September 16, 2021
Spalletti: Leicester një skuadër eksperte, ta nisim sa më mirë turneun
Luciano Spalletti prezanton kështu debutimin e Napolit në shtëpi në Europa Ligë kundër Leicester: “Do të jetë një ndeshje e fortë. E rëndësishme është që skuadra […]
September 15, 2021
“Kam projekt me 10 miliard €”, De Laurentiis lëshon “bombën”: Ky sistem nuk bën më!
12 klubet u rebeluan dhe menduan të krijojnë Super League, por në fund  pre tyre u tërhoqën. Real Madrid, Juventus dhe Barcelona ëndërrojnë ende, por ka […]
September 14, 2021
Vieri: Juve të luajë mirë, ndaj ka fanellë të rëndë! Edhe Napoli për titull
Juventusi e ka nisur në mënyrën më të keqe kampionatin. Bardhezinjtë kanë marrë vetëm një pikë në tre ndeshje dhe pas humbjes kundër Napolit, ka folur […]
September 12, 2021
Zënkë mes trajnerëve pas Napoli-Juve, Spalletti-Allegrit: Mos më bëj moral
Napoli-Juventus, një sfidë plot emicione në fushë dhe shumë nervozizëm jashtë saj, madje ka patur edhe një debat mes dy trajnerëve Allegri dhe Spalletti në përfundim […]
September 12, 2021
“Zonja e vjetër” në krizë, drama juventine kuptohet në statistikat e ndeshjes kundër Napolit
Jo, kështu nuk e priste askush. Një pikë nga 9 të mundshmet, një skuadër që nuk njihet në fushën e blertë, pa pika referimi dhe me […]
September 11, 2021
Spalleti: Koulibaly i jashtëzakonshëm, Napoli im e meritoi totalisht fitoren
Napoli mposhti Juventusin, në një ndeshje që u transmetua drejtpërdrejt në Oversport. Skuadra e Luciano Spalleti e dominoi takimin dhe trajneri i skuadrës “Axurre” foli pas […]
September 11, 2021
Allegri: Paguam për gabimet, lojtarët nuk i qortoj! Po bëjnë hapa gjigantë përpara
Massimiliano Allegri sigurisht nuk është i lumtur pas humbjes që Juventusi pësoi kundër Napolit, ndeshje që u transmetua ekskluzivisht në Oversport në Shqipëri e Kosovë. Tekniku […]
September 11, 2021
Napoli i pandalshëm, një fotograf përmbys Juventusin e shpërfytyruar të Allegrit
Tre ndeshje, tre fitores: Napoli nuk ndalet as nga Juventusi, që u dorëzua në “Diego Armando Maradona” në një ndeshje të dobët që u dominua krejtësisht […]
September 11, 2021
Napoli mesazh tifozëve në rrjetet sociale: E dimë që jeni me ne
“Ne do të luajmë të mbështetur nga tifozët tanë të mrekullueshëm, nga të gjithë ju! Nga ata që do të jenë të pranishëm në stadium dhe […]
September 11, 2021
Sytë nga Napoli-Juventus në Oversport, pavarësisht mungesave spektakli është i garantuar
Superndeshja e ditës së sotme të Serie A është padiskutim, përballja Napoli-Juventus në orën 18.00. Një rivalitet historik që ndihet shumë nga tifozeritë e të dyja […]
September 10, 2021
Spalletti: Këto sfida i ëndërron që fëmijë, Anguissa do të luajë titullar
Në konferencën për shtyp, para sfidës kundër Juventusit, trajneri i Napolit, Luciano Spalletti ka folur si e përjetojnë lojtarët ndeshjen: “Ai që e ka ëndërruar topin […]
September 10, 2021
Formacion për t’u shpikur, por Allegri nuk e bën dramë: Gati për Napolin
Ndeshja e madhe e javës së tretë të Serie A vendos përballë Napolin e Luciano Spallettit dhe Juventusin e Massimiliano Allegrit në stadiumin “Maradona” në orën […]
September 10, 2021
Statistikat e Napoli-Juventus: Spalletti kërkon rekordin, Allegri të thyejë tersin
Napoli do të përballet me Juventusin në stadiumin “Maradona” të shtunën në orën 18.00, një sfidë që do të transmetohet Live në Oversport 1. Rikthehet përballja […]
September 9, 2021
Chiesa në dyshim për Napolin, Allegri me dhimbje koke
Problemi muscular i Chiesas po mban në alarm, Massimiliano Allegrin dhe gjithë Juventusin, sepse ky është një moment kyç në sezonin e filluar keq nga skuadra […]
September 7, 2021
Napoli, De Laurentiis në sulm: “Ka raste që të vjedhin kampionatin”
Pak ditë para ndeshjes ndaj Juventus, presidenti i Napolit De Laurentiis kthehet të flasë për mediat për të kaluarën dhe të tashmen e klubit: “Të ardhmen […]
September 6, 2021
Revolucion te Juventusi, Locatelli dhe Kean titullarë kundër Napolit?
Pas 5 ditësh do të luhet në stadiumin “Maradona” Napoli-Juventus, sfidë që do të transmetohet live në Oversport. Spalletti dhe Allegri po nxehin motorët për këtë […]
September 2, 2021
Meret i dëmtuar, Ospina në Kolumbi. Alarm te Napoli për portën
Lajmi i keq për Napolin është dëmtimi i Alex Meret. Një rrufe në qiell të hapur për një portier që ishte rikthyer fuqishëm nën urdhrat e […]
July 24, 2021
Napoli: ndeshje mike me Wisla Krakow ne 4 gusht
Napoli do të luajë kundër Wisla Krakow në stadiumin Henryk Reyman më 4 gusht, i cili do te nis në 18:00 CEST. Pas Bayern Munchen, do […]
Albanian