në “Puskas Arena”
FIFA po heton thirrjet raciste ndaj lojtarëve anglez gjatë fitores së djeshme ndaj Hungarisë 4-0, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Lojtarët që ishin pre […]