September 16, 2021
Dridhet pankina e Solskjaer, në Manchester mendojnë për Zidane ose Conte
Humbja kundër Young Boysit në Ligën e Kampioneve, pavarësisht golit të shënuar nga Cristiano Ronaldo, mund t’i kushtojë pankinën trajnerit të Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer. […]
September 14, 2021
CR7 s’mjafton për United, Young Boys i përmbys në shtesë! Çmenduri në Sevilla-Salzburg
Champions League nis me surpriza, kartonë të kuq dhe shumë penallti. Manchester United është mposhtur nga Young Boys në Zvicër, me rezultatin 1-2, që normalisht është […]
September 13, 2021
Ferguson tregon rolin e tij në transferim: Nuk e shihja dot Ronaldon me fanellën e Manchester City
Në ditën e tij të prezantimit tek Manchester United, Cristiano Ronaldo theksoi se ish trajneri i tij Alex Ferguson, kishte luajtur një rol vendimtar për ta […]
September 13, 2021
Impakti i Cristiano Ronaldo te Manchester United, Pogba drejt rinovimit
Paul Pogba mund të qëndrojë te Manchester United. Mesfushori, i cili deri më tani nuk kishte pranuar rinovimin, po mediton qëndrimin te “Djajtë e kuq”. “The […]
September 11, 2021
Ronaldo shkëlqen në Manchester: Rikujtova pse ky stadium quhet “Teatri i ëndrrave”
Cristiano Ronaldo debutoi sot me Manchester United përballë Newcastle United. Portugezi realizoi dygolësh në ndeshjen e tij të parë pas rikthim me fanellën e Red Devils […]
September 11, 2021
United “fluturon” me Cristiano Ronaldon, City i përgjigjet me një tjetër portugez
Manchester United ka fituar përballë Newcastle United në stadiumin “Old Trafford” me rezultatin 4-1, ndërkohë që edhe kampionët në fuqi të City nuk falën ndaj Leicester. […]
September 10, 2021
Real Madrid mendon për të ardhmen, Pogba “falas” në 2022
Jo vetëm Mbappe dhe Haaland në orbitën e Real Madridit, por edhe Paul Pogba është shënjestruar nga gjigandët spanjollë për sezonin e ardhshëm. Mesfushorit francez i […]
September 10, 2021
Prezantohet Ronaldo: Rithehem në shtëpi. Do të bëjmë gjëra të mëdha
Cristiano Ronaldo është prezantuar zyrtarisht në “Old Trafford” pak ditë para debutimit të mundshëm kundër Newcastle. Portugezi ka rizbritur në barin e “Teatrit të Ëndrrave” në […]
September 9, 2021
Usain Bolt: Ronaldo supergoditje, mendova rikthimin në pistë
Usain Bolt, tifoz i deklaruar i Manchester United, në një intervistë të dhënë për BBC ka komentuar rikthimin e Cristiano Ronaldos: “Është një blerje e madhe. […]
September 9, 2021
Ronaldo ankohet për privatësinë: Ndjehem si në burg, është e vështirë të jesh person publik
Një burg luksi, por sërish burg mbetet. Kështu ndjehet Ronaldo në jetën e tij dhe këtë e ka deklaruar në një intervistë për mediat angleze: “Nuk […]
September 7, 2021
Nuk e jep asnjë TV. Çmenduri për të parë debutimin, 2500 paund bileta në Man.Utd-Newcastle
Debutimi i Cristiano Ronaldos me fanellën e Manchester United mund të shtyhet me një javë për shkak të karantinës, që e ka detyruar të jetojë i […]
September 7, 2021
Skudrat më të shtrenjta në Europë? Dominim anglez, në “top10” veç Juve nga Serie A
Shumë tifozë pyesin dhe janë të interesuar se kush janë skuadra më të shtrenjta në botë. Për këtë arsye CIES, që është Qendra Ndërkombëtare për Studime […]
September 7, 2021
Gjesti i veçantë i United, kush ka blerë fanellën e Cavanit do të rimbursohet
Edinson Cavani është sulmuesi i shquar uruguajan i cili ka lozuar me skuadra të mirënjohura në karrierën e tij. Për momentin ai është sulmuesi i Manchester […]
September 2, 2021
Çmenduri për biletat, tani kushtojnë deri në 3000 euro prej Cristiano Ronaldos
Cristiano Ronaldo çoi peshë tifozët e Manchester United. Sulmuesi u ble te Juventusi dhe direkt ka pasur ndikim në kampin e “Djajve të kuq”. Të shtunën […]
Albanian