September 8, 2021
Viti 2021, Memphis Depay më shumë “gola” sesa ndeshje
Për njerëzimin viti 2021 është viti i vaksinës. Për Memphis Depay gjithashtu. Sulmuesi holandez është duke shkëlqyer si me Barcelonën, ashtu edhe me kombëtaren e Holandës. […]
September 8, 2021
Kualifikueset e “Katar 2022”: Franca rikthehet te fitorja, Holanda e Norvegjia “makineri” golash
Franca është rikthyer te fitorja, ndërkohë që Holanda ka ndarë shapin nga sheqeri në duelin me Turqinë. Kampionët e botës bënë detyrën ndaj Finlandës, duke fituar […]
September 7, 2021
Louis van Gaal kundër gazetarëve: Skema 3-5-2 mund të jetë sulmuese
Gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes kundër Turqisë, trajneri i Holandës, Louis van Gaal nuk e ka pritur mirë pyetjen e një gazetari në […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Franca ngec ndaj Ukrainës, Holanda “shkërmoq” Malin e zi
Franca nuk ia ka dalë të fitojë në transfertë kundër Ukrainën, kurse Holanda ndaj Malit të Zi ka bërë detyrën dhe ka fituar me rezultatin 4-0. […]
September 4, 2021
Serbi-Itali finalja e madhe e Kampionatit Europian të Volejbollit, vetëm në Oversport
Italia, për femra, është skuadra e dytë finaliste e Kampionatit Europian të Volejbollit 2021. Skuadra “axurre” ka mposhtur 3-1 Holandën në ndeshjen gjysmëfinale të zhvilluar në […]
September 2, 2021
“Kujdes me Van Dijk”, tifozi që tenton “selfie”-n merr reagimin e papritur
Virgil Van Dijk nuk është i mirë vetëm për sparkata në fushë, pasi di të bëjë të tilla edhe jashtë. Pas ndeshjes me Norvegjinë, që Holanda […]