September 16, 2021
ANALIZA/ Inter-Real Madrid, Ancelotti zuri “shah mat” Inzaghin
Është e vërtetë që Reali i Madridit u dominua për një pjesë të madhe të ndeshjes nga Interi i Simone Inzaghit, i cili e zbriti ekipin […]
September 16, 2021
Ancelotti: Vuajtëm me Interin! Kujdes në këtë grup, e patë si fitoi Sheriff Tiraspol
Real Madrid fitoi plot vuajtje ndaj Interit në Champions League. Një gol i Rodrygo në fund të takimit ishte vendimtar, ndërkohë që pas ndeshjes foli trajneri […]
September 16, 2021
Inzaghi: Nëse luajmë kështu, kualifikimin nuk e vëmë në diskutim
Simone Inzaghi është shfaqur i mërzitur pas humbjes së minutave të fundit kundër Realit të Madridit: “Duhet të ishim më të kujdeshshëm, mungonte vetëm një minutë. […]
September 15, 2021
Milan e Inter e nisin me humbje, Manchester City tenis me Leipzig
Një aksion model në minutat e fundit të ndeshjes, i finalizuar në gol nga Rodrygo, ka vendosur fatin e sfidës Inter-Real Madrid. Spanjollët fitojnë minimalisht 1-0 […]
September 15, 2021
Presidenti Zhang motivon skuadrën, 37 mijë bileta të shitura për sfidën ndaj Realit
Presidenti i Interit, Steven Zhang ka dashur t’i japë një mesazh të fortë të gjithë ambientit zikaltër, duke mbledhur në një takim online të gjithë lojtarët, […]
September 15, 2021
Milani rikthehet të luajë në Champions pas 7 vitesh, Inter-Real Madrid një tjetër përballje gjigandësh
Milani dhe Interi do të bëjnë debutimin e tyre sezonal në Ligën e Kampioneve mbrëmjen e sotme. Kampionët e Italisë do të presin në “San Siro” […]
September 14, 2021
Inzaghi: Interit i duhet ndeshja perfekte ndaj Realit, Ancelotti trajner i madh
Champions League për Interin nis me një ndeshje të vështirë kundër Real Madrid, në Milano. Në prag të duelit që luhet nesër prej orës 21:00, trajneri […]
September 14, 2021
Interi kërkon me ngulm portierin Onana, gjiganti spanjoll e rivalizon
Samir Handanovic është drejt fundit të karrierës dhe nuk ofron më garancinë e mëparshme. Interi duhet të gjejë një tjetër portier për të zëvendësuar sllovenin. Andre […]
September 13, 2021
Mjekët zikaltër konfirmojnë: Dëmtim i rëndë për Sensin, të paktën një muaj larg fushës
Lajme të këqija në kampin zikaltër. Dyshimet e djeshme në lidhje me dëmtimin e Stefano Sensit në ndeshjen kundër Sampdorias, janë konfirmuar sot nga analizat mjekësorë […]
September 12, 2021
Simone Inzaghi i mërzitur: Duhet ta kishim mbyllur ndeshjen
Është i mërzitur Simone Inzaghi për ndalesën e parë me Interin dhe këtë nuk e fsheh: “Jam i mërzitur, sepse një ndeshje të tillë,l mund dhe […]
September 12, 2021
Interi humb shkëlqimin dhe kreun, vetëm barazim në transfertën ndaj Sampdorias
Është mbyllur në barazim 2-2 sfida Sampdoria-Inter në stadiumin “Marassi” e transmetuar live në Oversport. Megjithëse të dyja skuadrat kërkuan suksesin, tashmë duhet të kenaqen me […]
September 12, 2021
Interi kryeson 2-1 përballë Sampdorias, Lautaro shënon në fund të pjesës së parë
Është mbyllur me rezultatin 1-2 pjesa e parë e takimit mes Sampdorias dhe Interit. Të parët që kaluan në avantazh kanë qënë zikaltërit me një gol […]
September 12, 2021
Lautaro titullar në sulmin zikaltër, e diela e Serie A nis me Sampdoria-Inter në Oversport 1
Sampdoria-Inter do të jetë sfida e parë e ditës së sotme në Serie A, që do të transmetohet Live në kanalin Oversport 1 në orën 12.30. […]
September 11, 2021
Inzagi: Mendjen tek sfida me Sampdorian, më pas fokusohemi te Reali
Pas sukseseve kundër Genoas dhe Veronas dhe pushimit për shkak të ndeshjeve ndërkombëtare, Interi i Simone Inzaghit do të rifillojë kampionatin në transfetën kundër Sampdorias me […]
September 10, 2021
Vidal ankohet për kalendarin: 3 ndeshje në 8 ditë është një çmenduri
Mesfushori i Interit, Arturo Vidal ka komentuar për mediat kilene humbjen përballë Kolumbisë në kualifikueset e Kupës së Botës, duke theksuar se një rol të madh […]
September 9, 2021
Candreva mbetet zikaltër: Interi skuadra favorite për të fituar Serie A
Ndeshja e të dielës mes Sampdorias dhe Interit ka një shije të veçantë për Antonio Candrevan, që përgatitet për të zbritur në fushën e lojës për […]
September 7, 2021
Amerikano-Jugorët shqetësojnë Interin, por Dzeko dhe Sensi janë gati për Sampdorian
Ashtu si në debutimin në “San Siro” kundër Genoas, pa Lautaro (atëherë i skualifikuar) dhe pa Correa (ishte akoma te Lazio), por me Dzeko të mbështetur […]
September 7, 2021
Zhvillime për pistën Brozoviç, babai-agjent është në Milano për rinovimin
Pas Lautaro Martinez, radha e Brozoviç për të arritur marrëvehjen e rinovimit. Tratativat e klubit zikaltër nuk mbarojnë me mbylljen e merkatos. Hapi tjetër është rinovimi […]
September 7, 2021
Rikthehet Serie A në fundjavë në Oversport, syte nga Napoli-Juventus dhe Milan-Lazio
Pas pushimit 2 javvor për shkak të ndeshjeve kualifikuese të Kupës së Botës, Katar 2022, këtë fundjavë do të rikthehet në fushën e blertë dhe në […]
September 7, 2021
Ronaldo: Juve e fortë edhe pa CR7, Ibra shkëmb! Titulli? Ta fitoje Interi
Ronaldo Fenomeni është një nga sulmuesit më të mëdhenj dhe sigurisht ai nuk e harron Interin dhe kampionatin Italian. Së fundmi presidenti i Rayo Vallecano ka […]
September 6, 2021
Interi blindon portën, Onana do të jetë pasardhësi i Handanovic
Nëse nuk ka ndonjë surprizë të madhe në merkaton e janarit, e ardhmja e Andre Onana është praktikisht e shkruar, do të veshë fanellën e Interit […]
September 4, 2021
Rrëfehet Lukaku: Isha një lojtar i Interit, por ama mendja ime ishte në Londër
Në një intervistë për një television belg, Romelu Lukaku flet për largimin e tij nga Interi dhe transferimin në Londër. “Interi më hoqi nga telashet. Do […]
September 3, 2021
Sacchi “peshon” skuadrat italiane: Juve dhe Inter pa mentalitet europian
Në një intërvistë të dhënë për “Gazzetta dello Sport”, Arrigo Sacchi ka folur për skuadrat italiane që do të marrin pjesë në Ligën e Kampioneve këtë […]
September 3, 2021
Eriksen mbetet pa Champions, Inzaghi tregon listën e lojtarëve
Inzaghi ka zyrtarizuar zgjedhjet e tij përfundimtare për listën e lojtarëve që do të dorëzohet në UEFA. Nga 27 lojtarët e organikës aktuale, tekniku ka zgjedhur […]
September 2, 2021
85 milion në arka, Interi rikuperon financat
Pavarësisht largimeve të Lukaku-t dhe Hakimi-t, duket se drejtuesit zikaltër po vazhdojnë që të mbajnë konkuruese skuadrën falë objektivave të qartë teknikë dhe financiar. Punës shumë […]
September 1, 2021
Lautaro Martinez i pari, Interi tenton të blindojë edhe dy yjet e mesfushës
Jo vetëm rinovimi i Lautaro Martinez, por Inter ka në plan të rinovojë kontratat edhe të futbollistëve të tjerë të rëndësishëm të ekipit. Pas sulmuesit Martinez, […]
August 26, 2021
Pas Correas, Inter do të bëjë disa vlerësime rreth Alexis Sanchez. Në rast largimi mund të afrohet sulmuesi i Sassuolos Scamacca
Me ardhjen gati të sigurt të Joaquin Correa, sulmi i Interit është në rregull nga ana kualitative dhe e numrave. Por sipas mediave italiane, drejtuesit dhe […]
August 21, 2021
Inzaghi: ‘’Dzeko kërkesë e imja pavarsisht Lukakut”. Shpjegon largimin e belgut.
Debutim zyrtar në stolin e Interit për Simone Inzaghi kundrejt Genovës në javën e parë të kampionatit italian. Trajneri ka folur për sfidën në konferencë: “Nuk […]
Albanian