September 16, 2021
De Sciglio shqetësimi i Juventusit, humb duelin me Milanin
Juventusi po mendon për ndeshjen me Milanin të dielën në Serie A, ndërkohë që trajneri Massimiliano Allegri i është gëzuar dy rikthimeve. Federico Chiesa dhe Federico […]
September 14, 2021
Zyrtare: Igor Tudor në vend të Di Francesco, merr drejtimin e Hellas Verona
Hellas Verona i rikthehet “fiksimit” të trajnerëve krotavë. Dy sezonet e fundit Ivan Juric bëri një punë shumë të mirë, ndërsa me largimin e tij në […]
September 14, 2021
Zyrtare: As te Cagliari nuk durojnë, shkarkohet Leonardo Semplici
Leonardo Semplici nuk është më trajner i Cagliari. Klubi nga Sardenja ka marrë vetëm një pikë në tre javët e para në kampionat dhe humbja 2-3 […]
September 14, 2021
Pioli: Të tregojmë se është edhe Milani këtu! Ibra? Nuk rrezikonim dot
“Të gjithë përvojat tona na kanë shërbyer për t’u rritur, për të bërë gabime, për të punuar në to dhe për t’u përmirësuar. Mendoj se fillimi […]
September 14, 2021
Një tjetër trajner “kokë turku”, klubi i Serie A e shkarkon pas 3 javësh kampionat
Ditë shkarkimesh në Serie A. Hellas Verona largoi trajnerin Eusebio Di Francesco, ndërkohë që të nëjjtën gjë ka bërë edhe Cagliari me kreun e pankinës. Gianluca […]
September 14, 2021
“Lokomotiva”, surprizat dhe Juventusi “pikiatë”: Situata në Serie A pas 3 javësh
Kanë përfunduar tre javët e para në Serie A. Skuadrat italiane na kanë dhuruar shumë emocione gjatë këtyre tre javëve dhe shumë ndeshje kanë përfunduar ashtu […]
September 14, 2021
Giroud gati për Piolin, Milani humb për tre javë prurjen e merkatos së verës
Milani po mendon për ndeshjen e nesërme në Champions League kundër Liverpool dhe trajneri Stefano Pioli ka bërë bilancin për grupin e lojtarëve. Olivier Giroud, pasi […]
September 14, 2021
Vieri: Juve të luajë mirë, ndaj ka fanellë të rëndë! Edhe Napoli për titull
Juventusi e ka nisur në mënyrën më të keqe kampionatin. Bardhezinjtë kanë marrë vetëm një pikë në tre ndeshje dhe pas humbjes kundër Napolit, ka folur […]
September 14, 2021
Zyrtare: Hellas Verona me komunikatë, shkarkohet Eusebio Di Francesco
Eusebio Di Francesco zyrtarisht nuk është më trajneri i Hellas Verona. Mediat në Itali e kishin bëër fakt shkarkimin e tij, pas tre humbjeve në tre […]
September 14, 2021
Di Francesco i shkarkuar, Hellas Verona tenton krahun e djathtë të Pirlos
Eusebio Di Francesco nuk do të jetë trajner i Hellas Verona, pas tre javësh kampionët. Skuadra e tij u mposht edhe nga Bologna dhe drejtuesit nuk […]
September 13, 2021
Bologna cinike, triumfon ndaj Hellas Verona dhe vendos “rekord” pikësh
Bologna e ka nisur sezonin në mënyrë fantastike. Skuadra e Mihajlovic ka triumfuar me rezultatin minimal 1-0 kundër Hellas Verona dhe numëron 7 pikë në tre […]
September 13, 2021
Ibrahimovic nuk ka ndërmend të plaket, 23 sezone radhazi që shënon
Milan triumfoi përballë Lazios me shifrat 2-0 dhe një prej golave e shënoi Zlatan Ibrahimovic. Sulmuesi suedez zëvendësoi Leaon në pjesën e dytë dhe brenda 3 […]
September 13, 2021
Bakayoko viktimë e koreve raciste, Milani bën gati padinë për tifozët e Lazios
Mesfushori i Milanit, Tiemoue Bakayoko, debutoi mbrëmjen e djeshme për herë të dytë si lojtar i kuqezinjve përballë Lazios, ndërkohë që u përball me skena të […]
September 13, 2021
Mourinho “show”: Po vrapoja si fëmijë, thashë gënjeshtra para të gjithëve
Roma triumfoi kundër Sassuolo me rezultatin 2-1, ndërkohë që për trajneri Jose Mourinho ishte një ndeshje speciale. Për “Special One” dueli i mbrëmjes së djeshme ishte […]
September 13, 2021
Bologna-Verona mbyll javën e tretë të Serie A, live në Oversport 1 në orën 20.45
Sfida Bologna-Verona, që do të luhet sot në në orën 20.45 në stadiumin “Renato Dall’Ara” dhe do të transmetohet live në Oversport, do të mbyllë javën […]
September 12, 2021
Roma me hap pretendenti, El Shaarawy e nderon dhe i jep fitoren e tretë
Roma ndjek hapin e Milanit dhe Napolit, duke fituar ndeshjen e tretë radhazi në Serie A. Kryeqytetasit triumfuan në shtëpi kundër Sassuolos me rezultatin e ngushtë […]
September 12, 2021
Sarri: Media gabon me Immobile, Giroud doli kampion pa asnjë gol! Sherri? Gjest që nuk bëhet
Tension në fund të ndeshjes mes Milanit dhe Lazios. Përballja që nxori milanistët fitues me rezultatin 2-0 solli “konflikte” pas vërshëllimës e fundit. Një përplasje me […]
September 12, 2021
Pioli: Ibra nuk plaket kurrë, Leao ka veç një problem! Lojtarëve duhet t’u gjesh “butonin”
“Ëndrrat tona mbeten të mëdha, por ne duhet të ëndërrojmë gjatë natës dhe të punojmë gjatë ditës për t’i realizuar këto ëndrra”. Kështu është shprehur trajneri […]
September 12, 2021
Lazio e fjetur në Milano, Leao e Zlatan Ibrahimovic “tërbojnë” Sarrin
Milani marshon! Kuqezinjtë kanë mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Lazion dhe kryesojnë së bashku me Napolin pas tre javësh kampionat në Serie A. Dueli i […]
September 12, 2021
Genoa e Udinese fitore emocionuese, Salernitana bie edhe në Torino
Mbyllen tre duelet e radhës në Serie A, me Udinese që vazhdon me serinë e rezultateve pozitive, kurse Torino e Genoa marrin fitoren e para. Bardhezinjtë […]
September 12, 2021
Interi humb shkëlqimin dhe kreun, vetëm barazim në transfertën ndaj Sampdorias
Është mbyllur në barazim 2-2 sfida Sampdoria-Inter në stadiumin “Marassi” e transmetuar live në Oversport. Megjithëse të dyja skuadrat kërkuan suksesin, tashmë duhet të kenaqen me […]
September 12, 2021
Ndeshje e madhe në “San Siro”, transmetim ekskluziv dhe plot surpriza në Oversport
Padiskutim që ndeshja më e rëndësishme e ditës së sotme në Serie A është përballja Milan-Lazio. Në orën 18.00 në “San Siro” do masin forcat dy […]
September 12, 2021
Mourinho kërkon të festojë 1000 pankinat, 28 mijë tifozë në “Olimpico” në Roma-Sassuolo
28 mijë biletat e hedhura në treg (gjysma e kapacitit të stadiumit) për ndeshjen Roma-Sassuolo janë shitur të gjitha. Tifozët romanë të frymëzuar nga nisja shumë […]
September 12, 2021
Manaj pret shansin e tij në Spezia-Udinese, edhe Cagliari-Genoa live në Oversport në 15.00
Cagliari-Genoa dhe Spezia-Udinese janë dy takime të tjera të ditës së sotme në kampionatin italian që do të zhvillohen në orën 15.00 dhe do të transmetohen […]
September 12, 2021
Torino-Salernitana për pikët e para në Serie A. Berisha e Vojvoda në stol, Ribery debuton për miqtë
Torino-Salernitana do të përballen në orën 15.00 në stadiumin “Grande Torino” në kërkim të pikëve të para në këtë sezon të Serie A. Takimi, ashtu si […]
September 12, 2021
Lautaro titullar në sulmin zikaltër, e diela e Serie A nis me Sampdoria-Inter në Oversport 1
Sampdoria-Inter do të jetë sfida e parë e ditës së sotme në Serie A, që do të transmetohet Live në kanalin Oversport 1 në orën 12.30. […]
September 11, 2021
Spalleti: Koulibaly i jashtëzakonshëm, Napoli im e meritoi totalisht fitoren
Napoli mposhti Juventusin, në një ndeshje që u transmetua drejtpërdrejt në Oversport. Skuadra e Luciano Spalleti e dominoi takimin dhe trajneri i skuadrës “Axurre” foli pas […]
September 11, 2021
Allegri: Paguam për gabimet, lojtarët nuk i qortoj! Po bëjnë hapa gjigantë përpara
Massimiliano Allegri sigurisht nuk është i lumtur pas humbjes që Juventusi pësoi kundër Napolit, ndeshje që u transmetua ekskluzivisht në Oversport në Shqipëri e Kosovë. Tekniku […]
September 11, 2021
Napoli i pandalshëm, një fotograf përmbys Juventusin e shpërfytyruar të Allegrit
Tre ndeshje, tre fitores: Napoli nuk ndalet as nga Juventusi, që u dorëzua në “Diego Armando Maradona” në një ndeshje të dobët që u dominua krejtësisht […]
September 11, 2021
Empoli ulet me këmbë në tokë, Bajrami shënon në humbjen ndaj Venezias
Nedim Bajrami gjen golin e parë në Serinë A. Pas dy ndeshjeve fantastike në start me Empolin, ndaj Juves dhe Lacios, mesfushori i Kombëtares shqiptare të […]
Albanian