September 8, 2021
Kualifikueset e “Katar 2022”: Franca rikthehet te fitorja, Holanda e Norvegjia “makineri” golash
Franca është rikthyer te fitorja, ndërkohë që Holanda ka ndarë shapin nga sheqeri në duelin me Turqinë. Kampionët e botës bënë detyrën ndaj Finlandës, duke fituar […]
September 7, 2021
Paraqitjet zhgënjyese të Francës, Pogba: Nuk jemi më ekipi më i fortë në botë
Paraqitja zhgënjyese e Francës në Euro2020 po vazhdon edhe në kualifikueset e Botërorit 2022. “Gjelat” në vetëm katër ditë kanë marrë dy barazime radhazi kundër Bosnjes […]
September 7, 2021
Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”: Franca e “dënuar”, spikat Holandë-Turqi
Sot zbresin në fushë kombëtaret për ndeshjet kualifikuese të Botërorit Katar 2022. Në grupin G, sfidë direkte për vendin e parë është ajo mes Holandës dhe […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Franca ngec ndaj Ukrainës, Holanda “shkërmoq” Malin e zi
Franca nuk ia ka dalë të fitojë në transfertë kundër Ukrainën, kurse Holanda ndaj Malit të Zi ka bërë detyrën dhe ka fituar me rezultatin 4-0. […]
September 4, 2021
Në kombëtare e dine të dëmtuar, Mbappe stërvitet normalisht te PSG
Franca shkon në Ukrainë pa Mbappe. Bas barazimit zhgënjes 1-1 kundër Bosnjës, francezët shkojnë në Kiev pa yllin e skuadrës, që u largua të enjten nga […]