September 11, 2021
Mourinho: Është në ADN-në time, dua të fitoj sa më shpejt të jetë e mundur
Jose Mourinho nesër do të arrijë numrin e 1000 pankinave zyrtare në karrierë dhe për ta festuar këtë event, Roma ka shpërndarë në rrjetet zyrtare sociale […]
September 9, 2021
Mourinho ndihet roman: Skuadra është si unë, projekti shumë ambicioz
“Shpresoj që skuadra të bëhet ashtu siç jam unë. Të gjithë lojtarët duhet ta ndjejnë që unë do jap çdo gjë timen për Romën. Të gjithë […]
September 7, 2021
Roma kërkon mesfushorin Zakaria: është ai objektivi për Janarin
Denis Zakaria është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Borussia Monchengladbach dhe kombëtares së Zvicrës. Kontrata lojtarit me ekipin gjerman i skadon në 30 Qershor […]
September 3, 2021
Efekti Abraham te Roma, drejtuesit në hall me çështjen e rinovimeve
Sulmuesi Tammy Abraham ishte blerja më e bujshme e kësaj merkatoje vere për Romën. Ai tashmë është një ndër lojtarët më të paguar të klubit. Rroga […]
September 3, 2021
1000 ndeshje si trajner për Mourinho, në Romë i kërkojnë titullin
Në ndeshjen e ardhshme kundër Sassuolo-s në kampionat Mourinho do të arrijë një rekord të veçantë në karrierë, plot 1000 ndeshje si trajner. Në 23 shtator […]
September 1, 2021
Roma “mbretëresha” e merkatos në Serie A, Juventus ngel në klasë
Merkatoja është mbyllur zyrtarisht dhe deri në janar skuadrat e Serisë A do të vazhdojnë me organikën aktuale, me transferimet e kryera, të mira apo jo, […]
July 24, 2021
Mourinho ka vendosur tetë lojtarë të Romës në shitje
Jose Mourinho filloi seancën e tij të parë stërvitore me Romën në 8 korrik, por ai tashmë ka identifikuar disa lojtarë që ai dëshiron të largohen […]