September 15, 2021
Mourinho: Kemi vend për përmirësime, do të provojmë të fitojmë Konferencë Ligën
Në vigjilje të ndeshjes së parë të grupeve të Konferencë Ligës kundër Cska Sofias, Jose Mourinho kërkon të ulë entuziazmin: “5 fitore nuk janë 50. Nuk […]
September 13, 2021
Mourinho “show”: Po vrapoja si fëmijë, thashë gënjeshtra para të gjithëve
Roma triumfoi kundër Sassuolo me rezultatin 2-1, ndërkohë që për trajneri Jose Mourinho ishte një ndeshje speciale. Për “Special One” dueli i mbrëmjes së djeshme ishte […]
September 12, 2021
Roma me hap pretendenti, El Shaarawy e nderon dhe i jep fitoren e tretë
Roma ndjek hapin e Milanit dhe Napolit, duke fituar ndeshjen e tretë radhazi në Serie A. Kryeqytetasit triumfuan në shtëpi kundër Sassuolos me rezultatin e ngushtë […]
September 12, 2021
Mourinho kërkon të festojë 1000 pankinat, 28 mijë tifozë në “Olimpico” në Roma-Sassuolo
28 mijë biletat e hedhura në treg (gjysma e kapacitit të stadiumit) për ndeshjen Roma-Sassuolo janë shitur të gjitha. Tifozët romanë të frymëzuar nga nisja shumë […]
September 11, 2021
Mourinho “show”: Protestojmë poshtë shtëpisë së menaxherit po nuk rinovoi Pellegrini
Roma përballet nesër në mbrëmje me Sassuolon, ndeshje që do të transmetohet live në Oversport. Trajneri Jose Mourinho ka dalë sot para mediave dhe ka folur […]
September 11, 2021
Mourinho: Është në ADN-në time, dua të fitoj sa më shpejt të jetë e mundur
Jose Mourinho nesër do të arrijë numrin e 1000 pankinave zyrtare në karrierë dhe për ta festuar këtë event, Roma ka shpërndarë në rrjetet zyrtare sociale […]
September 9, 2021
Mourinho ndihet roman: Skuadra është si unë, projekti shumë ambicioz
“Shpresoj që skuadra të bëhet ashtu siç jam unë. Të gjithë lojtarët duhet ta ndjejnë që unë do jap çdo gjë timen për Romën. Të gjithë […]
September 7, 2021
Roma kërkon mesfushorin Zakaria: është ai objektivi për Janarin
Denis Zakaria është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Borussia Monchengladbach dhe kombëtares së Zvicrës. Kontrata lojtarit me ekipin gjerman i skadon në 30 Qershor […]
September 3, 2021
Efekti Abraham te Roma, drejtuesit në hall me çështjen e rinovimeve
Sulmuesi Tammy Abraham ishte blerja më e bujshme e kësaj merkatoje vere për Romën. Ai tashmë është një ndër lojtarët më të paguar të klubit. Rroga […]
September 3, 2021
1000 ndeshje si trajner për Mourinho, në Romë i kërkojnë titullin
Në ndeshjen e ardhshme kundër Sassuolo-s në kampionat Mourinho do të arrijë një rekord të veçantë në karrierë, plot 1000 ndeshje si trajner. Në 23 shtator […]
September 1, 2021
Roma “mbretëresha” e merkatos në Serie A, Juventus ngel në klasë
Merkatoja është mbyllur zyrtarisht dhe deri në janar skuadrat e Serisë A do të vazhdojnë me organikën aktuale, me transferimet e kryera, të mira apo jo, […]
July 24, 2021
Mourinho ka vendosur tetë lojtarë të Romës në shitje
Jose Mourinho filloi seancën e tij të parë stërvitore me Romën në 8 korrik, por ai tashmë ka identifikuar disa lojtarë që ai dëshiron të largohen […]
Albanian