September 11, 2021
Mezi presin debutimin e portugezit, tifozët i këndojnë Ronaldos rrugës për në stadium
Pritet që në orën 16.00 të ditës së sotme, Cristiano Ronaldo të debutojë me fanellën e Manchester United në ndeshjen shtëpiake kundër Newcastle. Atmosfera në qytetin […]
September 10, 2021
Prezantohet Ronaldo: Rithehem në shtëpi. Do të bëjmë gjëra të mëdha
Cristiano Ronaldo është prezantuar zyrtarisht në “Old Trafford” pak ditë para debutimit të mundshëm kundër Newcastle. Portugezi ka rizbritur në barin e “Teatrit të Ëndrrave” në […]
September 9, 2021
Usain Bolt: Ronaldo supergoditje, mendova rikthimin në pistë
Usain Bolt, tifoz i deklaruar i Manchester United, në një intervistë të dhënë për BBC ka komentuar rikthimin e Cristiano Ronaldos: “Është një blerje e madhe. […]
September 8, 2021
Ronaldo: Mbappe ngjason me mua! Champions League? As Reali i Galaktikëve nuk e fitoi
Braziliani Ronaldo ka qenë një ndër yjet më të mëdha të futbollit botëror. Ai ka luajtur me Milanin, Real Madrid dhe Barcelonën. Fenomeni ishte i njohur […]
September 7, 2021
Nuk e jep asnjë TV. Çmenduri për të parë debutimin, 2500 paund bileta në Man.Utd-Newcastle
Debutimi i Cristiano Ronaldos me fanellën e Manchester United mund të shtyhet me një javë për shkak të karantinës, që e ka detyruar të jetojë i […]
September 7, 2021
Probleme për Ronaldon, A mund të ecësh me një Lamborghini me 30 km në orë?
Cristiano Ronaldo sapo është transferuar në shtëpinë e tij 6 milion paundëshe në Angli se bashkë me të gjithë koleksionin e makinave të tij. Dihet që […]
September 7, 2021
Ronaldo: Juve e fortë edhe pa CR7, Ibra shkëmb! Titulli? Ta fitoje Interi
Ronaldo Fenomeni është një nga sulmuesit më të mëdhenj dhe sigurisht ai nuk e harron Interin dhe kampionatin Italian. Së fundmi presidenti i Rayo Vallecano ka […]
September 3, 2021
Khabib Nurmagomedov: Ronaldo kishte zgjedhur me kohë Manchesterin
Khabib Nurmagomedov ka treguar se Ronaldo iI tha atij një muaj më parë se kishte ndërmend të rikthehej të luante për Mançester United, pavarësisht zërave që […]
September 3, 2021
“I paarritshëm”, Georgina Rodriguez “merr me të mira” Ronaldo rekordmenin
E gjithë Bota përgëzoi Cristiano Ronaldon për suksesin e arritur. 111 golat me fanellën e kombëtares portugeze që i dhanë primatin e kryegolashënuesve të skuadrave përfaqsuese, […]
September 3, 2021
Ronaldo zyrtarisht në librin e rekordeve Guinness: “Rekordet janë për t’u thyer”
111 golat e shënuar me fanellën e kombëtares portugeze kanë ngjitur Cristiano Ronaldo-n në krye të listës së golashënuesve të skuadrave përfaqësuese. Talenti portugez ka kaluar […]
September 2, 2021
Di Maria nuk ka frikë: Ronaldo e Mourinho ziheshin në dhomat e zhveshjes
Në një intervistë të gjatë për TyC Sports, Angel Di Maria ka treguar karrierën e tij dhe marrëdhëniet që ka patur me disa nga figurat më […]
September 2, 2021
Vieri: Interi një hap para Juves! Ronaldos s’i gjendet pasues, Icardi më mirë se Kean
Christian Vieri është realist kur pyetet për sulmin e Juventusit. Largimi i Cristiano Ronaldos lë boshllëk te bardhezinjtë dhe për Bobon tani peshorja ka shkuar në […]
September 1, 2021
Ronaldo: Jam shumë i lumtur që u riktheva në shtëpi
Pas 12 viteve të sukseshme te Real Madrid dhe Juventus, ylli portugez e konsideron një rikthim në shtëpi, rikthimin në “Old Trafford”. Në një intervistë për […]