September 16, 2021
Renditja e FIFA-s: Shqipëria “+3”, pozicion historik për Kosovën! Anglia në podium
Shqipëria ngjitet me tre shkallë në renditjen e FIFA-s për muajin shtator. Qeveria e futbollit botëror ka publikuar renditjen e përditësuar dhe fitoret me San Marinon […]
September 8, 2021
Kosova kapitullon ndaj Spanjës në Prishtinë, Greqia i bën gjëmën Suedisë
Spanja është shumë e fortë për Kosovën. Iberikët triumfuan në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultatin e pastër 2-0 dehe i gëzohen edhe humbjes që Suedia rivale […]
September 5, 2021
Muriqi i heq fitoren Greqisë në shtesë, Spanja rikthehet me “poker” ndaj Gjeorgjisë
Kosova ka barazuar ndaj Greqisë me rezultatin 1-1, ndërkohë që Spanja që është në grup me Dardanët ka reaguar pas humbjes me Suedinë dhe ka mposhtur […]
September 2, 2021
Kosova ia del me një autogol, thyen Gjeorgjinë dhe merr 3 pikët e para
Kosova ka marrë fitoren e parë në kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Dardanët e drejtuar nga Bernard Challandes mposhtën Gjeorgjinë me rezultatin minimal 1-0 në transfertë. […]
Albanian