September 15, 2021
Allegri: Duhët të përmirësohemi, ishim mirë ndaj Malmo! Milani shumë i fortë
Massimiliano Allegri, trajneri i Juventusit, pas fitores së mbrëmshme në Champions League kundër Malmo, ka deklaruar për Sport Mediaset: “Kur luan në Champions gjithmonë ka pak […]
September 14, 2021
Bayern i tregon muskujt Barcelonës, Juventusi dhe Chelsea nuk falin në Champions
Bayern Munich ka treguar edhe një herë forcën kundër Barcelonës, duke fituar me rezultatin 3-0 në “Camp Nou”. Me të njëjtat shifra ka triumfuar edhe Juventusi […]
September 14, 2021
“Lokomotiva”, surprizat dhe Juventusi “pikiatë”: Situata në Serie A pas 3 javësh
Kanë përfunduar tre javët e para në Serie A. Skuadrat italiane na kanë dhuruar shumë emocione gjatë këtyre tre javëve dhe shumë ndeshje kanë përfunduar ashtu […]
September 14, 2021
Vieri: Juve të luajë mirë, ndaj ka fanellë të rëndë! Edhe Napoli për titull
Juventusi e ka nisur në mënyrën më të keqe kampionatin. Bardhezinjtë kanë marrë vetëm një pikë në tre ndeshje dhe pas humbjes kundër Napolit, ka folur […]
September 13, 2021
Allegri: Szczesny nuk preket, e kemi “recetën” për Malmon! Çerekfinalet në Champions, detyrim
Massimiliano Allegri kërkon që Juventusi i tij të reagojë në Champions League, pas humbjes së fundit ndaj Napolit në Serie A. Tekniku doli sot para mediave […]
September 13, 2021
Juventus pa Chiesa dhe Bernardeschi kundër Malmos, rikthehen ata që munguan kundër Napolit
Federico Chiesa do të mungojë edhe në sfidën e nesërme në Ligën e Kampioneve që Juventusi do të luajë kundër Malmos. Mesfushori bardhezi nuk është grumbulluar […]
September 13, 2021
Szczesny fut në dilema Juventusin, dy emra të njohur në “skaner” që tani
Juventusi u mposht nga Napoli dhe në shënjestër është vënë menjëherë portieri Szczesny. Polaku gaboi te goli barazimit dhe tashmë kanë nisur të qarkullojnë zëra për […]
September 12, 2021
Zënkë mes trajnerëve pas Napoli-Juve, Spalletti-Allegrit: Mos më bëj moral
Napoli-Juventus, një sfidë plot emicione në fushë dhe shumë nervozizëm jashtë saj, madje ka patur edhe një debat mes dy trajnerëve Allegri dhe Spalletti në përfundim […]
September 12, 2021
“Zonja e vjetër” në krizë, drama juventine kuptohet në statistikat e ndeshjes kundër Napolit
Jo, kështu nuk e priste askush. Një pikë nga 9 të mundshmet, një skuadër që nuk njihet në fushën e blertë, pa pika referimi dhe me […]
September 11, 2021
Chiellini: Cristiano Ronaldo e shkuara, ky është Juventusi i Paulo Dybala!
Giorgio Chiellini, kapiteni i Juventusit, mendon se ndaj Napolit e meritonin një pikë. Qendërmbrojtësi, pas duelit të transmetuar në Oversport, për DAZN tha: “Ekipi ishte i […]
September 11, 2021
Allegri: Paguam për gabimet, lojtarët nuk i qortoj! Po bëjnë hapa gjigantë përpara
Massimiliano Allegri sigurisht nuk është i lumtur pas humbjes që Juventusi pësoi kundër Napolit, ndeshje që u transmetua ekskluzivisht në Oversport në Shqipëri e Kosovë. Tekniku […]
September 11, 2021
Napoli i pandalshëm, një fotograf përmbys Juventusin e shpërfytyruar të Allegrit
Tre ndeshje, tre fitores: Napoli nuk ndalet as nga Juventusi, që u dorëzua në “Diego Armando Maradona” në një ndeshje të dobët që u dominua krejtësisht […]
September 11, 2021
Napoli mesazh tifozëve në rrjetet sociale: E dimë që jeni me ne
“Ne do të luajmë të mbështetur nga tifozët tanë të mrekullueshëm, nga të gjithë ju! Nga ata që do të jenë të pranishëm në stadium dhe […]
September 11, 2021
Sytë nga Napoli-Juventus në Oversport, pavarësisht mungesave spektakli është i garantuar
Superndeshja e ditës së sotme të Serie A është padiskutim, përballja Napoli-Juventus në orën 18.00. Një rivalitet historik që ndihet shumë nga tifozeritë e të dyja […]
September 10, 2021
Spalletti: Këto sfida i ëndërron që fëmijë, Anguissa do të luajë titullar
Në konferencën për shtyp, para sfidës kundër Juventusit, trajneri i Napolit, Luciano Spalletti ka folur si e përjetojnë lojtarët ndeshjen: “Ai që e ka ëndërruar topin […]
September 10, 2021
Allegri: CR7 s’donte të luante për Juventusin, s’ka kuptim të shohim prapa
Massimiliano Allegri, trajneri i Juventusit, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Napolit është ngacmuar sërish për Cristiano Ronaldon. Tekniku i bardhezinjve është treguar […]
September 10, 2021
Formacion për t’u shpikur, por Allegri nuk e bën dramë: Gati për Napolin
Ndeshja e madhe e javës së tretë të Serie A vendos përballë Napolin e Luciano Spallettit dhe Juventusin e Massimiliano Allegrit në stadiumin “Maradona” në orën […]
September 10, 2021
Statistikat e Napoli-Juventus: Spalletti kërkon rekordin, Allegri të thyejë tersin
Napoli do të përballet me Juventusin në stadiumin “Maradona” të shtunën në orën 18.00, një sfidë që do të transmetohet Live në Oversport 1. Rikthehet përballja […]
September 8, 2021
Juventusi me plan të qartë, piketon objektivin kryesor në merkato
Aurelien Tchouameni, ky është objektivi kryesor që Juventusi ka për verën e ardhshme. Mesfushori qendror i Monaco u tentua edhe tani. Gjithsesi, që të kryhej transferimi […]
September 8, 2021
Mckennie nën akuzë, SHBA e largon nga kombëtarja për shkeljen e protokollit
Weston McKennie tërheq sërish vëmendjen, këtë herë jo për oferta. Mesfushori i Juventusit është larguar nga grumbullimi i kombëtares së SHBA-ve. Shkak është bërë shkelja e […]
September 7, 2021
Skudrat më të shtrenjta në Europë? Dominim anglez, në “top10” veç Juve nga Serie A
Shumë tifozë pyesin dhe janë të interesuar se kush janë skuadra më të shtrenjta në botë. Për këtë arsye CIES, që është Qendra Ndërkombëtare për Studime […]
September 7, 2021
Napoli, De Laurentiis në sulm: “Ka raste që të vjedhin kampionatin”
Pak ditë para ndeshjes ndaj Juventus, presidenti i Napolit De Laurentiis kthehet të flasë për mediat për të kaluarën dhe të tashmen e klubit: “Të ardhmen […]
September 7, 2021
Rikthehet Serie A në fundjavë në Oversport, syte nga Napoli-Juventus dhe Milan-Lazio
Pas pushimit 2 javvor për shkak të ndeshjeve kualifikuese të Kupës së Botës, Katar 2022, këtë fundjavë do të rikthehet në fushën e blertë dhe në […]
September 6, 2021
Revolucion te Juventusi, Locatelli dhe Kean titullarë kundër Napolit?
Pas 5 ditësh do të luhet në stadiumin “Maradona” Napoli-Juventus, sfidë që do të transmetohet live në Oversport. Spalletti dhe Allegri po nxehin motorët për këtë […]
September 5, 2021
Moratti: CR7 e bëri detyrën, Juventusi jo! Kur sheh PSG-në mbetesh pa fjalë…
Në një intervistë të dhënë për “Messaggero”, ish-presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka vlerësuar pozitivisht paraqitjet e Cristiano Ronaldos në Itali dhe ka shënjestruar drejtuesit […]
September 2, 2021
“Ekip i shkatërruar, Agnelli katastrofa perfekte”, shpërthejnë ultrasit e Juves
2 banderola të vendosura nga grupi i tifozëve ultras Viking, në kangjellat e jashtme të stadiumit “Allianz” kontesojnë zgjedhjet e klubit bardhezi në merkato dhe kritikojnë […]
September 1, 2021
Roma “mbretëresha” e merkatos në Serie A, Juventus ngel në klasë
Merkatoja është mbyllur zyrtarisht dhe deri në janar skuadrat e Serisë A do të vazhdojnë me organikën aktuale, me transferimet e kryera, të mira apo jo, […]
August 26, 2021
Juventus, Ramsey ka refuzuar çdo lloj destinacioni për t’u larguar nga skuadra italiane: refuzimet e tij kanë bllokuar merkaton e skuadrës italiane
Mesfushori uellsian, Ramsey ka pësuar ditën e djeshme një dëmtim muskular që do ta lërë jashtë fushave të lojës për disa javë. Uellsiani ndërkohë ka refuzuar […]
July 24, 2021
Juventus është shpresëplotë që Cristiano Ronaldo do të qëndrojë
Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved ka zbuluar se klubi po pret kthimin e Cristiano Ronaldos në stërvitje me pjesën tjetër të shokëve të tij të […]
Albanian