September 13, 2021
Bale bën me dhimbje koke Ancelottin, dëmtimi në tendinë e lë një muaj jashtë
Gareth Bale ka pësuar një dëmtim dhe do të mungojë për disa kohë, madje mund të humbasë ndeshjet e Uellsit në tetor. Sipas asaj që shkruajnë […]
September 12, 2021
Celta Vigo “pickon” lehtë, Real Madrid i kthehet me “manita”
Real Madrid ka triumfuar me rezultatin 5-2 kundër Celta Vigo në shtëpi, por miqtë nuk është se ua bënë të lehtë. Ata shënuan që në minutën […]
September 8, 2021
Javier Tebas po e tepron: Iku Leo Messi nga LaLiga? Kemi të rinj si Vinicius
Javier Tebas, presidenti i LaLiga, ka bërë së fundmi një koment për largimin e Leo Messit nga Barcelona dhe kampionati spanjoll. LaLiga humbet shumë në sytë […]
September 4, 2021
Zyrtare: Radamel Falcao në LaLiga sërish, rikthehet pas 8 vitesh
Radamel Falcao rikthehet pas tetë vitesh në LaLiga. Sulmuesi kolumbian ka nënshkruar ditën e sotme me Rayo Vallecano, klub që ka dalë edhe me njoftim në […]
September 4, 2021
Shpërthen Tebas: Nuk po dinë më ç’të shpikin për të fundosur kampionatet!
Javier Tebas, presidenti LaLiga, nuk ka duruar dot pas intervistës së Arsene Ëenger në lidhje me zhvillimin e Kampionatit Botëror çdo dy vite. Spanjollit ende nuk […]
Albanian