September 16, 2021
Media franceze kryqëzon PSG-në: Messi dhe Neymar nuk ndihmuan skuadrën
Kishte shumë pritshmëri për t’i parë për herë të parë bashkë Messin, Neymarin dhe Mbappenë. Pochettino i zbriti të tre si titullarë kundër Brugges dhe e […]
September 14, 2021
Çështja Mbappe, Leonardo: Reali nuk bëri ofertën e duhur, s’e imagjinojmë të na ikë
Kylian Mbappe prej kohësh lidhet me një kalim te Real Madrid, që këtë verë tentoi ta ofronte për shumën e 180 milion eurove. PSG nuk e […]
September 11, 2021
PSG nuk ka kundërshtarë në Francë, Clermonte i Rashanit dorëzohet pa kushte
PSG marshon në Ligue 1 dhe ekipi i radhës që u dorëzua para superfuqisë së tyre ishte Clermonte. Parisienët triumfuan me rezultatin 4-0 dhe protagonist ishte […]
September 11, 2021
Rikthehet Kylian Mbappe për PSG, por disa yje të skuadrës nuk do të zbresin sot në fushë
PSG-ja do të luajë sonte në orën 17.00 ndeshjen e radhës në kampionat kundër Clermont. Skuadra pariziene ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për këtë […]
September 7, 2021
Skudrat më të shtrenjta në Europë? Dominim anglez, në “top10” veç Juve nga Serie A
Shumë tifozë pyesin dhe janë të interesuar se kush janë skuadra më të shtrenjta në botë. Për këtë arsye CIES, që është Qendra Ndërkombëtare për Studime […]
September 6, 2021
Milionerët e PSG-së vishen “firmato”, Christian Dior do krijojë kostumet zyrtare
Skuadra e Paris Saint-Germain me të gjithë yjet e saj, do të veshë rroba të stiluara nga firma Christian Dior duke filluar që nga ky sezon. […]
September 5, 2021
Moratti: CR7 e bëri detyrën, Juventusi jo! Kur sheh PSG-në mbetesh pa fjalë…
Në një intervistë të dhënë për “Messaggero”, ish-presidenti legjendar i Interit, Massimo Moratti, ka vlerësuar pozitivisht paraqitjet e Cristiano Ronaldos në Itali dhe ka shënjestruar drejtuesit […]
September 4, 2021
Milani nuk po e bind dot Kessie, GDS: PSG po tenton transferimin
Franck Kessie me shumë mundësi do të largohet nga Milani. Mesfushori ka edhe një vit kontarët dhe deri më tani bisedimet për rinovimin nuk kanë shkuar […]
Albanian