September 9, 2021
Dorëzohen në Brazil: Italia rekordmene absolute, 37 ndeshje pa humbje
Tani tifozët në Brazil duhet të dorëzohen. Me fitoren ndaj Lituanisë, Italia hyri definitivisht në histori me rezultatin e tyre 37 ndeshje pa humbje radhazi. Rekordin […]
September 9, 2021
Bullgari-Bjellorusi për një vend në 1/8 e finales, edhe Republikë Çeke-Itali live në Oversport
Kemi mbërritur në ditën e fundit të ndeshjeve të grupeve të Kampionatit Europian të Volejbolllit për meshkuj që transmetohet live në Oversport. Janë përcaktuar 14 skuadrat […]
September 8, 2021
Përcaktohen çiftet e para të 1/8-ve të finales, kualifikohen favoritët në Eurovolley 2021
Janë përcaktuar çiftet e para të 1/8-ve të finales së Kampionatit Europian të Volejbollit për meshkuj 2021. Poloni-Finlandë dhe Rusi-Ukrainë janë dy sfidat që do të […]
September 8, 2021
Gjermania e Italia e rekordeve triumfojnë me goleada, Belgjika bën detyrën
Gjermania dhe Italia nuk falin. Kampionët e Europës u rikthyen te fitorja, pasi mposhtën 5-0 Lituaninë dhe vijojnë serinë e ndeshjeve pa humbje. Moise Kean realizoi […]
September 6, 2021
Mancini: Topi nuk do të shkojë në rrjetë, duhet të jemi “vrasës” para porte
Roberto Mancini, trajneri i Italisë, ka folur pas ndeshjes që kampionët e Europës barazuan në transfertë me Zvicrën. Italiani është i zhgënjyer për faktin që nuk […]
September 5, 2021
Kualifikueset e Katar 2022: Gjermania e Polonia të pamëshirshme, ngec Italia e rekordeve
Gjermania dhe Polonia kanë fituar me goleada, kurse Italia kampione Europe ngeci në një barazim 0-0 në transfertë me Zvicrën. Jorginho u ndal edhe nga 11 […]
September 4, 2021
Mancini bën kurthin për Zvicrën, gati Zaniolo e Pellegrini
Barazimi kundër Bullgarisë në kualifikueset e Kupës së Botës, ndeshja e parë 53 ditë pas triumfit në Euro 2020, ka bërë që të bien sirenat e […]
September 4, 2021
Serbi-Itali finalja e madhe e Kampionatit Europian të Volejbollit, vetëm në Oversport
Italia, për femra, është skuadra e dytë finaliste e Kampionatit Europian të Volejbollit 2021. Skuadra “axurre” ka mposhtur 3-1 Holandën në ndeshjen gjysmëfinale të zhvilluar në […]
September 3, 2021
35 ndeshje pa humbje, Italia e Mancinit vendos rekorde
Nuk mund të thuhet se rikthimi në fushën e blertë i Italisë pas fitimit të Kampionatit Europian 2020 shkoi në mënyrën më të mirë, pasi barazimi […]
September 2, 2021
Italia për thellimin e rekordit, Mancini u beson kampionëve ndaj Bullgarisë
Perfeksioni duhet të vazhdojë! Italia e Roberto Mancinit zbret në fushën e blertë sonte si kampione Europe. Ora 20:45 do i ngulë shumicën e italianëve para […]